Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Karınca Yuvası Projesi Bangladeşli Yetimleri Sevindirdi

Karınca Yuvası Projesi Bangladeşli Yetimleri Sevindirdi

Karınca Yuvası Projesi Bangladeş'de Hayata Geçti

Moda tasarımcısı Esra Seziş Kiğılı ve oyuncu Taylan Güner’in koordinatörlüğünde 11 tasarımcı, geçtiğimiz aylarda YesilTopuklar.com’unda katıldığı Karınca Yuvası Projesi için bir araya gelmişti.

Ortaklaşa alınan karara göre, her bir tasarımcı üç giysi tasarlayacak, bu tasarımlar özel bir müzayedede satışa sunulacak ve buradan elde edilecek gelirle yetimler sevindirilecekti. Karınca kararınca gerçekleştirilen bu birlikteliğe “Karınca Yuvası” adı verildi, niyetler âlî olunca sonucu da âlâ oldu. Kurban Bayramı’nda Kimse Yok mu? Derneği, Bangladeş’in başkenti Dakka’ya 180 km uzaklıkta olan, ama coğrafi şartlar nedeniyle 6-7 saatte ulaşılabilen bir bölgesinde, Şeyh el-Russal adındaki bir yetimhaneyi ziyaret etti.

Şeyh el-Russal’da yaşları 3 ile 18 arasında değişen yaklaşık 300 yetim kız çocuğu barınıyor. Dernek yetkilileriyle birlikte Karınca Yuvası da bakımsız ve eskimiş durumdaki bu yetimhanenin yeniden ihyası için gerekli restorasyonun yapılacağı müjdesini vermek üzere gitmişti oraya. Çocuklara küçük hediyelerle birlikte bu müjde de verildi. Ekip, kampüste yaklaşık 1 saat geçirdi, istisnasız bütün yetimlerin başı okşandı. Derneğin minibüsü yetimhanenin bahçesinden ayrılırken hüzün kapladı ortalığı. Bazı çocukların gözlerinden damla damla yaşlar süzüldü. Bayramın son gününde, tertemiz giysileri, taranmış saçlarıyla el salladılar minibüsün ardından. Çocuk gönlü gelecek maddi yardımı bilmez ama sevgiyi, merhamet dolu alâkayı pek âlâ tanır. Muhtemelen o 300 yetim, aynı minibüsün tekrar gelmesini bekliyor.

Kaynak: Zaman

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *