İstanbul’un En Özgün Anne Çocuk Mekanı Le Petit 100 Kids Concept Store

İstanbul’un En Özgün Anne Çocuk Mekanı Le Petit 100 Kids Concept Store

Le Petit 100 Kids Concept Store İç Mekan

Tamamı çocuklara ayrılmış, özel kıyafetler, oyun alanları, okuma köşeleri, etkinlik masaları ve yiyecek menüleriyle miniklere odaklı tasarlanmış, tasarım esnasında yetişkinler de unutulmadan onların da keyif alabileceği detaylar eklenmiş, İstanbul Arnavutköy’de modern ve özgün konseptiyle dikkatleri çeken bir mekan var: Le Petit 100 Kids Concept Store. Pazartesi hariç her gün 09:30-18:30 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayan mekan, hem çocukların hem de ebeveynlerin severek gidip, favorilerine eklediği bir yer. Mekanın tüm ayrıntıları ve mekanda gerçekleştirilen etkinliklerle ilgili detaylar ise bu yazımızda…

Le Petit 100 Kids Concept Store Çocuk Giyim ve Ayakkabı Mağazası

Kafe, bahçe, oyun alanı ve mağaza bir arada

Le Petit 100, miniklerin her ihtiyacı düşünülerek kurulmuş bir yer. Eşine az rastlanır bir konsepte sahip olan işletme, önemli bir girişimcilik örneği. Mekan çocuklara özel hazırlanan yemeklerin, kahvaltı ve öğle yemeğinin, pastane kısmında gün boyu yer alan tatlı ve tuzluların sunulduğu kafe bölümüyle çocukların da ebeveynlerin de açlıklarını gidermesini sağlıyor.

Le Petit 100 Kids Concept Store Çocuk Atölyeleri

Her ay farklı atölyeler ve faaliyetler ile çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen işletmede, 3-7 yaş arası ve 18-36 ay arası miniklere özel etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Le Petit 100’de özel tasarım ve birçok yerde bulunmayan markalara ait çocuk kıyafetleri, miniklere özel şirin mi şirin tulumlar, çantalar, şortlar, pantolonlar, ayakkabılar ve gömlekler satışa sunuluyor. Bebeklere özel takımlar, kaliteli ve sağlıklı malzemeden üretilen kıyafetler ile ebeveynlerin de gönül rahatlığıyla alışveriş yapması sağlanıyor.

Le Petit 100 Kids Concept Store Çocuk Oyun Alanı

Doğum günü ve babyshower organizasyonlarını da burada gerçekleştirmek mümkün. Girer girmez şirinliği, sakinliği ve göz yormayan mimari tasarımıyla dikkat çeken mekan, doğum günü ve babyshower etkinlikleri için de ortam sağlıyor. Anne adaylarının büyük heyecanına, miniklerin yeni yaş hevesine ve anne-babaların çocuklarının bir yaş daha almasının mutluluğunu yaşamasına şahitlik ve ev sahipliği yapan mekan, özel günlerin daha da kıymetli olmasını sağlıyor.

Le Petit 100 Kids Concept Store Okuma Alanı

Çocukların şehrin içinde doğal hayatı deneyimleyebilmesi için de güzel bir bahçeye sahip olan işletmede, dalından domates koparmak, bahçeden yumurta toplamak, çilek tarlasından elma ağacına birçok meyveyi dalından toplayıp yemek mümkün kılınıyor. Toplanan ürünlerle yapılan pizza atölyeleri, çocukların hem doğal hayatı görmesi, yeni deneyimler kazanması hem de üretmenin keyfine varması gibi önemli fırsatlar sunuyor.

Le Petit 100 Kids Concept Store Cafe

Le Petit 100 Kids Concept Store İletişim

  • Adres: Arnavutköy Mahallesi, Beyazgül Sokak, No:100, Arnavutköy/Beşiktaş

Mekan Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir