Jean’lere İstanbul Sokaklarında İkinci Bir Hayat

Jean’lere İstanbul Sokaklarında İkinci Bir Hayat

Levi’s® jean Giyen Lego Figürleri

Levi’s® ve Onaranlar Kulübü, daha sürdürülebilir bir kent ve yaşam için güçlerini birleştirdi, katılımcılık ilkesini odağa alan proje kapsamında ülkenin dört bir yanından artık kullanılmadığı için bağışlanan jean’ler ileri dönüştürülerek İstanbul sokakları “hack’lendi.”

Sürdürülebilirliği vazgeçilmez bir marka değeri olarak kabul eden, global ölçekte inovatif yaklaşımı ve sürdürülebilirlik adına geliştirdiği yenilikçi üretim teknikleriyle sektörde öncü konumunda yer alan Levi’s® ile onarma, üretme ve paylaşma odağında çevreyle diyalog kuran yaratıcı projeler geliştiren Onaranlar Kulübü, İstanbul sokaklarını mesken tutan dikkat çekici bir iş birliğine imza attı.

Levi’s® ve Onaranlar Kulübü Daha Sürdürülebilir Bir Kent ve Yaşam Fikirleri

Şehrin hareketli semtlerinden Nişantaşı’nda proje kapsamında atıl durumda bulunan doğalgaz kutuları, demir direkleri ve beton mantarları eğlenceli bir dille onarıldı ve ortaya hem şehir sakinlerini gülümseten, hem sürdürülebilir kamusal alan anlayışı konusunda farkındalık yaratan sokak müdahaleleri çıktı.

Projenin bir kısmında, Levi’s®’nin çağrısı üzerine ülkenin dört bir yanından bağışlanan ve artık kullanılmayan jean’ler ileri dönüştürülerek Onaranlar Kulübü’nün sıra dışı hack’leme ögelerinin bir parçası olurken diğer kısmında ise hayal gücünün ön planda olduğu, farklı popüler kültür figürlerine atıfta bulunan eserler ortaya çıktı.

Levi’s®Jean  Beton Mantarların Üzerine Monte Edilen Oturma Minderleri

Jean’lere İstanbul sokaklarında ikinci bir hayat

Proje için bağışlanan ve Onaranlar Kulübü’nün gönüllü ekibinin hünerli ellerinde ileri dönüştürülen jean’ler kimi zaman beton mantarlarının üzerine monte edilerek oturma minderleri olarak kullanıldı, kimi zaman ise İstanbul sokaklarının gizli sahipleri, sevimli dostlarımız kediler için inşa edilen evlere yerleştirildi. Yol kenarlarında bulunan demirler ise, ileri dönüştürülmüş jean giyen Lego figürleri ile daha önce hiç deneyimlemedikleri bir eğlencenin parçası oldular.

Sürdürülebilir üretim tekniklerini ve sorumlu tüketimi hayatın bir parçası haline getirmeyi hedefleyen Levi’s®  ve Onaranlar Kulübü’nün güç birliğinden doğan bu projenin izlerini Nişantaşı sokaklarında sürebilirsiniz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *