İstanbul’un İlk Işık Festivali

İstanbul’un İlk Işık Festivali

Istanbul Light Festival Zorlu Center

Işığı Takip Et

Dünyanın en ünlü ışık sanatçıları bir araya gelerek İstanbul’un önde gelen destinasyonu Zorlu Center’ı bir tuval gibi kullanmalarını, insanların sanat hakkında sohbet edebileceği dev bir halk sanat galerisine hazır olun!

Sanatın nihai önemi olan sosyal sorunları göz önüne çıkarmak ve küresel düzlemde olumlu değişimleri kuvvetlendirmek gibi benzersiz bir etkisi olduğuna inanıyorsanız dünyanın dört bir yanından gelen ışık sanatçıları tarafından 24 ışık enstalasyonu 13-29 Kasım tarihleri arasında Zorlu Center ‘da!

Istanbul Light Festival Zorlu Center

Festivalde yer alan toplam 24 ışık enstalasyonu, dünyanın dört bir yanından gelen ışık sanatçıları tarafından oluşturuldu. Her bizri, Meydan, Park, Raffles Hotel İstanbul ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi gibi mekanlarda sergileniyor.

Işık tasarımının mükemmelliğinin kutlandığı bu büyülü organizasyon, 24 ışık enstalasyonunun yanı sıra workshop’lar ve söyleşilerle zenginleşiyor. Aynı zamanda dünyanın en büyük açık hava sanat galerisi olma özelliğini de taşıyan İstanbul Light Festival, yaşamın kaynağı olan ışığı kullanarak yenilikçi ışık enstalasyonları ve dev ölçeklerde projeksiyonlar ile benzersiz bir İstanbul deneyimi yaşatıyor.

Istanbul Light Festival Zorlu Center

Etkinlikler

LIGHT TALKS/SÖYLEŞİ

14 Kasım Cumartesi, 17:00
Arka Fuaye

İstanbul Light Festival, Zorlu Center’a katılan 6 ışık sanatçısı Kari Kola, Jen Lewin, Casey Reas, Magdelena Fernandez, Arnaud Giroud, Madje Vollaers; küratör Adam Eeuwens moderatörlüğünde bir araya geliyor. Bu çok özel söyleşiyi kaçırmayın.

IŞIĞI TAKİP ET/FOTOĞRAF WORKSHOP

Rami Saarikorpi
15 Kasım Pazar, 17:00

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Arka FuayeGece ve ışık fotoğrafçılığının tüm sırlarını, dünyanın bir numaralı ışık fotoğrafçısı Rami Saarikorpi’den öğrenin.

Istanbul Light Festival Zorlu Center

  • Yer: Zorlu Center
  • Tarih: 13-29 Kasım 2015
  • Adres: Zorlu Center, Levazım Mahallesi, Koru Sokak No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul
  • Telefon: +90 212 924 0124

Istanbul Light Festival Zorlu Center

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir