Kadınların En Yeni Gözdesi Renault Captur

Kadınların En Yeni Gözdesi Renault Captur

Renault Captur Özellikleri

“Kadınlar otomobildeki trendleri öngörme konusunda erkeklerden daha başarılı” diyor Renault Endüstriyel Tasarım Direktörü Laurens Van den Acker. Yesiltopuklar.com teknoloji ekibi olarak bizler de Renault Captur’u test etmek için yollara koyulduk ve 4 günlük test sürüşünün ardından Captur ile ilgili etkileyici sonuçlara ulaştık.

Renault Captur, sahip olduğu akıcı hatlarla sıra dışı orantıları ön plana çıkarırken, büyük tekerlekleri, yerden yüksekliği ve yatık ön camı ile eşsiz bir MPV, SUV ve hatchback birleşimini ortaya koyuyor. Kişiselleştirilebilir özellikleri sayesinde geniş bir kitleye hitap etmesi beklenen sıra dışı model, özellikle bayan sürücülerin odak noktasında.

Otomobili daha ilk gördüğümüzde turuncu rengi ve kıvrımlı hatları ile bizi etkisi altına aldı. Yerden gerçek anlamda yüksek bir seviyede olan, sert bir karaktere fakat yumuşak hatlara sahip bu otomobil özellikle bayan sürücülerin istediği türden bir araç.

Renault Captur Özellikleri

Renault Captur, oldukça geniş bir otomobil olarak gözümüze çarpıyor. Kayar arka koltuk sırası hem yolcular hem de bagajları için ideal bir mekân dengesi sunuyor. Yolcu bölmesinde iki benzersiz yenilik olan 11 litrelik hacme sahip torpido ve fermuarları sayesinde sökülüp yıkanabilen koltuk kılıflarıyla farklı bir karakter sergileyen model, ön panele entegre Renault R-Link multimedya ekran sayesinde yepyeni bir bağlantı düzeyine erişimi mümkün kılıyor.

Renault Captur Özellikleri

Renault Captur’un Fark Yaratan Özellikleri

R-Link Multimedya: Şık ve sade bir vizyonda tasarlanmış ön konsol ve göstergeler, sizi içinde bulunduğu Renault R-Link multimedya dünyasına alıyor. Ne mi bu Renault “R-Link multimedya”? Dokunmatik olarak sunulan ekran üzerinde, içerisinde navigasyon, radyo, bluetooth, telefon ve otomobilin belirli ses ve sistem ayarlarını yapabileceğiniz şık tasarlanmış bir multimedya sistemi. Kullanımı çok basit olduğu kadar, grafik ve görsellerde bir o kadar şık.

Yıkanabilir Koltuk Kılıfları: Otomobilde dikkatimizi çeken bir diğer farklı özellik ise, koltuk kılıflarının fermuarlı olması ve sökülüp, yıkanıp tekrar yerine takılabiliyor olması. Özellikle titizliğe ve temizliğe önem veren bayanlar için bu özellik, bulunmaz Hint kumaşı olarak adlandırılabilir.

Sürüş Keyfi: Otomobilin sürüş keyfide bu ekstra aksesuarlar kadar başarılı. Bizim kullanıp test ettiğimiz otomobilin kaputun altında 1.2 TCe 120 bg EDC ( otomatik ) şanzımanlı benzinli bir turbo beslemeli motor bulunuyor. Touch ve Icon donanım başlığı altında iki aksesuar donanıma sahip otomobilde, 1.5 dCi EDC ( otomatik ) 90 bg’lik bir motor seçeneği de bulunmakta.

Geniş iç hacim: Yüksek bir sürüş pozisyonuna sahip Captur’de geniş ön cam sayesinde görüş açısıda çok fazla, yüksekte olmanın vermiş olduğu avantajda bunun yanına eklenince, zorlu trafik koşullarında, sürüş deneyimi daha da kolaylaşıyor. İnsanı yormayan bir yapıyı sahip Captur’ un direksiyon hissiyatı da bir o kadar başarılı. Yumuşak bir direksiyon ivmesine sahip otomobilin manevraları ise gayet sakin. Yüksek hızlara çıkıldığında sertleşen direksiyon sizin için işleri daha da kolay hale getiriyor. Yerden yüksekliğinin fazla olmasına rağmen virajlarda yeterli bir yol tutuş sağlayan otomobilde, hızlı girilebilecek bir virajda arkadan kaymalar olabilir. Yinede kontrolü elden bırakmayan bu otomobil size güven ve rahatlama hissini başarılı bir şekilde yaşatıyor.

Renault Captur Özellikleri

Etkileyici Yakıt Tüketimi: Yakıt tüketimi konusunda cimri bir yapıya sahip otomobil 1.2′ lik motoruna rağmen gayet iyi bir performans sergiliyor. Motorun ufak olmasının bir diğer avantajı ise, otomobilin altı aylık vergisinin 268.50 TL gibi bir miktar olması.

Easy Life Torpido: Captur’un bölmeleri ve yük hacmi de beklediğimizden de fazla. Pratik birçok eşya bölmesine sahip olan otomobilin bu konuda bizi en çok etkileyen noktası, Easy Life torpido gözü. Sürücü koltuğundan erişilmesi kolay olan çekmece formunda torpido gözünün kapasitesi 11 litre. Diz üstü bilgisayar, kamera veya el çantası gibi eşyaları rahatlıkla içine alabiliyor. ” Easy Life ön çekmece ” alışılagelmiş torpido gözlerine oranla çok daha çekici ve pratik olan yepyeni bir saklama çözümü.

Renault Captur Özellikleri

Geniş bagaj hacmi: Bagaj konusunda da cömert davranan Captur, 377dm3 ile 455dm3 arasında. Çıkarılabilir, çok pozisyonlu bagaj zemini ters çevrilebiliyor; böylece halı kaplı veya yıkanabilir kauçuk yüzeyi kullanılabiliyor. Bagaj zemininin altında, lastik şişirme kitinin her iki tarafında iki adet büyük saklama gözü bulunuyor.

Etkileyici renk geçişi: Bir çok kişiselleştirme özelliği bulunan otomobilde, çift tonlu renk seçiminin sunulması tavan ile gövdenin geri kalanı arasında kontrast oluşturan renklerin seçilmesine imkan sağlıyor. Araç dışında 200, iç mekânda da 100 civarında olasılık sayesinde hem dış hem de iç mekânda çok sayıda noktaya uygulanabilir.

Renault Captur Özellikleri

İşte Renault Captur Fiyat Bilgileri

Renault Captur’un çarpıcı tasarımı, geniş iç hacmi ve saklama alanlarıyla keyifli bir sürüş deneyimi sizleri bekliyor. Sadece 64.900 TL fiyatla Renault Captur 1.2 TCe EDC Icon modeline sahip olma ayrıcalığını şimdi siz de yaşayın.

Renault Captur Özellikleri

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir