Kayseri’nin İlk Tesettür Giyim Butiği Huuri Butik

Kayseri’nin İlk Tesettür Giyim Butiği Huuri Butik

Huuri Tesettür Butik Kayseri

Kayseri Tesettür Giyim Butiği ile Buluştu

Moda artık sadece küçük bir grubun katılabildiği bir endüstri değil. Artık demokrasiye ve müşterilerle uyum sağlamaya dayanan bir moda/giyim anlayışı var.

Son zamanlarda özellikle büyük şehirlerde açılan ve müşteri hedef kitlesi “tesettürlü kadınlar” olan butikler artık diğer illerde de ilgi görmeye başladı. Kayseri’nin ilk tesettür giyim butiği olma özelliği taşıyan Huuri Butik‘in açılış serüvenini kurucusu Huri Kıranatlı’dan öğrendik.

Huuri Tesettür Butik Kayseri - Huri Kıranatlı

Kendinizden ve kuruluş hikayenizden biraz bahseder misiniz?

Huri Kıranatlı: İsmim Huri Kıranatlı, 30 yaşındayım Erciyes Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. Kuruluş öykümüze gelince; tevafuklar zinciri diyebiliriz… Bundan 3 sene önce Allah kapanmamı (tesettüre girmemi) nasip etti ve bu süreçten sonra Kayseri’de giyim tarzıma uygun tesettür kıyafetleri bulamamaya başladım. Eşimle İsntanbul’a tesettür giyim butiklerine alışverişe gitmeye başladık, geçen yıl eşiminde desteğiyle ‘neden Kayseri’de de tesettür butik olmasın ve bu butiği biz kurmayalım’ derken Kayseri’nin ilk tesettür butiğini kurmuş olduk. “Bu Dünyanın Huri’lerine” sloganıyla firmamıza Huuri Butik adını verdik.

Tesettüre giyimi tercih etmeniz sosyal yaşamınızda farklılıklara sebep oldu mu? Giyim konusunda ne gibi sorunlar yaşadınız?

Huri Kıranatlı: Hayır, tesettür giyimi tercih etmem sosyal yaşantımda farklılıklara sebep olmadı. Çünkü benim çevrem genelde zaten tesettürlü ve muhafazakar kişilerden oluşmakta.

Huuri Tesettür Butik Kayseri - Huri Kıranatlı

İstanbul dışındaki diğer büyük şehirlerde dahi bu gibi girişimlerin neden yapılamadığı hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Huri Kıranatlı: Sanırım biraz cesaretsizlik, biraz da İstanbul-Ankara dışındaki şehirlerde butik kültürünün yavaş yavaş duyuluyor olması.

Huuri Tesettür Butik Kayseri

Kayseri’den yola çıkacak olursak İç Anadolu kadınının giyim stili nerelerde ayrışıyor? Daha geleneksel çizgiler mi hakim yoksa modern/minimal tarzlar mı?

Huri Kıranatlı: Kayseri çoğunluğu muhafazakar ve tesettürlü kişilerin oluşturduğu bir şehir, özellikle tesettürlü gençler hem tesettüre uygun hemde şık ve modern olmak istiyor. Çünkü tesettüre uygun olmayan mağazalardan alınan kıyafetlerde ya tadilat yapılması gerekiyor yada içine uzun şeyler giymesi gerekiyor, bu da kıyafetin duruşunu bozuyor. İşte tam bu sebepten Huuri Butik Kayseri’de tesettürlü modern ve şık giyinmek isteyenlerin bu açığını kapatıyor.

Peki, Huuri Butik tarzını nasıl yorumluyorsunuz ve nasıl bir müşteri portföyüne sahipsiniz?

Huri Kıranatlı: Bunu beş kelimeyle ifade edecek olursam; rahat, şık, modern, tarz, tesettür.

Huuri Tesettür Butik Kayseri

Huri Butik, Kayseri’nin belki de en ses getiren girişimlerinden biri. Mağazanıza gelen müşteriler hangi markaları bulabiliyor? Ürün çeşitliliğinizden biraz bahseder misiniz?

Huri Kıranatlı: Mascara, Baqa, Anna, Qupra, Hanzade, Senna, Ayzers, Tdee, Tusso, Mejj, BNN, Hilal Oğuzkan, Nars, Gizemli gibi birbirinden değerli ve zevkli duayen firmalarla çalışıyoruz.

Huuri Tesettür Butik Kayseri

İl dışından size ulaşmak isteyenler için kargo vs. seçenekleriniz oluyor mu? Tüketiciler ürünlerinize hangi kanallardan ulaşabilir?

Huri Kıranatlı: Şehir dışından müşterilerimiz elbette var ve onlar sosyal medya üzerinden, internet adresimizden bize ulaşabiliyorlar. Ayrıca Türkiye’nin her yerine kapıda ödemeye kolaylığıyla ürünlerimizi gönderiyoruz.

Kayseri’ye farklı bir soluk getirecek girişiminizin hayırlı olmasını dileriz. Keyifli sohbetiniz için teşekkür ederiz.

Huri Kıranatlı: Asıl ben teşekkür ederim.

Huuri Tesettür Butik Kayseri

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir