İyi Hissetmek İçin Moda Alır mıydınız?

İyi Hissetmek İçin Moda Alır mıydınız?

2017 Tesettür Giyim Modelleri

Genellikle kendinizi iyi hissetmek için ne yaparsınız? Belki kitap okursunuz, belki sinemaya gidersiniz, belki elinize kahvenizi alıp sahil boyu mis gibi deniz havasını içinize çekerek yürümeyi tercih edersiniz. Ya da kulaklığınızı takıp en sevdiğiniz müzikler eşliğinde sokak sokak gezinirsiniz. Dostlarınızla oturup sohbet ederek saatler boyu konuşursunuz. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Fakat biz kadınları ciddi manada mutlu ve motive eden tek şey alışveriş desem?

Elbette genelleme yapmak yanlış olur. Lakin gözlemlediğim kadarıyla durumun vaziyeti ortada. Hal böyle olunca yaz mevsimi moda trendlerinden bir liste çıkartayım dedim.
Doğrusu mağazaları gezince neyin trend olduğunu anlamak hiç zor değil. Biliyorsunuz, tüm markalar aynı trendin farklı versiyonlarını üretirler. Kişi kendini neye yakın hissederse onu alır. Her zevke hitap eden bir şeyler bulmak bu şekilde kolaylaşır. Uzun zamandır 2017 yaz trendleri kadar beni mutlu eden bir sezon yaşamamıştım. O halde bakalım, mağazalarda bu yaz en çok ne göreceğiz.

2017 Tesettür Giyim Modelleri

1- Fırfır: En çok yakaya ve kol bileğine yakıştırdığım fırfır sanırım 2017 yazının en tercih edilen trendlerinde başı çekiyor. Göğüs ve kalça genişliği olanların, etek ucuna ve göğüs kısmına konulan fırfırlardan uzak durmasını öneririm. Pantolon paçasına konulan fırfırları ise ince ve uzun kişilerin kullanması daha hoş bir görüntü sergilemenizi sağlayacaktır.

2017 Tesettür Giyim Modelleri

2- Volan: İşin açıkçası bu trendin muhteşem olduğunu düşünüyorum. Volanlı bir ürün giyinen herkesin bir anda havası değişiyor. Sanki başka bir kimliğe bürünüyor. Düz kesim bir elbisenin tamamen kollarını kaplayan volanlarıyla, yaz gecelerinin tozunu attırın derim.

2017 Tesettür Giyim Modelleri

Desenli Elbise: İpekyol 2017 İlkbahar-Yaz

3- Desen: Korkmayın büyük ve karışık desenleri kullanmaktan. Dünya bu trendi kovalıyor. Üstelik çiçekli nakışlarla da oldukça iyi bütünlenmişler. Sadece size tavsiyem desenleri kullanırken, eşarp ve şal seçiminde açık tonlar tercih etmenizden yana olacaktır. Ve mümkünse desensiz ve sade olsunlar.

2017 Tesettür Giyim Modelleri

4- Kalın ve ince çizgiler: Seçim hakkı tanıyan muazzam bir trend. Adeta zayıflar ve kilo problemi yaşayanlar için biçilmiş kaftan. “Marine” yani çizgili kumaşlar bundan 10 yıl öncede olan, 10 yıl sonrada modası asla geçmeyecek zamansız bir moda eğilimidir. Üzerine nakış ve işleme yapılarak hazırlanan ürünler yine sezonun gözdelerinden. Kilolu olanlar boyuna ve ince çizgiler, zayıflar ise enine ve geniş çizgiler kullanmalıdırlar. Aman dikkat!

2017 Tesettür Giyim Modelleri

Etek Ceket: Chanel 2017 İlkbahar-Yaz

5- Kalın kemer: Üzülerek belirtmeliyim ki, bu madde sadece zayıf kadınları ilgilendiriyor. Beli vurgulamayı hedefleyen ve hedefini tam 12’den vuran, demode gibi görünse de yazın sıkça karşımıza çıkacak bir stil aksesuarıdır. Deri ve kumaş kaplı birer kalın kemer almayı ihmal etmeyin derim.

2017 Tesettür Giyim Modelleri

Elbise: Kayra 2017 İlkbahar- Yaz

6- Maksi Elbise: Her kadının gardırobunda zaten bulunması gereken önemli bir parçadır elbiseler. Eğer hala tril tril giyinebileceğiniz bir elbiseniz yoksa, bu sezon alınacaklar listenize upuzun elbiseler eklemeyi sakın unutmayın.

Bunların yanı sıra; baskılar, hacimli üstler, bol kesimler, yüksek beller, püsküller, pul payetler, deconstructed gömlekler, vatkalı omuzlar, 70’ler ve 80’lerden beslenen stiller, bohem stiller, asimetrik kesimler gibi daha bir sürü tatlı trend her zevke hitap etmek için sizi bekliyor.

Unutmadan; her trendi üzerinizde uygulayamazsınız. Ve elbette hepsine sahip de olamazsınız. Kim olduğunuzu ve nasıl yaşadığınızı bilerek alışveriş yapın. Asla başkasında beğendiğinizden dolayı ve moda olduğu için o ürünü alma yanlışında bulunmayın. Herkesin alametifarikası kendine hastır.

Uzun sözün kısası; Mutluluğun amacı yaşamdır. Yaşamı kaliteli hale getirende mutluluktur. Sizi ne mutlu ediyorsa onu giyinmeye devam edin. Her zaman kendiniz kalın.

instagram.com/chalahfashionstudio

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir