İstanbul’da Organik Doğal Ekmek Bulabileceğiniz Adresler

İstanbul’da Organik Doğal Ekmek Bulabileceğiniz Adresler

Doğal Ekmek Bulabileceğiniz Adresler

Çocukken, fırından eve gelene kadar ucundan yediğimiz lezzetli ekmeklerin kokusu artık sadece anılarda kaldı. Gün geçmiyor ki, fırınlarda ve marketlerde satılan ekmekler hakkında, yeni ve üzücü bir haber duymayalım. Mutfakta zaman geçirmeyi seviyorsanız ekmeğinizi evde yaparak, ne yediğinizden emin bir şekilde beslenebilirsiniz. Fakat yoğun iş koşulları her gün ekmek pişirmenize izin vermeyebilir. Sağlıklı ve doğal ekmeğin izini sürenler için, mis gibi ekşi maya ile hazırlanmış doğal ekmek satan dükkanların listesini derledik.

Her mahallede: İstanbul Halk Ekmek

Doğal, tam buğdaylı, ekşi mayalı, organik ve uygun fiyatlı ekmek arayanlar için önerebileceğimiz ilk adres; İstanbul Halk Ekmek. İstanbul Belediyesi’nin en güzel hizmetlerinin başında kuşkusuz bu ekmek geliyor. İstanbul Halk Ekmek‘in Organik Tam Buğday Ekmeği; Sözleşmeli Organik Tarım Projesi kapsamında hazırlanıyor. Bu ekmeğin içerisinde kullanılan mayadan suya kadar her şey tamamen organik ve sağlıklı.

Firuzağa’nın tatlısı: Datlı Maya

Masmavi, şipşirin bir tarihi taşfırını burası. Ekşi mayalı ekmeğinizi evinize götürürken aklınız geride bıraktığınız birbirinden leziz ekmek çeşitlerinde kalacak. Bizim tavsiyemiz her gittiğinizde başka bir ekmek çeşidini alarak, damak zevkinize en uygun lezzeti bulmanız. Datlı Maya‘nın organik simitleri ile kahvaltınıza bir öpücük kondurmayı unutmayın.

Organik Ekmek Satan Fırınlar İstanbul

Nişantaşı’nın süslüsü: Kantin

Ekmeğin modası olursa, o kesin Kantin‘den sorulur. Ekşi mayalı ekmeği ile müdavimlerinin gönlüne taht kurmuş Kantin’de ekmek dışında birçok hamurlu lezzeti bulabilirsiniz. Hepsi birbirinden ikoncan kurabiyeler lezzetli oldukları kadar sağlıklı da.

Çocukluğunuzdan bir lezzet: Naan

Ne olursa olsun, ille de çocukluğumun tatları, diyorsanız sizi Naan‘a bekliyoruz. Hem görünümü hem de lezzeti ile geleneksel bir güzelliğe sahip Naan ekmeğinin lezzetiğini organik reçelle veya doğal peynirle katlamak için, Naan’da kahvaltı yapabilirsiniz.

Ekmekçinin butiği: Mitte Brot

Her şeyin butiği olur da ekmek fırınının olmaz mı? Biz gittik, lezzetine doyamadık. Mitte Brot‘un klasik ekşi mayalı ekmeği hem çok doyurucu hem de çok leziz. Klasik lezzetlerden ve kaliteden asla vazgeçmeyenler için tek adres.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir