İstanbul’a Yakın Doğayla İç İçe Alkolsüz Butik Oteller

İstanbul’a Yakın Doğayla İç İçe Alkolsüz Butik Oteller

İstanbul’a Yakın Do<a href=

Ülkemizin göz bebeği şehri, nüfusun çoğunluğunu bünyesinde barındıran İstanbul, bütün güzelliğine ve imkanlarına rağmen zaman zaman küçük kaçamaklar yapmak ihtiyacı hissettirebiliyor.

Yorucu iş hayatından, okuldan, ev işlerinden yorulan şehir insanı bir nefes almalık zamana muhtaç oluyor. Böyle durumlarda şehrin gürültüsünden, keşmekeşinden ve kalabalığından uzaklaşıp, sığınılacak sakin ve huzurlu butik oteller oldukça cazip hale geliyor.

Alkolsüz ve Muhafazakar Butik Oteller

Gidiş ve dönüş yolunun çileye dönüşmemesi ve küçük hafta sonu kaçamaklarına da imkan verebilmesi açısından ise İstanbul’a yakın butik oteller ön plana çıkıyor. Biz de bu yazımıza doğanın muhteşem güzelliğine kendinizi teslim edebileceğiniz İstanbul’a yakın alkolsüz butik otelleri inceledik.

Alkolsüz ve Muhafazakar Butik Oteller

Hacı Şakirler Konağı – Mudurnu

Osmanlı Dönemi mimarisinin benzersiz güzelliğini tüm ihtişamıyla gözlemleyebildiğimizi otellerden bir tanesi Mudurnu‘daki Hacı Şakirler Konağı. 1840’larda yapılmış tarihi bir konağın yenilenerek otele dönüştürülmesiyle ziyaret edenlerin çok sevdiği bir yer haline getirilmiş.

İstanbul’a Yakın Doğayla İç İçe Alkolsüz Butik Oteller

Odalardaki ahşap oymalar, şık ve klasik mobilyalar ve gösterişli aksesuarlarla bir dönem dizisinde başrolmüşsünüz hissi yaşatıyor. Ayrıca otelde servis edilen yemekler, konağın bahçesinden toplanan sebzeler ve Bolu’nun yöresel lezzetleriyle hazırlanarak, taş masalara servis ediliyor. Ayrıca Hacı Şakirler Konağı, konum olarak da şehrin en çok beğenilen ve tercih edilen noktasında bulunuyor.

 • Hacı Şakirler Konağı İletişim:
 • Adres: Musalla Mahallesi, Sakalar Sokak, No: 1, 14800 Mudurnu/ Bolu
 • Tel: (0374) 421 38 56

İstanbul’a Yakın Doğayla İç İçe Alkolsüz Butik Oteller

Vegke Kütük Evleri – Bolu Seben

İstanbul’a yakın şehirleri düşününce akla ilk gelenlerden bir tanesi elbette Bolu oluyor. Bolu’nun sakinliğiyle ve doğasının güzelliğiyle öne çıkan yeri ise Seben oluyor. Vegke Kütük Evleri de bu yörede bulunan, ahşap bungalovlarda otantik ve özel bir tatil yapma imkanı sunan, özel ısıtma ve soğutma sistemlerine sahip olan bir butik otel olarak karşımıza çıkıyor. Bahçeli ve doğa manzaralı balkonları ise mekanın cazibesine cazibe katıyor. Hem şehir hayatından kaçmak isteyenler hem de çok fazla uzaklaşamayanlar için adeta biçilmez kaftan oluyor.

 • Vegke Kütük Evleri İletişim:
 • Adres: 14750 Bozyer Köyü / Seben / Bolu
 • Tel: (0374) 411 24 27

İstanbul’a Yakın Doğayla İç İçe Alkolsüz Butik Oteller

Kınalıkar Bulanlar Konağı – Cumalıkızık

Bursa’nın özellikle son yıllarda ziyaretçi akınına uğrayan şirin mi şirin yeri Cumalıkızık’ta kurulmuş bir otel Kınalıkar Bulanlar Konağı. Bursa merkeze ve Uludağ’a oldukça yakın olmasıyla da mevki olarak avantajlar sunuyor.

Alkolsüz ve Muhafazakar Butik Oteller

2015 yılında kurulmuş olan otel, yeni bir işletme olmasına rağmen ziyaretçileri tarafından oldukça beğeniliyor. Otelin en beğenilen hizmetlerinden bir tanesi ise çeşitli lezzetlerle donatılmış kahvaltısı.

 • Kınalıkar Bulanlar Konağı İletişim:
 • Adres: Cumalıkızık Mahallesi, Hamam Sokak No: 15, 16370 Yıldırım / Bursa
 • Tel: (0224) 372 33 25

İstanbul’a Yakın Doğayla İç İçe Alkolsüz Butik Oteller

Sakintepe – Bolu

Doğa ile iç içe, sakin sessiz ve huzurlu bir tatil için ideal mekanlardan bir tanesi de Bolu’da bulunan Sakintepe. Otelin genel görünüşü, bulunduğu yerin nefes kesen güzelliği, evlerin sıcacık ve göz alıcı tasarımı ile ziyaretçilerinin gönüllerinde taht kuran otellerden biri haline gelmiş. Mekan sahiplerinin güler yüzlü ve ilgili tavırları ile de aidiyet hissini ve konforu sonuna kadar yaşamanız garanti ediliyor. Şömine, mangal ve semaver de cabası…

 • Sakintepe İletişim:
 • Adres: Musluklar Köyü, Fındıcak Mevkii, 14100, Findicak Köyü/ Bolu
 • Tel: 0530 640 32 71

İstanbul’a Yakın Doğayla İç İçe Alkolsüz Butik Oteller

Naturköy – Sapanca

Türkiye’nin cennet köşelerinden birisi de tabi ki Sapanca. Sapanca’da da ismiyle müsemma bir doğ harikası Naturköy yer alıyor. Doğanın yeşiline mavisine ve huzuruna tüm benliğinizle eşlik edebileceğiniz bu güzel mekanda hem konaklama hem de kahvaltı ve yemek seçenekleri sunuluyor.

Alkolsüz ve Muhafazakar Butik Oteller

Haftasonu keyifleri için hatta vaktiniz varsa şöyle dinlendirici ve huzur verici bir tatil için Naturköy çok ideal bir yer. Yemyeşil ağaçlar, serin mi serin dereleriyle her mevsim ziyaretçilerini mutluluk vadilerine ulaştıran Naturlöy’ü siz de İstanbuldan kısa süreli kaçma zamanlarında ihtimal olarak değerlendirebilirsiniz.

 • Naturköy İletişim:
 • Adres: Dereiçi Mahallesi, 54600, Sapanca/Sakarya
 • Tel: (0264) 310 10 60

İstanbul’a Yakın Doğayla İç İçe Alkolsüz Butik Oteller

Cansu Bungalow – Maşukiye

Doğayla iç içe bir tatilin olmazsa olmazlarından bungalov evler, Maşukiye’de de Cansu Bungalow’da karşımıza çıkıyor. Odalarda hem klima hem de kalorifer peteklerinin bulunması mevsim şartlarından etkilenmemeniz için size seçenek sunulmasını sağlıyor. Kartepe’ye yakın olması ise özellikle kış ayında gitmeyi tercih edecekler için büyük avantaj oluşturuyor. Çocuklu ailelerin de rahatlıkla tercih edebileceği yerlerden.

 • Cansu Bungalow İletişim:
 • Adres: Soğuksu Mahallesi, Maşukiye / Sapanca 41295
 • Tel: (0530) 140 30 37

İstanbul’a Yakın Doğayla İç İçe Alkolsüz Butik Oteller

Taşlıhan – Anadolu Feneri Köyü

İstanbul’un içerisinde fakat İstanbul’dan çok uzaktaymışsınız hissi yaşatan bir otel Taşlıhan. Beykoz’da, plaja çok yakın bir mesafede bulunan mekanda açık büfe kahvaltı ile güne zinde başlamanız sağlanıyor. Sonrasında ise su sporları, masa tenisi ve bisiklet gibi sportif aktiviteler yapma imkanı sunuluyor. Yemekler içinse alakart restoranda hizmet veriliyor. Suit odalarda ise özel saunalar yer alıyor.

 • Taşlıhan İetişim:
 • Adres: Anadolu Feneri Mahallesi, Menekşe Sokak, No: 6, 34829, Anadolu Feneri / Beykoz / İstanbul
 • Tel: (0216) 536 00 15

Alkolsüz ve Muhafazakar Butik Oteller

Seyahat Editörü: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir