Kaş Yapayım Derken Göz Çıkarabileceğiniz Moda Akımları

Kaş Yapayım Derken Göz Çıkarabileceğiniz Moda Akımları

Tesettür Giyimde Yapılan Hatalar

Sezon trendleri doğru ya da dozunda uygulanmadığında tam anlamıyla “facia” ile sonuçlanabiliyor. Özellikle tesettürlü kadınların bu konuda dikkat etmesi gereken pek çok detay var.

Tesettür giyim kavramının içini boşaltan ve moda uğruna yapılabilen tesettür giyim hataları, güzel bir görüntü yerine arada kalmışlık silueti çizmekten öteye gitmiyor. Peki hangi trend nasıl uygulanırsa kötü sonuç verir, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, gelin göz atalım.

Tesettür Giyimde Yapılan Hatalar

Sportif Modayı Tesettüre Uyarlayamama

Son zamanların en sevilen ve ilgi gören trendleri spor parçalar oluyor. Sweatler, sneakerlar, eşofman takımları ve daha birçok parça dolaplarda kendine her zamankinden daha fazla yer açtı.

Dünya markalarının bile tesettürlü kadınlar için tasarladığı koleksiyonlarla da ilgiyi bir kat daha arttırdı. Ancak kaş yapayım derken göz çıkarmak misali, sportif olayım derken tesettürden uzaklaşmak an meselesi. Neredeyse tayt görünümündeki eşofman altları, dar olmasının yanında bilekleri açıkta bırakan boylar ve hatta üzerine kısacık giyilen sweatler aykırı bir görünüme sebep oluyor.

Tesettür Giyimde Yapılan Hatalar

Normcore Akımının Rüküşlüğe Dönüşmesi

Anti-trend düşüncesiyle doğan ancak başlı başına bir moda olmaktan kaçamayan ‘normcore’ akımı, rüküşlüğün kitabını yazdı.

Mom jeanslar, salaş parçalar, topuklu ayakkabıyla giyilen çoraplar, kemik gözlükler ve dahası. Özellikle gençlerde gördüğümüz bu duruş, oldukça sıradanlaştı ve tam anlamıyla ‘sıkıcı’ hale geldi. Giderek birbirine benzeyen bu görünümlere bir dur demeli…

Tesettür Giyimde Yapılan Hatalar

Kat Kat Giyinme Akımında Kaybolmak

Elbiseler, elbise üzerine hırkalar, hırkalar üzerine paltolar, palto üzerine şallar… Özellikle kış mevsiminde kat kat giyinmek bir tık abartılıyor. Hareketi kısıtlayan, olduğunuzdan daha kilolu görünmenize de neden olacak bu trendi uygularkan 3 parçadan ötesine kaçmamaya dikkat edin.

Tesettür Giyimde Yapılan Hatalar

Midi Eteklerin Fazla ‘Midileşmesi’

Yeni sezon koleksiyonlarda karşımıza çıkan midi etekler çok sevildi. Kış mevsiminde tesettürlü kadınların da çizmelerle kullandığı bu parçaların boyu kimi zaman fazlaca kısalıyor. Neredeyse dizlere çıkan midi etekler modaya uyayım derken tesettür giyime aykırı düşmesiyle kaş yapıp göz çıkarıyor.

Tesettür Giyimde Yapılan Hatalar

Retro Jean Modasının Sevilmesi

Mom jeanslerle beraber gündeme gelen retro kot pantolonlar, tesettürlü gençler tarafından da çok sevildi. Giderek pantolona olan bu yönelimse moda uğruna kaş yapayım derken göz çıkarmak deyimine uyuyor. Kısalan paçalar, biraz bol diye pantolon üstüne kısa ceketlerin tercih edilmesi moda uğruna düşülen hatalardan oluyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir