Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Kendisi Küçük Etkisi Büyük Zayıflama Sırları

Kendisi Küçük Etkisi Büyük Zayıflama Sırları

Zayıflama Sırları

Güneşin yavaş yavaş yaşantımıza sızdığı şu günlerde, diyet alarmları da çalmaya başladı. Bir hevesle spor salonuna yapılan kayıtlar, kaçıncı kez başladığınızı unuttuğunuz Pazartesi diyetleri, evde kendine bir türlü yer bulamayan yürüyüş bantları…

Bilinçaltınızda pek de güzel bir yeri olmayan bütün zayıflama girişimlerini şimdilik bir kenara itin. Sürekli hale getirilen küçük adımların, büyük etkiler uyandıracağı başarılı insanların tecrübeleriyle kanıtlanmış. Alışveriş listenizi ve yaşam tarzınızı değiştirerek, kendinizdeki değişimi kısa sürede gözlemlemeye başlayabilirsiniz. Bel çevresinin genişlemeye başlaması, diyabet ve kalp krizi riskini de artırmaktadır. Sizin için sıraladığımız önerilerle, hafif bir yaşama doğru istikrarlı ve keyifli bir yürüyüşe başlayabilirsiniz.

Zayıflama Sırları

Mis gibi havalar en büyük şifa!

Karın bölgenizdeki yağlar almış başını gidiyorsa, çok büyük olasılıkla açık havada fazla vakit geçirmiyorsunuzdur. Kendinizi kapalı alanlara hapsederek, yağlanmanın en büyük sebeplerinden biri olan kortizol seviyenizi aşağı çekmeniz mümkün değil.

Bu güzel havalarda, fırsat bulduğunuz her an kendinizi yeşil alanlara atın. Çantanızda taşıyacağınız hafif bir piknik örtüsü, doğa ile dostluğunuzu pekiştirecektir. Doyduğunuzu fısıldayan vücut sinyallerini, televizyon veya bilgisayar karşısında duymanız oldukça zor.

Masa başındaki her 45 dakikalık zamanınız için 15 dakika yürüyüş yapmayı alışkanlık haline getirin. Bu ortalama 350 kalori yakmak demektir. Açık hava etkinliklerinize arkadaşlarınızı da davet ederek, güneşin ve düşük kalorili sandviçlerin tadını birlikte çıkarabilirsiniz.

Zayıflama Sırları

Vücudunuza kulak verin!

Zayıflamaya karar vermek, vücudunuzla konuşmaya başlamak demektir. Eğer vücudunuzun dilini çözerseniz onun kontrolünü ele geçirebilirsiniz. Sürekli aynı tempoda koşarak göbeğinizi eritmeniz oldukça güçtür. Deparlı koşu programları ise yağları yakmak konusunda oldukça etkilidir.

Spor yapmayı planlıyorsanız ağırlık antrenmanlarını mutlaka programınıza dahil edin. Aksi halde verdiğiniz kilolar, yağlardan değil kaslardan gidecektir. Yağ yakmak için en etkili zaman, kahvaltıdan önce aç karnına yapılan spordur. Bu şekilde % 20 daha fazla yağ yakabilirsiniz.

Zayıflama Sırları

Tabağınızdan daha gerçekçi bir ayna yok!

Yediğimiz yiyecekler, vücudumuzun formunu belirleyen esas güçlerden biridir. Klasik kahvaltı alışkanlığınızdan vazgeçin. Yeşil sebzelerle hazırlayacağınız salatalar, kahvaltı masanıza gösteriş katabilir. Size de hafiflik…

Vücudunuza iyi bakterilerin girmesini sağlayan probiyotik yoğurtlar, aynı zamanda yaktığınız kalori oranını da artırır. Bir ay boyunca düzenli olarak probiyotik tüketerek, hem yağ oranınızı yüzde dört azaltabilir hem de zinde bir yaşama kavuşabilirsiniz.

Sindirimi yavaşlatmaya yardımcı olan sirke ve limon mucizelerini masanızdan eksik etmeyin. Bu sayede tok kalma sürenizi artırabilir ve zamansız tatlı krizlerinin önüne geçebilirsiniz. Tabağınızda görmekten mutluluk duyduğunuz yiyecekleri, vücudunuzun üzerindeki etkilerini düşünerek tüketin.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *