İstanbul’un Muhteşem Manzarası Karşısında “Osmanlıca Dersleri”

İstanbul’un Muhteşem Manzarası Karşısında “Osmanlıca Dersleri”

Osmanlıca Kursları Üsküdar Şehbal Kültür Merkezi

Şehbal Sultantepe Gençlik Gelişim Merkezi’inde Osmanlıca dersleri başlıyor…

Peki, neden Osmanlıca öğrenmeliyiz? Milletleri millet yapan ve o milleti diğer milletlerden ayrı bir millet yapan temel esaslardan birisi de o milletin kullandığı dil ve alfabesidir. Dil; fikir dünyasının tezahürüdür, kendini ifade edebileceği iletişim aracıdır. Milletin hatırası, ruhu, özü, mayasıdır.

Dilini kaybeden milletler, hatırasını, hafızasını hem ferdi hem de milli kimliğini, açıkçası her şeyini kaybetmeye yüz tutmuştur. Dil şuurunu kaybeden bir millet, millet olma şerefini kaybetmekle yüz yüze gelir. Lisan ve yazısını kaybeden bir millet, hafızasını kaybetmiş demektir. Böyle bir millet, kendi kültürüne ve tarihine yabancılaşır, geçmişte ne olduğunu unutur, bugün ve gelecekte ne olacağını bilemez hale gelir.

Osmanlıca Kursları Üsküdar Şehbal Kültür Merkezi

Osmanlıcayı öğrenmek, öz yurdunda kendi kültürüne yabancı kalmış bir neslin vicdan muhasebesinde, ecdadına ve tarihine karşı vadesi çoktan dolmuş bir fikir borcudur. İşte bu yüzden Osmanlıcaya gönül vermiş üniversite öğrencilerine yönelik dersler Şehbâl Gençlik Gelişim Merkezi‘ nde her çarşamba gerçekleştirilecek.

Osmanlıca Kursları Üsküdar Şehbal Kültür Merkezi

Sınırlı kontenjan için acele ediniz…

Şehbal Sultantepe Gençlik Gelişim Merkezi
Adres : Sultantepe mah. İmam Hüsnü sok. No: 31 Üsküdar
Telefon : (216) 341 14 57 – 507 620 55 18

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir