Kadını Erkek Gibi Gösteren Kıyafetlere Son!

Kadını Erkek Gibi Gösteren Kıyafetlere Son!

1554436-3

İş kadınlarına kısa süre öncesine kadar erkeksi kıyafetler giydiriliyor, kadınları pantolonlara esir eden koleksiyonlara sık rastlanıyordu. Son zamanlarda bunun tersi çalışmalara da şahit oluyoruz.

Dünya büyük bir hızla dönerken 24 saatin bile yetmediği, 25. saati aradığımız bu çağda zamanı verimli ve akılcı kullanmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hayatın bu hızlı dönen ritmine ayak uydurmak için çeşitli yollar geliştiriyoruz belki de. Bunlardan en önemlisi de kılık kıyafetimize, görüntümüze ayıracağımız zamanın eskisi gibi uzun saatlere yayılamıyor olmasında gizli.

Vakit geçirmek için uzun saatler alışveriş merkezlerinde dolaşan kadınlar yerlerini ne istediğini bilen, yaşamdaki duruşunu belirlemiş, kendini tanıyan ve kararlı hareket eden kadınlara bırakmış durumda

Günlük yaşamda olduğu kadar iş yaşamında da başarılara imza atan kadınlara bir süre öncesine kadar erkeksi kıyafetler giydiriliyordu. Son zamanlarda bunun tersi çalışmalara da şahit oluyoruz. Toplumda yer edinmiş, kendine güvenen, başarılı ve ne istediğini bilen, stilini belirlemiş kadınlara çok daha şık olabilecekleri bir çok koleksiyon artık çeşitli firmalar tarafından üretiliyor.

Kadınları pantolonlara esir eden koleksiyonlara dur diyen bir çok firma, birbirinden şık etek alternatifleri de sunuyor. Eteklerin bir çok boy seçeneklerinin de olması artık alıcıları zor durumda bırakmıyor. Dar kalıplardan sıkılanlara yönelik modern, şehirli, dinamik, zarif, konforlu ve kolay kullanılabilir kalıplarla tasarlanmış modellerin fiziki yapısı göz önünde bulundurulmuş. Böylelikle hanımların basenin dar gelmemesi için tercih edilmek zorunda kalınılan bol eteklerden, bedeni rahat olsun diyerek omuzları düşen ceketlerden kurtulmalarına imkan tanınmış.

Yazı: Reyhan Yazıcı

Yorumlar

“Kadını Erkek Gibi Gösteren Kıyafetlere Son!” için bir cevap

  1. Amine Yücel dedi ki:

    Bence de son !

    Hatta kadını rezil eden basit giyime, bir tek başını kapatıp pantolonla dolaşan bilgisizliğe, kadını değersiz gösteren aşırı süse son olmalı!

    Nerede o eski İstanbul hanımefendileri 🙁 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir