Kahvaltı İçin Farklı Bir Lezzet; Domatesli Turta Tarifi

Kahvaltı İçin Farklı Bir Lezzet; Domatesli Turta Tarifi

Domatesli Turta Tarifi

Mevsimi olmadığı için yeterince lezzetli olmayan domatesleri hem değerlendirmek hem de farklı bir sunumla hafta sonu kahvaltılarını renklendirmek istedik. Sizin de bizim gibi dış görünüşüne aldanıp, aldığınız domatesler varsa bu tarifle onları lezzetlendirin. Kekik ve domatesle çok güzel milföy turta yapıyoruz. Tuzu saymazsak sadece 3 malzeme ile en pratik kahvaltı önerisi diyebiliriz.

Tabi yaz domatesleri ile daha da lezzetli olur, o halde bu tarifi defterinize ekleyin. Bir de yaz gelince deneyin… O zaman listeye bakalım, neler var?

Domatesli Turta Tarifi

Domatesli Turta Tarifi

Malzemeler

  • 4 milföy hamuru
  • 4 domates
  • 1 tatlı kaşığı kekik
  • 1 çay kaşığı tuz

Domatesli Turta Tarifi

Hazırlanışı: Milföy hamurlarını kesme tahtası üzerine alıp, resimdeki gibi bir parmak arayla uç kısımlarına kesikler yapıyoruz. Domatesleri de yuvarlak olacak şekilde kestikten sonra fırın kabına aldığımız milföy hamurlarının üzerine paylaştırıyoruz. Tuz ve kekik serpiştirip, 200 derece önceden ısıtılmış fırına veriyoruz.

Dilediğiniz başka baharatları atabileceğiniz gibi domatesler piştikten sonra üzerine bir de yumurta kırıp, tekrar fırına vererek farklı bir lezzet daha yapabilirsiniz.

Afiyetler olsun…

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir