Karadeniz’i Sonbaharda Gezmeli

Karadeniz’i Sonbaharda Gezmeli

Karadeniz'i Sonbaharda Gezmeli

Karadeniz’de Gezilecek Yerler

Sonbaharda doğa farklı bir güzelliğe bürünür, pastel renklerin egemenliği başlar. Kırmızı, sarı ve kahverenginin tonlarıyla bezenen ormanlar, doğaseverlere cazip güzergâhlar sunar. Sonbaharın son günlerini değerlendirmeyi düşünenler için Karadeniz ‘de görülmeye değer yerlerden sadece birkaçı…

Karadeniz'i Sonbaharda Gezmeli

Tarabzon
Göl etrafındaki dağlar, yeşil-sarı ağaçlar, suyun rengi…

Ağaçların sarı, kahverengi ve yeşil tonları birbirine karışmış halini, sonbahar renkleriyle oluşan bu doğal tabloyu görmek için Uzungöl’e gidilebilecek en güzel zamanlardan biri Ekim-Kasım aylarıdır.

Karadeniz'i Sonbaharda Gezmeli

Samsun
Samsun’un Tekkeköy ilçesindeki Kabaceviz Şelalesi sonbaharın gelmesiyle tüm güzelliğini sergiliyor. Sonbaharın bütün renklerinin hakim olduğu Kabaceviz Şelalesi Karadeniz’de gezilecek eşsiz güzelliğe sahip yerlerden.

Karadeniz'i Sonbaharda Gezmeli

Rize
Rize’nin Fındıklı ilçesindeki Çağlayan Vadisi’nde sonbaharın gelmesiyle birlikte doğanın birbirinden farklı renkleri adeta büyülüyor. Yeşilin sarıya büründüğü vadide akan derelerin güzelliğine doyum olmuyor.

Karadeniz'i Sonbaharda Gezmeli

Sinop
Erfelek Şelaleleri, Türkiye’nin sonbahar cennetlerinden. Sinop’a kadar uzanan yolculuğunuz sonbaharın renkleri arasında adeta bir tabloya dönüşen Erfelek Şelaleleri’ne varacak. “Böyle güzel ton var mıdır acaba” dedirtecek renk cümbüşüne sahip şelale Karadeniz’de görülmeye değer yerlerden sadece biri.

Karadeniz'i Sonbaharda Gezmeli

Bartın
Bartın’ın Ulus ilçesi ve Ulukaya Şelalesi, sonbaharda mutlaka görülmeli. Açıkçası şelaleden çok sarp kayalıklar daha ilgi çekici. Doğası her mevsim çok güzel ama sonbaharın kırmızısına, sarısına bir de ahşap evlerin görüntüsü eklenince muhteşem görüntüler çıkıyor ortaya. Bu nedenle buraya sonbaharda mutlaka gidilerek doğanın renk bezemeleri hafızalara kazınmalı.

Karadeniz'i Sonbaharda Gezmeli

Artvin
Artvin’in Altınparmak Dağlarının görkemli ve yüksek dorukları, ormanların arasından göğe uzanır. Yazın çiçeklerle süslü patikalar sonbaharda da çiçeklidir. Çünkü bu dağlarda kar yağıncaya kadar her mevsim bahardır. Sonbaharda yamaçlardaki pastel renkler, henüz açmaya başlamış çiçeklerle iç içedir çoğu zaman.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir