Kamu, Bankacılık, Finans Gibi Resmiyet Gerektiren Ofis Stillerinde İyi Görünmenin 6 Kuralı

Kamu, Bankacılık, Finans Gibi Resmiyet Gerektiren Ofis Stillerinde İyi Görünmenin 6 Kuralı

Terzi Dükkanı Blazer Ceket Takım - Sena Sever

Ofis stillerinde belirli bir çizginin dışına çıkılamayan sektörlerde, kombin üretmek zor olabiliyor. Zaman zaman klasiklerden sıyrılarak stili daha trend ve daha iyi noktaya taşımak isteyebiliyoruz. Renkler, dokular ve tamamlayıcı parçalar, her zaman giydiğimiz takım elbiseyi bile farklı gösterebiliyor. Tam da burada bazı kurallar devreye giriyor. Peki nedir bu kurallar, gelin 6 maddede anlatalım.

Ekol Kırmızı Ceket ve Siyah Pantolon

Ekol Kırmızı Ceket
Ekol Siyah Pantolon

Renk Uyumlarını Bil: Koyularla Kontrast – Açıklarla Monokrom

Fazla neşeli renkleri kaldıramayan kamu, bankacılık finans gibi sektörlerde, daha ağır isimler mesai saatlerinde kullanılıyor. Bu anlamda tek düze siyahlardansa bu görünümü kontrast uyumlarla hareketlendirmek gerek. Mesela ikili takımlarda siyah – kırmızı gibi kontrast uyumlarla denemeli. Ayrıca açık renkler konusunda resmi görünmekten çekiniyorsanız, monokrom uyumu deneyerek tek renk görünün.

Kevser Sarıoğlu Krem Ceket -Etek Takım

Kevser Sarıoğlu Ceket

Son Moda Takım Trendlerini Keşfet

Ofis stilinde takımlar her zaman baş rol. Ancak onları klasikler yerine yeni nesil görünümlerle kullanmak gerek. Bir zamanlar olduğu gibi bele oturan ceketlere kalem eteklere dar pantolonlara mesafeli olmak şart. Şimdilerde bol paça pantolonlar, A kesim etekler ve oversize ceketler moda. Geçmişi bir kenara bırakıp mesai saatlerine güncel formları katın.

Hooopstore Blazer Yelek - Şeyda Ateştepe

Hooop Store Blazer Yelek

Genç Parçaları Klasiğe Uyarla

Trendler arasında ofis stiline uyarlanacak güncel parçaları tanımak gerekiyor. Mesela 2022 kışında yelekler ve jileler bu anlamda fazlasıyla genç ve ikonik. Gömleklerle kombinleyerek mesai saatine dahil edeceğiniz jileler resmiyeti bozmuyor. Yine takımlara eşlik eden yelekler de gömleklerle kombinlenerek ofise geçiş yapıyor.

Zühre Ekose Üçlü Takım

Zühre Ekose Takım

Ofiste Desenlerin Gücünü Göz Ardı Etme

Resmiyeti bozmadan kombinleri hareketlendirmenin bir yolu da desenlerden geçiyor. Gri – siyah gibi ağır tonların hakimiyetindeki ekose desenler, kazayağı ve zebra baskıları mesai saatlerine çok iyi gelecek seçeneklerden. Ceket, dış giyim ya da pantolonlara çok yakışacak bu isimleri, takımların içine kullandığınız gömlek ve bluzlarla da patlatabilirsiniz.

Kayra Kadife Ceket - Şifon Pliseli Etek

Kayra Kadife Ceket

Farklı Dokuları Kullan: Deri, Kadife, Organze

Mesai saatlerine güncel bir dokunuş katmak için mevsimin dokularını kullanın. Kadife, deri, süet, şifon, organze, saten gibi farklı ışıltılara sahip dokular, ofis görünümlerinin klasik parçalarına farklılık getirecek. Bu anlamda, 2022 kışında yıldızı parlayanlar arasında kadife blazerlar, deri takımlar, organze gömlekler, şifon etekler var.

Ess Prive Çizgili Saten Gömlek ve Etek - Sena Sever

İkonik Aksesuarlarlı Bluzlar Bul

En sıradan takım elbiseyi bile aksesuarlarla şıklaştırabilirsiniz. Belki iri ışıltıları resmi bir ofis ortamında kullanmak olmayabilir ama kendi detaylarınızı oluşturabilirsiniz. Mesela ceketin içine kullanacağınız gömleği fular, fırfır detaylı gömleklerden ya da kabarık omuzlardan tercih edin. Ayrıca ayakkabı seçimlerinin de stili bir anda değiştireceğini unutmayın. Bilekleri saran bootie’ler, kalın topuklu çizmeler sezonun favorilerinden.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir