Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Jakarta Moda Haftası’ndan Dikkat Çeken Tasarımlar

Jakarta Moda Haftası’ndan Dikkat Çeken Tasarımlar

Jakarta İslami Moda Haftası 2016

Ortadoğu’nun en büyük moda haftalarından olan Jakarta Moda Haftası, bu yıl da olağanüstü defilelere imza attı. Geçtğimiz haftalarda onlarca tasarımcının kerasyonlarını sunduğu sahnede, etnik desenlerden modern çizgilere gösterişli birçok parça yer aldı.

2008’den buyana düzenlenen moda haftasına her yıl onlarca da tesettür giyim modacıları katılıyor. Modanın en görkemli halini sunan isimler, günlük hayata da uyarlanabilecek çizgilere yer verdi.

Jakarta İslami Moda Haftası 2016

Muhafazakar çizgideki tasarımlarda gözümüze etnik desenler, gelenekler motifler çarparken sadelikle beraber işlenen soft renkli parçalar da göze çarptı. İşte, akarta Moda Haftası’ndan gözümüze takılan tasarımlar ve tasarımcılar…

Najua Yanti 2016

Najua Yanti’nin Kusursuz Renk Uyumu

Jakartalı tasarımcı Najua Yanti‘nin geçen yıllardaki salaş tarzı bu yıl da devam ediyor. Renkleri profesyonelce kullanan tasarımcı, uzay grisi, nar çiçeği rengi, pudra pembesi gibi soft renklere yer veriyor.

Kaftan, pelerin modellerine spor ceketler eşlik ediyor. Knajua Yanti’nin 2016 kreasyonu için, koleksiyonlar arasında harika renk uyumunu yakalayan en iyi tasarımcı diyebiliriz.

Dian Pelangi 2016

Dian Pelangi’nin Enerji Dolu Tasarımları

Endoznezyalı genç tasarımcılardan biri olan Dian Pelangi’nin enerjisini tasarımlarında yakalayabilirsiniz. Sanatsal tasarımlarına günlük hayata ilham verecek parçaları ekleyen modacı, gökkuşağının renklerini kreasyonynda tamamlıyor. Geleneksel desenleri modern çizgiyle buluşturan, kaftan ceketleri koleksiyonda dikkat çekiyor.

Dian Pelangi’nin tasarımlarında en dikkat çekense beyzbol kıyafetlerini anımsatan parçalar oluyor. Genç tasarımcı, beyaz ve pudranın muhteşem uyumunu sıradışı kesimlerle sunuyor.

Kursien Karzai 2016

Kursien Karzai İmzalı Geleneksel Motifler

Endonezyalı tasarımcılardan biri de Kursien Karzai. Jakarta Moda Haftası’da geleneksel motifleri en çok gördüümüz tasarımlara imza atan Karzai, siyah, lacivert, bordo ve yeşilin koyu tonlarıyla, etnik desenleri işlediği pelerin ve kaftanları ağır bir çizgide sunuyor.

İtang Yunasz 2016 Jakarta Moda Haftası

İtang Yunasz’ın Şık Tasarımları

Muhafazakar moda tasarımcılarından biri olan İtang Yunasz da koleksiyonlarında geleneksel motfileri etnik desenleri işliyor. Ancak Kursien Karzai’nin koyu tonlarının zıttına açık renkleri tercih ediyor. Krem tonlarını kullandığı tasarımları kumaşlarıyla da ferahlık uyandırıyor. Rahatlığın ön planda olduğu koleksiyon, dinamik görüntü oluşturuyor.

Ayu Dyah Andari Tesettür Gelinlik Modeli 2016

Ayu Dyah Andari ile Gelinliğe Farklı Bakış

Yetenekli tasarımcılardan biri de Ayu Dyah Andari. Muhafazakar gelinlik tasarımlarına imza atan Andari, Ortadoğu’nun dikkat çekenleri arasında. Jakarta Moda Hatası’nda da ihtişamlı gelinlik koleksiyonlarına bir yenisini daha ekleyen tasarımcı, gelinliğe farklı bir bakış getiriyor. Gelinlikleri klasik çizgisinden uzaklaştıran tasarımcının, griye çalan tonlardaki tasarımı da oldukça farklı.

Kısaca özetleyecek olursak, Jakarta Moda Haftası’nda alışık olduğumuz çizgilerle beraber oldukça farklı görülmemiş tasarımlar da sergilendi. Her koleksiyonda sadece görselliğin ve ihtişamın yansıtıldığı tasarımlar yer alırken günlük hayata ilham verecek sadelikte parçalar da tanıtıldı. Genel olarak geleneksel etnik desenleri gördüğümüz koleksiyonlara pudra, kırmızı, mavi, turuncu, gri, siyah ve beyaz eşlik etti.

Moda haftasında yer alan, dikkat çeken diğer tasarım ve tasarımcılar…

Yazı: Büşra Karagöz

Jakarta İslami Moda Haftası 2016

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *