Kiraz Sapı Zayıflatır mı? Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’dan Kiraz Sapı Çayı ile Zayıflama Yöntemi

Kiraz Sapı Zayıflatır mı? Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’dan Kiraz Sapı Çayı ile Zayıflama Yöntemi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kiraz Sapı Çayı

Herkesin severek tükettiği en güzel yaz meyvelerinden birisidir kiraz. Oldukça lezzetli ve sağlıklı olan kirazın sadece kendi değil sapı da çok faydalı. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘da kiraz saplarının kesinlikle çöpe gitmemesi gerektiği konusunda uyarıyor. Çünkü kiraz sapı çayı vücutta biriken ödemi doğrudan atıyor ve 3 hafta düzenli tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı oluyor. En önemli özelliğinin zayıflatıcı ve ödem sökücü olması ile bilinen kiraz sapı çayını deneyip tecrübe edenlerin de olumlu sonuçlar aldığı biliniyor.

Kiraz Sapları Nasıl Zayıflatır?

  • – Ödem atılmasına yardımcı olur.
  • – Böbreklerdeki temizler.
  • – Selülit oluşumunu önler.
  • – Hazımsızlığı önler.
  • – Metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur.

Kurutulmuş Kiraz Sapı

Kiraz Sapları Nasıl Kurutulur?

Sapları kullanmak için önce kurutmalısınız. Yediğiniz kirazların saplarını atmayın. Nem almayan kuru bir odada, güneş almayan bir yerde 4 gün ile 1 hafta arasında doğal olarak kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra sapları hava geçirmez bir kavanoz veya kapta saklayın.

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  • Yarım litre su
  • 30 gram kurutulmuş veya taze kiraz sapı

Yapılışı:

Kiraz sapı çayını hazırlamak için ilk önce yarım litre suyu kaynatın. Daha sonra içine kiraz saplarını ilave edip 10 dakika boyunca demlenmesini sağlayın. Günlük olarak toplamda 3 bardak içeceğiniz kiraz sapı çayını aç karna tüketmekte fayda var.

Kiraz Sapı Çayı

Kiraz Sapı Çayı Ne Kadar Tüketilmeli?

Öncelikle her ihtimale karşı bu çayı tüketmek için doktor ya da diyetisyeninizden onay alınmalıdır. Sabah uyandığınızda ve yemek yemeden önce tüketmeniz gereken kiraz sapı çayı, kilo vermenizi kolaylaştırarak 3 hafta boyunca düzenli uygulanmalıdır. 3 haftanın sonunda vücudunuzdaki değişimi fark edeceksiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir