İznik’in Doğal Yaşam Kompleksi Askania Otel…

İznik’in Doğal Yaşam Kompleksi Askania Otel…

İznik’in Doğal Yaşam Kompleksi Askania Otel

Yemyeşil ağaçlar, masmavi bir göl ve doğal yaşamın bir araya gelmesiyle oluşan doğal güzellikleri bütün huzuru ve gösterişiyle İznik Gölü’nün en temiz ve nezih lokasyonunda, 8000 metrekarelik bir alanda bungalov evler ve doğal yaşam şartları ile hizmet veren bir otel var: İznik Askania Otel. Yunan Mitalojosinde “İznik Gölü” anlamına gelen “Askania”yı isim olarak seçen işletme size doğayla bütünleşip, huzurun sesini doyasıya dinleyebileceğiniz bir tatil imkanı sunuyor. Biz de bu mekanı derinlemesine inceliyor, bütün ayrıntılarıyla yazımızda tanıtıyoruz. İşte İznik’in doğam yaşam kompleksi İznik Askania Otel

İznik’in Doğal Yaşam Kompleksi Askania Otel

Doğal konaklama, eğlenceli aktiviteler, sakin bir kafa dinleme tatili

İznik Askania Otel farklı oda tipleri ile ziyaretçilerine bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor. Doğal hali korunan tomruk ve ahşaplarla inşa edilmiş 12 süit oda, 6 bungalov, 4 tomruk ev, 6 veranda oda ve 4 karavan ile farklı konaklama çeşitleri seçilebiliyor.

İznik’in Doğal Yaşam Kompleksi Askania Otel

Göl kenarı konumu ile de hem mavinin hem de yeşilin bir çok tonuna şahitlik edebileceğiniz bir noktada bulunuyor. Yoğun çalışma hayatı, günlük yaşam ve şehir stresinden kaçmak isteyenler için bir çok imkan sunan mekan, hamakta sallanma, tekneyle göle açılma, wakeboard ve tekne turu yapma gibi aktivitelerin de yapılmasına olanak veriyor. Bunların haricinde, voleybol, langırt, masa tenisi gibi oyunlar da otelde gerçekleştirilebilen aktiviteler arasında yer alıyor. Ayrıca çocuklu aileler de unutulmuyor ve çim alanlarda çocukların toprakla ve doğayla tanışması sağlanıyor.

İznik’in Doğal Yaşam Kompleksi Askania Otel

Kendi sebzenizi toplayıp, balığınızı tutabileceğiniz bir yaşam alanı

İznik Askania Oteli farklı kılan özelliklerden bir tanesi de hiç kuşkusuz misafirlerini doğal yaşamın tam içerisinde ağırlıyor olması. Bungalovların yanında yer alan bahçelerde mevsim meyve ve sebzelerini yetiştirme, toplanan bu meyve ve sebzeleri kahvaltı ve yemeklerde tüketme gibi imkanlar sunuluyor.

İznik’in Doğal Yaşam Kompleksi Askania Otel

Askania çiftliğinde kuzu, keçi, horoz, tavşan, tavuk sincap, ördek ve kuş gibi hayvanların yetiştirilmesi de hem hayvanları yalnızca fotoğraflarından tanımak durumunda kalmış çocukların doğal yaşamla bütünleşmesine hem de toplanan taze yumurtalar ile sağlıklı ve natürel bir kahvaltı yapılabilmesine imkan sağlıyor.

İznik’in Doğal Yaşam Kompleksi Askania Otel

Oteldeki organik yaşamın bir diğer faktörü balık tutma aktiviteleri de burada keyifle gerçekleştirebiliyor. İster kendi tuttuğunuz balıkları, isterseniz de gün içinde otel çalışanları tarafından tutulmuş taze balıkları akşam yemeği olarak yeme imkanınız bulunuyor.

İznik’in Doğal Yaşam Kompleksi Askania Otel

Konaklamadan, beslenmeye; hayvanlarla tanışmadan, balık tutmaya doğal yaşamı her yönüyle kısa süreli de olsa hayatınıza dahil etmeyi başaran İznik Askania Otel, organik tatilin ve hayat koşuşturmacasından bir süreliğine kaçmak isteyenlerin aranılan adresi oluyor. İstanbul ve çevre illere de yakınlığı sebebiyle hafta sonu kaçamakları ya da günü birlik tatil fikirlerine olanak sağlıyor.

İznik’in Doğal Yaşam Kompleksi Askania Otel

  • İznik Askania Otel İletişim
  • Adres: İznik Orhangazi Yolu, 18.km, 16825, İznik/Bursa
  • Tel: (0532) 275 16 46

Mekan ve Seyahat Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir