Kasım Ayı Etkinlik Programınız Hazır

Kasım Ayı Etkinlik Programınız Hazır

Kasım Ayı Etkinlik Programı

Kasım ayı; gezginlerin, romantiklerin, huzuru sevenlerin, etkinlik avcılarının en sevdiği aydır. “Kasımda aşk başkadır” sadece çok sevdiğimiz bir filmin ismi değildir. Aynı zamanda kasım ayını diğer bütün aylardan farklı kılan, içimizdeki heyecanın bir ifadesidir.

Kıştan önce son durak, karlara batmadan gezebilmek için son şanstır kasım. Kasım ayında Türkiye’nin her şehri ayrı bir güzeldir. Nerede olursanız olun, kasımın tadını çıkarabilmek için bütün boş vaktinizi birbirinden güzel etkinliklerle doldurun.

Ruhunuza sonbahar detoksu yapın. Yeni yerler keşfedin, bir fincanla iki bölüm kitap okumanın tadını farklı cafelerde tadın, asırlık çınarların altında uzun yürüyüşler yapın.

Her ne yaparsanız yapın, kalbinize iyi bakın. Kasımda aşk başkadır çünkü. Daha sakin, daha köklü, daha gerçektir kasım. Sizin için kasım ayını dolu dolu planlamanıza yardımcı olacak kasım etkinlik takvimi hazırladık. Aşkla kalın.

Kasım Ayı Etkinlik Programı (TÜYAP Kitap Fuarı 2015)

TÜYAP Kitap Fuarı

Kitap kurtlarının heyecanla beklediği Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı TÜYAP‘ta son hazırlıklar tamamlandı. Hangi şehirde yaşıyor olursanız olun, bir yolunu bulup TÜYAP’ı ziyaret edin.

TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarına; yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılacak. Fuar boyunca gerçekleştirilecek 300’e yakın kültür etkinliği ile içinizdeki kültür sanat aşkını doyurabilirsiniz.

Ünlü ve çiçeği burnunda yazarların imza günü, yazar okur buluşmaları, indirimli kitap setleri TÜYAP’ta sizi bekliyor.

 • Tarih: 7-15 Kasım
 • Yer: Tüyap Beylikdüzü – İstanbul

Kasım Ayı Etkinlik Programı (Sinema 120 Yıllık Öykü Sergisi)

“Sinema; 120 Yıllık Öykü” Sergisi

Kasım ayı, sinemaseverlerin en sevdiği aylardan biridir. 4-13 Kasım tarihleri arasında Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR) fuaye alanında ziyaret edebileceğiniz “Sinema; 120 Yıllık Öykü” sergisinde; Şerif Antepli Koleksiyonundan Türk Sinemasının tarihi seyrini yansıtan film afişlerini, dergi kapaklarını, gazete sayfalarını, kartpostalları ve pulları görebilirsiniz.

 • Tarih: 4-13 Kasım
 • Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR) – İstanbul

Kasım Ayı Etkinlik Programı (Dursun Ali Erzincanlı Şiir Dinletisi)

Dursun Ali Erzincanlı Şiir Dinletisi

Peygamber Efendimiz’e yazılmış en güzel şiirleri sesi ve üslubuyla iliklerimize kadar hissettiren Dursun Ali Erzincanlı‘nın şiir dinletisini kaçırmayın.

 • Tarih: 14 Kasım Cumartesi
 • Saat: 20:00
 • Yer: Arnavutköy Kültür Sanat Merkezi

Kasım Ayı Etkinlik Programı (Mustafa Demirci Konseri)

Mustafa Demirci Tasavvuf Müziği Konseri

Mustafa Demirci‘nin özgün yorumuyla, her nağmesi içinize işleyecek bir konsere hazır mısınız?

Tasavvuf müziğinin en seçkin parçalarını dinleyebileceğiniz konserde, akıp giden zamanın hızından bir an olsun uzaklaşıp kalbinizle baş başa kalabilirsiniz.

 • Tarih: 7 Kasım
 • Saat: 20:00
 • Yer: İBB Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi – Fatih

Kasım Ayı Etkinlik Programı (Yazar Ali Ural)

A. Ali Ural ile Yazarlığın Saklı Bahçesi

15 yıldan daha fazla bir süredir yaratıcı yazarlık dersleri veren A. Ali Ural ile tanışmak ve hayatınıza isabetli bir yön vermek için Cumartesi günleri Türkiye Yazarlar Birliğine uğrayın.

A. Ali Ural, öğrencilerini yazarlığın saklı bahçesinde gezintiye çıkarırken, yaşama yeni bir gözle bakmayı da öğretiyor.

 • Tarih: 21 Kasım
 • Saat: 14:30
 • Yer: Türkiye Yazarlar Birliği – Fatih

Kasım Ayı Etkinlik Programı (Filistin'de Bir Gün Tiyatrosu)

“Filistin’de Bir Gün” Karanfil Tiyatro

Bu hikaye, son nefesleri pamuk ipliğine bağlı insanların hikayesidir.”

Filistin’de Bir Gün, Batı Şeria’da babalarını bekleyen 3 kardeşin, Zeyd, Sümeyye ve Abidin’in gözüyle Filistin’deki acıyı, mazlum insanların feryadını sahneye taşımaya çalışıyor.

 • Tarih: 13 Kasım
 • Saat: 20:00
 • Yer: İBB Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi

Yazı: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir