Kına Gecelerinde Tercih Edilen En Güzel 5 Elbise Stili

Kına Gecelerinde Tercih Edilen En Güzel 5 Elbise Stili

Kına Gecesi Kaftan ve Elbise Modelleri 2018-2019

Kına gecelerine artık yeni eğlenceler, yeni trendler eşlik ediyor. Osmanlı kaftanlarının gösterişli duruşları hiçbir zaman gündemden düşmüyor.

Son yıllarda ise Hint elbiseleri, Çerkes elbiseleri ilgi görüyor. Bununla beraber geceyi bindallının yanı sıra gece kıyafetleriyle tamamlamak isteyenler, modern tasarımlara rağbet gösteriyor. İşte trendler eşliğinde hazırladığımız kına gecelerinde tercih edilen en güzel kına gecesi kaftanları ve 5 kına gecesi elbise modelleri

Kına Gecesi Kaftan ve Elbise Modelleri 2018-2019

1. Hint Elbiseleri ve Kaftanları

Modern ve gelenesel yansımalarıyla son yıllarda Hint kına geceleri oldukça ilgi görüyor. Genellikle etek ve üst olarak iki parça halinde olan elbiselerin, omuzdan ve belden dolanan şifonları asıl havayı yakalayan en önemli detay. Sadece kırmızının değil, sarının yeşilin, turuncunun sıcaklığıyla harmanlanan desenlerde, bölgenin otantik desenleri kullanılıyor.

El işçiliğinin yansıdığı tasarımlarda incecik, hafif kumaşları tercih etmeyi unutmayın.

Kına Gecesi Kaftan ve Elbise Modelleri 2018-2019

2. Kına Gecelerinde Osmanlı Kaftanları

Osmanlı kaftanları, gelin adaylarının en çok tercih ettiği parça oluyor. Özellikle son yıllarda Osmanlı tarihini anlatan dizi ve filmlerin çoğalmasıyla sultanların kusursuz görünümdeki ihtişamlı kıyafetleri ilgi görüyor.

Kırmızının ayrı bir öneme sahip olduğu tasarımlarda, Osmanlı yeşili de çokça kullanılıyor. Belden oturan kabarık etekli tasarımlar, tam da kına gecesine uyum sağlayacak genişleyen şifon kol detaylarıyla tercih ediliyor.

Kına Gecesi Kaftan ve Elbise Modelleri 2018-2019

3. Geleneksel Çerkes Elbiseleri

Hint elbiselerinden Osmanlı kaftalarına ve şimdi de Çerkes elbiselerine… Kına gecelerinde yöresel kıyafetler oldukça seviliyor. Kendilerine özgü dansları ve giydikleri kıyafetlerle dikkat çeken Çerkeslerin enerjisi şimdi kına gecelerine yansıyor.

Kıyafetleri genellikle, şalvar görünümündeki pantolon ve üzerindeki yöresel kaftanıyla iki parçadan oluşuyor. Kimi zaman da elbise ve kaftan şeklinde kullanılan yöresel desenli tasarımlarda, dikkat çeken göğüs kısmındaki şeritler. Osmanlı kaftanlarında olduğu gibi kırmızı ve siyahın ayrı bir yere sahip olduğu Çerkes kına gecesi kıyafetlerinde, altın sarısı, mavi ve beyazın gösterişi de öne çıkıyor.

Kına Gecesi Kaftan ve Elbise Modelleri 2018-2019

4. Fas Kaftanlarının Zarif Görünümü

Kına gecelerine yansıyan yöresel görünümlerden bir diğeri ise Fas esintileri. Desenlerin, göz alıcı işlemelerin, nakışların hüküm sürdüğü Fas tasarımlarındaki bu ahenk kına gecelerinin ruhuna da çok yakışıyor. Son yıllarda ilgi gören Fas esintili parçalar, görkemli bir gece yaşamak isteyen gelin adaylarının çokça tercih ettiği görünümlerden.

Modern kesimlerin geleneksel desenlerle buluştuğu tasarımlar, Çerkes ya da Osmanlı kaftanlarındaki kırmızı, mavi gibi canlı renklerden ziyade beyaz, gri, krem gibi daha açık tonlarla kullanılıyor.

Modern Kına Gecesi Elbise Modeli

5. Modern Kına Gecesi Elbiseleri

Sadece kına yakılırken bindallı giyip, gecenin devamında modern tasarımları tercih eden gelin adayları da oldukça fazla. Gecenin ruhunu yakalayan enerjisi yüksek capcanlı renkler ihtişamını yansıtırken kına gecesinin geleneğine de ters düşmüyor. Hareketli eteklerin, ışıltılı işlemelerin olduğu modern ve ihtişamlı görünümler kına gecesinde de tarzını yansıtmak isteyenler tarafından ilgi görüyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir