İstinye Park’tan Çocuklara Güzel Sanatlar Parkı

İstinye Park’tan Çocuklara Güzel Sanatlar Parkı

Mondrian Atölyesi Güzel Sanatla Parkı

İstinyePark, çocukların sanatçı ruhunu beslemek hedefiyle başlattığı ve geçtiğimiz sene 6 binden fazla çocuğa ulaştığı “Güzel Sanatlar Parkı” etkinliklerine devam ediyor.

Atölyeler aracılığıyla birçok ünlü sanatçıyı çocuklarla buluşturan İstinye Park, 10 – 11 Ekim ile 24 – 25 Ekim tarihlerinde, geometrik-soyut anlayışın öncüsü Hollandalı ressam Piet Mondrian’ı ikinci kez ağırlamaya hazırlanıyor.

Cafe Nero önündeki alanda oluşturulan özel bölümde 13:00-18:00 saatleri arasında yapılacak etkinliğe, 4-12 yaş grubundaki çocuklar katılabiliyor.

Mondrian Atölyesi Güzel Sanatla Parkı

Basit şekillerin güzelliği” olarak adlandırdığı eserlerinin, uyumu ve evrensel güzelliği yansıttığını düşünen Mondrian, “Yatay ve dikey çizgiler iki karşıt gücün ifadesidir; her yerde var olurlar, her şeye hükmederler, onların karşıt eylemleri hayatı meydana getirir.” diyor.

Şekil ve renklerin de sanat olabileceğini keşfeden çocuklar Mondrian Atölyesinde, siyah şeritler ve sanatçının kullandığı sarı, kırmızı, mavi boyalarla kendi geometrik resimlerini tasarlayacak.

Çocuklar, İstinye Park Güzel Sanatlar Parkında, bu yıl Picasso, Dali, Van Gogh, Miro, Matisse, Seurat ve Piet Mondrian gibi büyük sanatçılarla tanışıp hayal güçlerini geliştirme fırsatı buldu. Yaz aylarında gerçekleştirilen “Yaz Atölyeleri” sayesinde ise soyut sanat ve pop art ile tanışmıştı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir