İstanbul Tarihi Düğün Mekanlarını Seçtik!

İstanbul Tarihi Düğün Mekanlarını Seçtik!

2013-Alkolsüz-Düğün-Mekanları-İstanbul-Sarayları

2013 Alkolsüz Düğün Mekanları

İstanbul’un düğün ve nikah için en uygun tarihi mekanlarını sizler için derledik. Görkemli köşkler, sarnıçlar, eşsiz yalılar ve tarih kokan pek çok mekanın hizmet bilgilerine ulaşabilirsiniz.

YesilTopuklar.com biliyor ki tam hayalinizdeki gibi bir alkolsüz düğün mekanı arıyorsunuz! Ama neresi olabilirki diye düşünmekten yorgun düştünüz… Şimdi sizin için İstanbul’un en nezih en güzel tarihi düğün mekanlarının arasından seçim yapmak çok daha kolay ve keyifli. Hayatınızın bu en güzel gününde tam da arzuladığınız gibi bir ortamda evlenmek herkes gibi sizin de hakkınız. Alkolsüz düğün mekanı arayan çiftler için derlediğimiz tarihi düğün mekanlarının arasından birini seçerek en özel gününüzü taçlandırabilirsiniz.

2013 baharındayız; yaz düğünleri için en güzel düğün mekanı araştırmaları çoktan başladı bile! Ama siz daha henüz hazırlıklara başladınız… Belki evlenme kararını yeni aldınız… Belki beğendiğiniz bir alkolsüz düğün mekanını henüz bulamadınız… Belki de uzun süredir aradığınız halde hayalinizdeki düğün mekanını hala bulamadınız. Şimdi sizler için hazırladığımız düğün mekanlarından birini seçin ve hazırlıklara hiç vakit kaybetmeden başlayın!

YesilTopuklar.com olarak unutulmaz bir düğün için İstanbul’un en güzel alkolsüz düğün emkanlarını araştırdık ve düğün için İstanbul’un en güzel tarihi mekanlarından bir derleme yaptık. Nereler var, neler var birlikte bakalım…

2013 Alkolsüz Düğün Mekanları İstanbul

Zeyrekhane’de DÜĞÜN

Her köşesinde tarihin izlerini taşıyan Zeyrekhane, eşi benzeri olmayan bir atmosfere sahip…

Zeyrekhane‘ye ulaşmak için adına Zeyrek denilen açık hava müzesinde bir zaman yolculuğu yapacaksınız. Dik yokuşlarda, eğri büğrü yollarda, birbirine yaslanarak ayakta durabilen ahşap evlerin arasından geçeceksiniz ve bu mekana vardığınızda karşınıza son derece muhteşem bir manzara çıkacak: Sağda Şehzadebaşı Külliyesi, onun biraz solunda Süleymaniye, biraz sola dönünce Sultanahmet ve Ayasofya yan yana. Tam karşıda Topkapı Sarayı’nın kubbeleri, yanında Marmara, onun ardında Üsküdar. Sol taraf Galata ve Beyoğlu-eski Pera. Sağ elinizle Beyazıt, sol elinizle Galata Kulelerine dokunabilirsiniz.

Zeyrekhane
Adres: Sinanağa Mah. İbadethane Arkası Sk.No:10 Zeyrek – Fatih / İstanbul
Tel: 0212 532 27 78

2013 Alkolsüz Düğün Mekanları İstanbul

Yusuf İzzettin Paşa Köşkü – Desde’de DÜĞÜN

Evlenirken, boğazı ayaklar altına almaya ne dersiniz? Düğün organizasyon olarak öncelikli amacımız sizin hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek; bunu yaparken, estetik, kalite ve hizmet anlayışını bir araya getirerek istekleriniz doğrultusunda unutulmaz bir vakit geçirmenize olanak sağlamak.

Boğaz manzarası eşliğinde günbatımına uzanan gecelerde ise İstanbul Boğazı manzaralı kapalı alanındadavet ve organizasyon sahipleri için nikah seremonisi, kokteyl prolonge ya da yemekli davetler gibi farklı alternatifler sunuyor. Her zevke hitap eden menü alternatifleri, nikah masası için özel gazebosu ve kaliteli servis anlaşıyla Desde Café ve Restaurant hayallerinizdeki gibi bir davet ve organizasyon vaadediyor. Terasta, 300 kişiye kadar oturmalı, 600 kişiye kadar kokteyl düzeninde konuklarına hizmet veren Desde Café ve Restaurant, kış ayları için boğaz manzaralı kapalı alanda 300 kişiye kadar oturmalı, 600 kişiye kadar kokteyl düzeninde en özel anlar için hizmet veriyor.

Yusuf İzzettin Paşa Köşkü – Desde
Adres: Kısıklı Mah. Turistik Çamlıca Cad. No:48 Üsküdar İstanbul
Tel: 0 216 422 02 02

2013 Alkolsüz Düğün Mekanları İstanbul

Haliç Kongre Merkezi’inde DÜĞÜN

Kentin sesleri ile martı ve dalga seslerinin birbirine karıştığı sahilde bir düğün düşleyin. Haliç Kongre Merkezi göz alıcı manzarasıyla, kentin içinde ama aynı zamanda kentin karmaşasından uzak bir ortam. Ayrıca Merkez; Haliç – diğer adıyla “Altınboynuz”- kıyısındaki eşsiz konumu sayesinde ziyaretçilerine unutamayacakları tarihi bir İstanbul manzarası sunuyor.

Sahil mimarisinin güzel bir örneği olan Haliç Kongre Merkezi, kapalı mekân, açık hava ve deniz kıyısı etkinliklerinin eş zamanlı yürütülebildiği dünyada az sayıda bulunan toplantı merkezlerinden biridir. 102.000 m2’lik bir alana kurulu olan Merkez, 16.000 m2 açık alana sahiptir.

Haliç Kongre Merkezi
Adres: Sütlüce Mh. Eski Karaağaç Cd. Beyoğlu İstanbul, İstanbul
Tel: 0212 311 11 11

2013 Alkolsüz Düğün Mekanları İstanbul

Vera Yıldız Park Bosphorus’ta DÜĞÜN

Sırrını azar azar veren, her solukta başka alemler keşfedilen Osmanlı kültürünün bütün detaylarıyla duyulara hitap edebilen bir mekan… Yıldız Park içerisinde yer alan VERA Yıldız Park Bosphorus, göz okşayan pembeler, yeşilin, sarının ve mavinin en romantik tonları ile içiçe geçmiş panaromik boğaz manzarası ile hayallerinizin de ötesinde güzelliklerle “mutlu anlarınızı” unutulmaz kılar. Yemekli düzende 600, kokteyl düzeninde 1000 konuğunuzu ağırlayabileceğiniz mekanın kısa sürede açılıp-kapanabilen tavanı her mevsimde organizasyonlarınızı mümkün kılıyor. Düğün ve Nişan Peketlerimizi görmeden karar vermeyin.

Paketlere dahil olan hizmetler: Karşılama kokteyli; zengin menü, düğün pastası; limitsiz meşrubat, çay & kahve ikramı; ses ve ışık sistemi; dekorasyon & süslemeler; kamera, video çekimi; 100 adet fotoğraf.

VERA Yıldız Park Bosphorus
Adres: Palanga Caddesi, Yıldız Porselen İçi, Yıldız Parkı, Beşiktaş İstanbul
Tel: 0212 327 98 74 / 75-76

2013 Alkolsüz Düğün Mekanları İstanbul

Sultan Sarnıç’ta DÜĞÜN

Fatih İlçesi’nde yer alan Roma Dönemi’ ne ait olan sarnıcın keşfedilmesiyle birlikte fikri oluşmaya başlayan ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden alınan kullanım izni sonrasında kurulmuş olan şirketimiz Sarnıç Turizm Organizasyon Kongre ve Prodüksiyon AŞ öncelikli olarak bahsi geçen sarnıcın ihya edilmesi ve ilelebet korunmasını amaçlamaktadır.

Kına organizasyonlarını ise hafta içi soğuk kokteyl kanepeleri, alkolüz içecek servisi, bayan servis personelleri, Bayan Dj. Bayan kameraman bayan fotoğraf ekibi, misafirlerinize Hint kınasından dövme ve motifleri yapacak bayan kınacı ve kına konseptine uygun süslemeler ile 7.500 TL karşılığında hizmet alabilirsiniz.

Sultan Sarnıç
Adres: Ali Kuşçu Mahallesi, Yavuz Selim Caddesi, Ali Naki Sokak, No:4 (Çukur bostan karşısı) Fatih / İstanbul
Telefon Numarası: 0212 521 07 20

2013 Alkolsüz Düğün Mekanları İstanbul

Darüzziyafe’de DÜĞÜN

Tarihin her köşesine sindiği, hatta bizzat kendisi tarih olan Dârüzziyafe, özel günlerini Türk mutfağının nadide lezzetleriyle tatlandırıp, milletimizin ince zevkinin ve zarafetinin ürünü olan tarihi atmosferde unutulmayacak bir şekilde geçirmek isteyenlere kapılarını açıyor. Dârüzziyafe Türk Mutfağı, Kanuni Salonu’nda 350 kişi, Sinan Salonu’nda 250 kişi, Türk Dünyası Salonu’nda 150 kişi olmak üzere toplam 750 kişiye aynı anda hizmet verebilmektedir. Bu sayı yaz aylarında servise açılan bahçeyle birlikte 1150 kişiye kadar çıkmaktadır.

Dârüzziyafe; davetleriniz için çok çeşitli seçeneklerle size özel yemek listeleri oluşturmakta ve tüm misafirlerinizi nezih bir ortamda, unutamayacakları lezzetlerle ağırlamaktadır. Dünyanın en önemli mimari eserlerinden kabul edilen Süleymaniye Külliyesi’nin içinde bulunan Dârüzziyafe Türk Mutfağı, misafirlerini tarihi atmosferinde, geçmişten aldığı leziz mirası günümüzün damak tadına uyumlu kılan mutfağıyla ağırlamaktadır. Dârüzziyafe Türk Mutfağı, sahip olduğu bu hizmet anlayışıyla Türk mutfağına yönelik birikim ve deneyimleri, çok büyük bir özenle misafirlerine sunmaktadır.

Dârüzziyafe
Adres: Süleymaniye Mah. Şifahane Cad. No:6 Fatih İstanbul
Tel: 0212 511 84 14-15

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir