Kadınlar Kadınları Neden Kıskanır?

Kadınlar Kadınları Neden Kıskanır?

Kadınlar Kadınları Neden Kıskanır

Tarih öncesi çağlardan beri devam eden o sonsuz savaşı anlatacağım sizlere. Kadınlar birbirlerinin neden düşmanıdır?

İnsanlık var olduğundan beri, kadınlara en büyük zararı diğer kadınlar vermiştir, ama neden? Yapılan psikolojik çalışmalar ışığında, işte belgeleriyle, kanıtlarıyla “Kadınlar birbirini neden kıskanır?” gelin birlikte bakalım.

Kişilik Edinemeyen Kadınlar Kıskanır!

Kadınlar içerisinde her kadının hemcinsine düşman olduğunu söylemek haksızlık olacaktır. Yapılan çalışmalar, hemcinslerine yönelik düşmanlık yapan kadınların, olgun bir kişiliğe sahip olmadıklarını ortaya koyuyor.

Bu kadınların ortak kişilik özellikleri; dedikodu yapmak, doğru olmayan ithamlarda bulunmak ve buna kendini inandırmak, histerik krizler, öfke nöbetleri, üslupsuz ve kaba bir dil de cabası.

Bunun temelinde kişinin kendine ait bir kimlik edinememesi yatıyor. Kendini bulamayan insan, kendini bulmuş insanlara savaş açıyor.

Özgüveni Olmayan Kadınlar Kıskanır!

Kendisiyle barışık olmayan hemcinsinizden korkun ey hanımlar. Kendine güvenmeyen bir insan, başkasına nasıl güvensin?

Kendiyle problemi olan insan, başkalarıyla da problemli olacaktır. Özellikle de evlendikten sonra kocasının gücüne, statüsüne yaslanıp hareket eden kadınlar; kendi ayakları üzerinde duran, kimseye yaslanmayan kadınlara ölümüne düşmandır. Böyle kadınlar varsa etrafınızda, kendinizden uzak tutmanızı şiddetle salık veririm.

Kadınlar Kadınları Neden Kıskanır

Kendi Görüntüsünden Emin Olmayanlar Kıskanır!

Kendi fiziki görüntüsünden şüphe eden kadınlar da yine hemcinslerinin canına okumaya çalışıyor.

Eğer kendisinden daha güzel ve alımlı olduğunu düşünüyorsa işte o an kaçınılmaz son ortaya çıkıyor ve size, kendince bir savaş başlatıyor.

Art Niyetli Kadınlar Kıskanır!

İyi insanlar, iyi niyetli, hoşgörülü insanlar her zaman açık hedeftir diğer kadınlar için. Bir kadın hem iyi hem de dürüstse, üstüne bir de yüzüne bakılacak bir güzelliği de varsa diğer kadınların nefret etmesi an meselesi.

İyilikten rahatsız olan bu kadınlar familyası, sizi ve dünyanızı asla anlamayacaktır. Boşuna dil dökmeye gerek yok. Şunu da unutmamak gerekir ki: kadınlar, kıskandıkları diğer kadınları provoke etmeye çalışır. Siz siz olun böyle provokasyonlara prim vermeyin.

Hayranlık Duydukları Kadınları Kıskanırlar!

Bazen olur. Hemcinsleriniz size hayran hayran bakar. Hatta nefretini gizlemek için düzmece övgüler yapar.

Ancak bu hayranlık zamanla nefrete dönüşür ve gözünüzün üstünde olan kaşınızdan dahi rahatsızlık duymaya başlar. Maalesef hayranlık uyandırmak da kıskançlık endikasyonlarından bir tanesi…

Kadınlar Kadınları Neden Kıskanır

Becerikli Kadınları Kıskanırlar!

Kadınların gözünde, güzelsen, becerikli değilsindir; becerikliysen güzel değilsindir. Ancak bir de bu tabuyu yerle bir eden kadınlar var.

Hem güzel hem becerikli hem naif hem de iş bitirici. Böyle bir yapınız varsa bırakın kadınları, herkesi kendinize düşman edebilirsiniz…

Popüler Kadınları Kıskanırlar!

Alkışlanan kadınlar, diğer kadınlar tarafından asla sevilmez. Bazı kadınlar, kendilerinin sönük kalacağını hissettikleri anda histerik krizlere girebilir ve yine size savaş açabilirler.

Kadınlar Kadınları Neden Kıskanır

Mutsuz Kadınlar Kıskanır!

Kadınlar, kendilerinden daha mutlu kadınları kıskanırlar ve onlardan uzak dururlar. Kadınlar bir süreliğine kendilerinden daha kötü durumda olan ve dert yakınan kadınlarla daha iyi anlaştıklarını düşünürler.

Ancak bir süre sonra mutsuz kadının durumu düzeldiğinde kıskançlık devreye girer. Bir nevi mutluluğunuzu dahi kıskanmaktır bu. Halbuki hayat herkes için engebelerle doludur. Ancak dışarıdan mutlu bir insan olduğunuza kanaat ettikleri an hemcinsleriniz için yine hedef tahtasında olmanız an meselesi.

Her Giydiğini Yakıştıran Kadınları Kıskanırlar!

Bazı kadınlar vardır, gerçekten de çuval giyse yakıştırır kendine. Bazıları da vardır ki, en pahalı kıyafetler içinde rüküş ve ucubedir. Neyse ki zevk sahibi olmak, satın alınan bir şey değil çok şükür. Bunu etrafımızdaki hoyrat bakışlardan da anlayabiliyoruz.

Kadınlar Kadınları Neden Kıskanır

Anaç Ruhlu Kadınları Kıskanırlar!

Kim ne derse desin, kadının doğasında üretmek ve çoğaltmak vardır. Çocuk yetiştirmek veya çocukları sevmek bunun birincil özelliğidir. Ancak birtakım kadınlar tarafından, çocuklarla arası iyi olan kadınlar, başka kadınlar tarafından “fazla anaç” olmakla suçlanırlar. Çünkü kıskanılırlar.

Açıkçası anaç olmadığını iddia eden ve hatta bununla övünen bir kadın, kendi özünü de inkar ediyordur, hatta kendisiyle ilgili psikolojik problemlerin üzerini örtmeye çalışıyordur. Aldırmayın. Anaç olmak, merhamet ve şefkati ve de sevgiyi kalbimizde tutmamızı sağlar. Sevgiyi muhafaza etmek için özümüze sadık kalmakta fayda var.

Kadınlar Kadınları Neden Kıskanır

Nihayetinde…

Evet, nihayetinde insan, insanın aynasıdır. Bu prensibi akıldan çıkarmamak gerekir. Tabi sözümüz her kadın için değil elbette.

Kendini bilen, ağzından çıkan her sözü ölçüp tartan, kadın veya erkek demeden herkese ‘insan’ gözüyle bakan ve insanları sevme gayreti olan, histerik krizlere girmeyen, dedikodu yapmayan, kendini kanıtlamaya hırsıyla dolu olmayan, olgun ve ağırbaşlı kadınlar zaten kıskanmaya ihtiyaç duymayan kadınlar. Geri kalan kısım ise ellerinde savaş baltaları, her an sizinle rekabet ediyor. Bırakınız yapsınlar, bırakınız etsinler.

Psikolojik Danışmanlık & Aile Danışmanlığı üzerine ayrıntılı bilgi almak için:
Telefon: 0 537 580 19 20
www.cozumpsikoloji.com

Yorumlar

“Kadınlar Kadınları Neden Kıskanır?” için 2 cevap

  1. Kevser dedi ki:

    Kucuklugumden beri karsima bu tipler cikiyor artik biktim vee kiskanc kadinlar saldirgan olup saldirmak icin sebep ararlar keske iclerinde biraz Allah korkusu olsa da iftira atmasalar cennete giremicekler haberleri yok. Bu tiplerin kafasinda tek birsey var.. nasilsa hakkini helal eder..

  2. GÖKÇE dedi ki:

    Haset, güzel alımlı ve zeki kadın karşısında kendini eksik ve yetersiz hiddeden kadınlar… Kadının giydiği şık kıyafetlerden tutun da eşinin kariyerine kadar, güzelliğinden özgüvenine kadar saçının rengine teline kadar ona hasetlenip savaş açar. Diğer tüm arkadaslarini ona düşman etmeye çalışır. İftira eder… dedikodusunu yapar. Onu demoralize etmekten başlar önce .Ör: “Çok zayıfsın… biraz kilo alsana. “der. sevgilisi kendisinin sevgilisinden veya kocasından daha saygın ve kariyerli ise,bu defa dış görüntüsünde kusurlar aramaya başlar ve kışkırttığı diğer karaktersiz haset işbirlikcileriyle kızın moralini bozmak icin laf sokmaya kalkar. Kız zeki ve hazır cevapsa…o hasetlere laflarını yedirip onları tersdüz eder sarsar amacına ulaşamayan bu haset ,gün gectikce artarak devam eden hasetiyle ve mutsuzluğuyla yeni kirli planlar kurgulamaya başlar. Bunları anlatmakla bitmez. Ben bunlara fazlasıyla mağruz kaldim. Hepsiyle başettim cok şükür. Böyle insanların enerjinizi tüketmesine …yaşam enerjinizi çalmalarına asla izin vermeyin. O mutsuz ve haset enerjileri daima ayaklarına dolanıyor . Bunu da görüyorsunuz . Size hasetlenmeleri sizin güzelliğinizi ve auranızı ve güzel enerjinizi azaltmaz. Onları yer bitirir…içleri içlerini yer o fesatlık ve kötü enerjiden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir