Karanlık Kadın Stili Nedir?

Karanlık Kadın Stili Nedir?

Koyu Renk Giyinen Kadınların Giyim Stili

Romantizmin hayal dünyasından uzakta, stilini karanlığa teslim eden kadınlar, güçlü siluetleriyle dikkatleri üzerilerine topluyor.

Gizemli kadınlar asla değişmeyen havaları, salaşlığa tahammül edemeyen yapıları ve dik duruşlarıyla tanınıyorlar. Cesur ve iddialı duruşlarıyla ister gotik deyin ister rocker… Onlar karanlık oldukları kadar feminen, feminen oldukları kadar da şıklar!

Koyu Renk Giyinen Kadınların Giyim Stili

Elbise: Mary Katrantzou

Bele Oturan Formlar

Her daim stilleriyle radarımıza takılan karanlık kadınlar, salaşlıktan hiç haz etmiyor. Son birkaç yıldır modanın gündeminde olan bol, big size parçalar onların pek dikkatini çekmiyor. Büyük beden tasarımlardan ziyade, bele oturan formları tercih ederek albenisi yüksek siluetlere bürünüyorlar.

Koyu Renk Giyinen Kadınların Giyim Stili

Etek: Refka – Satın Al

Midi Eteklerle Bir Adım Öndeler

Karanlık güzellikleriyle dikkat çeken kadınların cazibe unsurlarından biri de midi etekler. Maksi boy, yerleri süpüren etekler yerine midi eteklerle karakteristik kombinlere imza atan kadınlar, havalı görünümlerini bu parçalara borçlu. Belden oturan kloş midi eteklerle stil ikonu haline dönüşen kadınlar, cool havalarıyla her zaman bir adım önde.

Koyu Renk Giyinen Kadınların Giyim Stili

Kap: Modgrey – Satın Al

Pastel Renkler Onların Kalemi Değil

Pembeler, maviler ve tüm pastel tonlar karanlık kadınlardan uzak dursun. Tatlı bir kız olmak onlara göre hiç değil. Sevimli pembelerle kombin yapmak, ferah mavilerle iç açmak niyetinde değiller. Romantik renklerin dünyasına hiç de alışık olmayan bu kadınlar, cüretkar güzelliklerini koyu renklere saklıyor.

Koyu Renk Giyinen Kadınların Giyim Stili

Elbise: Refka – Satın Al

Bordo ve Siyah Onların Vazgeçilmezi

Yeni sezonun koyu kırmızıdan bordoya çalan renkleri karanlık kadınların kalp atışlarını hızlandırıyor. Cesur ve iddialı görünmenin kitabını yazan kadınlar, bu halleriyle adeta yıldızlaşıyor. Bu iddialı rengiyse asla vazgeçemedikleri siyahla kombinleyerek, ikonik duruşlarına vurgu yapıyorlar.

Koyu Renk Giyinen Kadınların Giyim Stili

Elbise: Benin – Satın Al

Dolapları Hep Siyahla Dolu

Karanlık sularda dolaşan kadınların stillerine ister “glam rock” deyin ister de “gotik”. Karanlık kadınların dolapları baştan aşağı siyahlarla dolu. Kombinlerini tek başına bu renkle bütünleştirmeyi seven kadınlar, stillerindeki gizemi tam olarak asil siyaha borçlu.

Koyu Renk Giyinen Kadınların Giyim Stili

  • Kaban: Rick Owens
  • Kaban: Christopher Kane

Kış Mevsiminin Koyu Tonlarına Bağlılar

Renk paletlerinde açık renklere asla yer vermeyen karanlık kadınlar kırmızı ve siyahın dışında kahve, hardal, gri ve lacivert gibi renklere bürünüyorlar. Enerjilerini tam olarak karanlıktan alan kadınların siluetleri asla değişmiyor.

Koyu Renk Giyinen Kadınların Giyim Stili

Çanta – Bot: Valentino

Yüksek Dozda Metalik Aksesuarlar

Zincir kolyeler, zımbalı tasarımlar, metalik ayakkabı ve çantalar… Gri renkten güç alarak parlayan aksesuarlar tam olarak karanlık kadınların parçaları. Kombinlerine ışıltıyı renklerden ziyade aksesuarlarla veren karanlık kadınların, uzay çağını andıran metal aksesuarları göz alıyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir