Kadife Kumaşların Etkisinde 70’ler Stili

Kadife Kumaşların Etkisinde 70’ler Stili

Zara Kadife Takım ve Mango Fitilli Kadife Ceket

Küllerinden doğan 70’lerin kadife stilleri, Sonbahar – Kış koleksiyonlarını yakıp kavuruyor. Püskül, süet ve kürklere alışmışken bohem ruhu yeniden canlandıracak kadife parçalar, sezonda ikonik bir alarm veriyor. Yüksek belli fitilli kadife İspanyol paça pantolonlar, kadife ceket ve flare pantolon takımları, kadife etekler, kadife gömlekler, kadife yelekler ve dış giyimin her parçasında kadife… Kadrosunu oldukça geniş tutan bu sıcacık doku, soğuk günleri ısıtacak en yıldız trend!

Mango 2019 Kadife Takım

Kadife Takım – Mango

Kadife Takımlarda Rengini Seç!

Geçmişin tozlu sandıklarından çıkarak modernize edilen kadife takımlar, kimi zaman sert ve damarlı dokularıyla kimi zaman ezilmiş görünümüleriyle karşımızda. Kruvaze ceketler ve yüksek bel bol pantolon ikilisi olarak karşımıza çıkan kadife takımlar, her rengiyle karşımızda. Bohem ruhun kahve tonlarıyla geçmişin etkisindeki tasarımlar; günümüzde gece mavisi, pembe ve sarıyla göze çarpıyor. Dünya markalarının yanı sıra Mango, Zara gibi fast fashion markaların da çekim alanında olan kadife takımlar, tesettür giyimde de yerini alıyor.

Zara Kemerli Düğmeli A Kesim Midi Etek

Kadife Etek – Zara

Kadife Etekle Bohem Ruh

Kadro genişliyor, kadife etekler gün yüzüne çıkıyor. Yeni görünümleriyle sezona çok sesli bir giriş yapan tasarımlar, A kesim, çan model, volanlı kesimleriyle öne çıkıyor. 70’lere selam duran bu parçaların retro tavırları da farklı stil arayışında olanları sevindiriyor. Özellikle önden düğmeli modelleri, yüksek belleri, ayak bileklerinde biten boylarıyla bu bohem ruhu temsil eden tasarımlar, geleneksel desenli bluzlarla kombinleniyor. Kovboy botlarıyla eşleşiyor. Renk birlikteliklerindeyse kontrast uyumlar göze çarpıyor. Örneğin, zümrüt yeşili etekle zıtlığı yakalayacak sarı – kırmızı desenli bluzlar bir araya geliyor.

Pure Store Kadife Eşofman Takımı

Kadife Eşofman Takımı – Pure Store

Yeni Modernite Kadife Eşofman Takım

Kadife sandıklardan çıkıp gelse de tepeden inen yepyeni bir tavır da karşımıza çıkıyor. Dünya koleksiyonlarının en genç ve dinamik yorumlarında kendini gösteren kadife eşofman takımları, hafta sonu stillerinin ikonik olasılığı.

Zara Kırmızı Boncuklu ve İşlemeli Bisiklet Yaka Kadife Yelek

Kadife Yelek – Zara

Bohem Elbiselerin Eşlikçisi Kadife Yelek

Ezilmiş dokudaki kadifeler, trençkotlara olduğu gibi yeleklere de adapte oluyor. Geleneksel desenlere sahip, sıcak tonları üzerinde taşıyan şifon elbiselerle bir araya getireceğiniz kadife yelekler, 70’ler stilini yansıtacak. Sezonda mutlaka denemeniz gereken bu ikiliye, bir de çizmeler eşlik edecek.

Zara Çift Düğmeli Fitilli Kadife Kaban

Kadife Kaban – Zara

Geçmişten Gelen Kadifeyle Sıcak Ton Sür Ton

Koleksiyonlarda ön plana çıkan uzun kruvaze kadife paltolar, yeni sezon dolaplarını retro dokusuyla ısıtıyor. Farklı bir parça arayanları sıkıcı silüetlerden kurtaracak kadife paltoları, 70’le stiline uyarlamaksa bir o kadar zevkli. Turuncuya kaçan tarçın tonlarındaki kadife etek ya da bol pantolonları, yakası fularlı ve sıcak tonlara sahip desenli şifon bluzlarla kombinleyin. Üzerinize alacağınız acı kahve kadife paltolarla iç ısıtan bir ton sür ton birlikteliğine adım atın. Kahveden bordoya geçiş yapan renklerle baştan aşağı stilinizi tamamlayın.

Zara Kadife Ceket ve İspanyol Paça Pantolon

Kadife Pantolon Ceket – Zara

Fitilli Kadifeyle Ofis Stiline Yeni Yorumlar

Ofis stiline adapte olmayı başaran kadife parçalar, yeni sezonda farklılık arayanlar için en cool halleriyle yıldızlaşıyor. Ezilmiş dokudaki pantolon – tunik takımları ve bele dolanan kemerli görünümlerinin yanı sıra; uzun kruvaze ceketlerin mesai saatlerine adapte oluşuna şahitlik ediyoruz. Fitilli dokularıyla kendini sevdiren kadifeyi ister 70’ler stilinin kadife pantolonlarıyla kombinleyin, isterseniz de elbiselerinizin üzerine alın.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir