İstanbul’da Yaşayanların Dertlerine Çare Olacak Mobil Uygulamalar

İstanbul’da Yaşayanların Dertlerine Çare Olacak Mobil Uygulamalar

Mobil Uygulamalar

Türkiye’nin en özel şehridir İstanbul. Kültür başkenti, turizmin kalbinin attığı yer, gecesi başka güzel gündüzü başka güzel şehir. İstanbulluları çoğu kez, burada yaşamanın zorluklarından yakınırken yakalasanız da bir hafta sonu kaçamağında bile burunlarında tüter İstanbul havası. Farklı şehirlerde yaşayanlar için ise keyifli bir hayaldir yaşantılarına İstanbul’da devam etmek.

İster turist olun ister İstanbullu; trafikte stresten isyan nidaları atmamak için İstanbul’da yaşamanızı kolaylaştıracak mobil uygulamaları telefonunuza yükleyerek sakinleşebiliriz. Yüz ölçümü Nex York’un 4.4 katı büyüklükte olan İstanbul’da trafiği ve kalabalığı telefonunuzdaki uygulamalarla alt edebilirsiniz. Geriye bu nazenin şehrin tadını çıkaramak kalır.

Trafi Mobil Uygulamaları

Beyaz Masa candır…

İstanbul’da yaşayanlar için Beyaz Masa; telefonla, maille, tweetle uğradıkları konuksever bir ev sahibidir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen İBB Beyaz Masa uygulamasını telefonunuza indirerek istek, şikayet ve başvurularınızı kolaylıkla sisteme bildirebilirsiniz. Bu akıllı uygulama sayesinde iletilerinize fotoğraf, video ve ses kaydı gibi dosyalar da ekleyebilirsiniz.

Beyaz Masa Mobil Uygulamaları

Toplu taşıma planlayıcısı: Trafi

Arabanız olsa da olmasa da İstanbul’da yaşayan herkesin yolu toplu taşıma araçlarından geçer. Trafi sayesinde; gitmek istediğiniz yere otobüs, metro, marmaray, tramvay, vapur veya dolmuşla nasıl gideceğinizi planlayabilirsiniz.

Trafi uygulaması sayesinde, anlık trafik bilgilerini ve kazaları güncel olarak görüntüleyerek, planlamanızı değiştirebilirsiniz.

Bitaksi Mobil Uygulamaları

O taksi değil BiTaksi…

BiTaksi uygulamasını kullananlar bilir artık; kısa mesafe için surat asan veya gideceğiniz adresin etrafında üç tur attıran şoförler geride kaldı. Taksi kullanma alışkanlığımızı değiştiren BiTaksi sayesinde; uygulamaya girip, bulunduğunuz konumu işaretlemeniz ve taksinizin kaç dakika içinde sizi almaya geleceğini takip etmeniz yeterli.

En güzel yanı da nakit, kredi kartı veya Paypal gibi ödeme seçeneklerine sahip olması. İstanbul gibi bir metropolde taksi kullanmayı güvenilir hale getiren BiTaksi telefondaki en sevdiğiniz uygulamalardan biri olmaya aday.

Şehir Hatları Mobil Uygulamaları

Ada vapuru yandan çarklı…

İstanbul’da ulaşımın açık ara en keyiflisi şehir hatları vapurlarıdır. Çay, simit, martı güzellemesinin kahramanı vapurların, tarifelerini ve iptal durumlarını canlı olarak takip etmek için Şehir Hatları uygulamasını telefonunuza yüklemelisiniz.

İstanbul Trafiği Mobil Uygulamalar

Biz bilmesek de Yandex bilir…

İstanbul trafiğine kendi aracınızla karşı koyacak kadar cesursanız telefonunuza Yandex’i indirerek kalkanınızı giyinebilirsiniz.

Yandex, güncel haritaları ile İstanbul trafiğinden kurtulup alternatif güzergahlarla nefes alabilmeniz için en akıllı uygulama olarak öne çıkmaktadır.

Uber Mobil Uygulamaları

Çok süper bir uygulama: Uber

İstanbul’da paşalar gibi, sultanlar gibi gezerim diyorsanız Uber bir önerimiz var. Araba, taksi, Vito veya Mercedes seçeneklerinden birini tercih ederek özel arabanız ve özel şoförünüzle boğazda turlayabilirsiniz. Hayat her daim İstanbullu’ya güzel.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *