Kazakları Yıpratmadan Yıkamak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kazakları Yıpratmadan Yıkamak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kışlık Kıyafetleri Nasıl Yıkamalı ve Saklamalı

Kış mevsiminin en trend parçaları olan kazaklar, gardroplarımızın da vazgeçilmez parçalarıdır. Sade bir kazağı, şık bir kolyeyle kombinleyerek pratik bir şekilde gösterişli bir havaya bürünebilirsiniz. Her yıl farklı detaylarla vitrinlerde yerini alan kazaklar, çok narin kıyafetlerdir. Kış aylarında en kurtarıcı giysilerimiz olan kazaklarımızı doğru şekilde yıkayıp kuruturak, ömürlerini uzatabilirsiniz. Yanlış uygulamalar, ilk yıkamadan sonra kazaklarınızı tanınmayacak hale getirebilir. Makineden büzüşmüş ve küçülmüş bir parça çıkarmak istemiyorsanız, kazaklarınızın bakımına özen göstermelisiniz. Kazaklarınızı yıpratmadan yıkamak için dikkat etmeniz gereken önerileri sıraladık.

Örgü Kazak Modelleri Nasıl Yıkanır

Etiketleri okuyun

Yeni aldığınız her kıyafetin içinde uzun bir açıklamanın yer aldığı bir etiket bulunur. Bu etikette, kıyafetinizin hangi materyallerden üretildiği, yıkama, kurutma ve ütüleme koşulları yazar. Kazaklarınızın ömrünü uzatmak için, etiketlerini dikkatli bir şekilde okuyun. Etikette yer alan yıkama önerilerini dikkate alarak yıkama yapın. Çamaşır makinenizin yıkama modunun, kazağınızla uyumlu olduğundan emin oldun.

Triko Kıyafetleri Yıkama Kılavuzu

Suyun sıcaklığına dikkat edin

Kazaklarınızı yıkarken ne çok sıcak ne de çok soğuk suyu tercih edin. Kazaklar için en uygun sıcaklık seviyesi, ılık sulardır. Yüksek sıcaklıklar kazaklarının çekmesine neden olur. Soğuk su ise temiz yıkanması için yeterli olmayacaktır.

Çamaşır deterjanınızı gözden geçirin

Pamuklu çamaşırlar genelde dayanıklı çamaşırlardır. Pamuklularınız için kullandığınız sıradan çamaşır deterjanları kazaklarınızı yıkamak için uygun olmayabilir. Bu yüzden, kazaklarınızı hafif parfümlü şampuanlarla yıkayarak onlara hak ettikleri özeni gösterebilirsiniz.

Triko ve Kazaklar Nasıl Yıkanır

Elde yıkamanın püf noktaları

Eğer kazaklarınızı elde yıkayacaksanız, asla çitilememeniz gerektiğini unutmayın! Yıkama talimatına uygun olarak ortalama 15 dakika boyunca ılık suda hafifçe bekleterek yıkayın. Suyunu almak için üzerine pamuklu bir bez koyup suyu çekmesini bekleyebilirsiniz.

Asarak kurutmaya son

Kazakların çabuk yıpranmasına sebep olan en büyük hataların başında asarak kurutma gelmektedir. Kazağınızı yıkadıktan sonra, düz bir zeminde ve havadar bir ortamda kurumasını bekleyebilirsiniz.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir