Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Kalbinizi Kuşatacak Şehir “Viyana”

Kalbinizi Kuşatacak Şehir “Viyana”

Viyana Tatil Rehberi

Tarih kitaplarından tanıdığımız bir şehir olan Viyana, şimdilerde Avusturya’nın en gözde şehri olarak ziyaretçilerine unutulmaz bir tarih ve sanat ziyafeti sunuyor. Farklı kültürlerin zenginliği ilginizi çekiyorsa ilk yurt dışı tatilinizi Viyana’ya planlayabilirsiniz. Klasik tatilleri sıkıcı buluyorsanız damak zevkinize önem veriyorsanız ve gezdiğiniz yerlerdeki programınızı sanatsal aktivitelere göre ayarlıyorsanız Viyana tatili sizin için unutulmaz olabilir. Ecdadın kapısına kadar gittiği Viyana, gösterişli sarayları ile fotoğraf çekmeye doyamayacağınız bir şehir. Viyana sokaklarında kendinizi, göz alıcı bir sinema filminin kareleri arasında dolaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz. İşte bu sanat ve tarih şehrini daha yakından tanımanızı sağlayacak detaylar…

Viyana Tatil Rehberi

Tadı damağınızda kalacak bir tatil…

Tatili sizin için anlamlı kılan şeylerin başında, damak zevkiniz geliyorsa Viyana’da çok mutlu olacağınızı söyleyebiliriz. Şinitzelin merkezi olan Viyana’da, sayısız çeşitte şinitzelin tadına bakabilirsiniz. Turistlerin ve gurmelerin bloglarında sıklıkla yer verdiği Viyana şinitzeli, Viyana mutfağının vazgeçilmez yemeği olarak öne çıkıyor. Viyana’ya gitmişken 5 çayınızı bir dilim tatlıyla tatlandırmak için mutlaka meşhur Viyana pastanelerine uğramalısınız. Pastane kültürü, Viyanalı’ların yaşamında çok önemli bir yere sahip. Çayları kadar pastaları da çok lezzetli. Damak zevkinize hitap eden bir tatil, belleğinizde uzun yıllar yer kaplayacaktır.

Viyana Tatil Rehberi

Sanatçı ruhunuzu ihya edin!

Yüzyıllardır kalbi sanat ile atan bir şehir Viyana. Hayranlığınızı gizleyemeyeceğiniz sarayları, müzeleri, evleri ve yapıtları ihtişamlı görünümleri ile kalbinizi yerinden oynatabilir. Eğer mekanlara ilgi duyuyorsanız Viyana’da aradığınızı bulacaksınız. Turistler için Viyana’daki en ilgi çekici yapı, Viyana imparatorlarının yaz mevsimlerinde kullandıkları ünlü Schloss Schonbrunn Baroque yapıtıdır. Bu yapıyı gezerken, içinizdeki sanat aşkının şaha kalktığını hissedebilirsiniz. Avrupa’nın en güzel saraylarından biri olan Schönbrunn Sarayı, Avusturya’daki en önemli kültürel anıtların sergilendiği yapı olarak öne çıkmaktadır. Viyana’da sanat ihtişamlı yapılarla sınırlı değil. Klasik müzik, Viyana’nın dünyaya seslenişini ifade etmektedir. Viyana Senfoni Orkestrası, klasik müzik severlere kendilerini bir masalın içinde hissetmelerini sağlayacak bir ziyafet sunmaktadır.

Viyana Tatil Rehberi

Ulaşım rahatlığı, Viyana’nın en büyük zenginliği…

Viyana’da ulaşımın ne kadar rahat olduğunu gördüğünüzde, hemen buraya taşınmak isteyebilirsiniz. Viyana haritasında ziyaret etmek istediğiniz her yere tramvaylar ve metrolar sayesinde kolaylıkla gidebilirsiniz. Viyana’nın en hareketli bölgelerinden biri olan District 1 bölgesine gitmek için uzayan dakikalar boyunca araç beklemenize gerek yok. Ekonomik bir Viyana tatili için, otel rezervasyonunuzu merkezden uzak bölgelere yaptırsanız bile, istediğiniz her yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kış balayınızı şimdiden planlamaya başlayın!

Eğer düğününüz sonbahara veya kış aylarına denk geliyorsa balayınız için hiç üzülmeyin. Viyana’da kış aylarında oldukça romantik bir balayı geçirebilirsiniz. Klasik müziğin yankılandığı Viyana sokaklarında keyifli gezintilere çıkabilir, kar tanelerinin biriktiği saray bahçelerinde kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. Viyana tatili, aşkınızı pekiştireceğiniz ve unutulmaz anılarla döneceğiniz en iyi balayı seçeneği olabilir.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Kaynak : Wikipedia

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *