Kese Yapmanın Cildimize Faydaları

Kese Yapmanın Cildimize Faydaları

Kese Yapmanın Cildimize Faydaları

Güzel bir cilde sahip olmayı kim istemez…

Cildimize son derece faydası bulunan kesenin geleneksel güzellik aracımız olduğunu biliyor muydunuz? Sıcak banyodan sonra terleyen vücuda kese yapılması, vücutta kan dolaşımını kolaylaştırarak insana rahatlık veriyor ve cildimizi ölü derilerden arındırıyor.

Hamam kesesi olarak bilinen mucizevi eldivenin tarihimizde geniş bir yer alıyor. Osmanlı’dan günümüze ulaşan hamam keselerinin onlarca faydasının bulunması ile sadece ülkemizde değil dünyada da kullanılmaya başlanmıştır.

Kese Yapmanın Faydaları Nelerdir?

* Kendinizi huzurlu ve ferah hissedeceksiniz
* Aknelerin oluşumunu engeller
* Cilt altı kan dolaşımını hızlandırır
* Ciltteki yenilenmeyi hızlandırır
* Ölü deriden arındırır
* Cildinizdeki gözenekleri açar
* Bağışıklık sistemine katkı sağlar
* Selülitleri gidermede yardımcı olur

Kese Yapmanın Cildimize Faydaları

Kese, Ne Sıklıkla ve Nasıl Yapılır?

Her uygulamanın bir düzeni olduğu gibi kese yapmanın da kendine özgü bir uygulama biçimi vardır. Piyasada çok farklı kese çeşitleri mevcuttur. Biz ise ipek kese kullanmanızı tavsiye ederiz.

Keseninizi ilk kullanımdan önce sıcak su ve sabun ile yıkayıp, iyice durulamayın ve hiçbir sabun artığı kalmadığından emin olun. Kese kullanımı sırasında ne cildinize ne de kesenize hiçbir şekilde sabun, şampuan ya da duş jeli kullanmayın. Unutmamak gerekir ki kese doğal bir arınma yöntemidir ve kesenin vücuda uygulaması duru su ile yapılmalıdır.

Uygulaması:

Banyonuzu dayanabilecek en yüksek ısıda su ile yapın. Sonrasında vücudunuzu sabunla yıkayın ve iyice durulayın. Durulama işlemi bittikten sonra sıcak suyun etkisiyle iyice yumuşayan cildinize kese uygulayın. Kese uygulaması yapıldıktan sonra yine sabun ile vücudunuzu temizleyip, durulayın.

Bu işlemi 10 günde ya da ayda bir yaptığınız taktirde vücudunuzdaki değişime sizlerde şahit olacaksınız. Selülit önlenmesi amacı ile yapılan kese ise hergün kalça ve baldırlara uygulanması gerekir ve nazik dokunuşlar esastır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir