İstanbul, Şeb-i Arus ile Şerefleniyor!

İstanbul, Şeb-i Arus ile Şerefleniyor!

Şeb-i Arus 2015 Aralık Sinan Erdem

Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin vuslat gecesi, üçüncü kez T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla aşkın başkenti İstanbul’da gerçekleşecek. Taşkın Sabah Orkestrası eşliğinde Sami Özer, Serkan Kaya, Kutsi, Alişan, Yusuf Güney ve Erkam Aydar’ın ilahi dinletisi ile semazenlerin eşsiz gösterisi sizlere içsel yolculuğun kapılarını açacak!

19 Aralık 2015 gecesi İstanbul semaları, Mevlana aşığı semazenlerin ayin-i şerifine ev sahipliği yapıyor. Tüm dünyayı sözleri ve eserleriyle etkilemiş, gönüllerin ve aşkın sultanı Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin vuslat gecesi her yıl aralık ayında sema ayini ve dualar eşliğinde kutlanıyor. İstanbullular son üç yıl büyük bir kalabalık eşliğinde düzenlenen etkinlikten sonra bu senede Şeb-i Arus törenine şahitlik edecek.

Şeb-i Arus 2015 Aralık Sinan Erdem

Bu muhteşem gecenin takdim ve sunuculuğu, Ertem Şener ve Necip Karakaya tarafından gerçekleştirilirken, Taşkın Sabah Orkestrası eşliğinde Sami Özer, Alişan,Serkan Kaya, Kutsi, Erkam Aydar ve Yusuf Güney sahnede yerini alacak. İlahi ve şiir dinletilerin yer alacağı bu gecede içsel yolculuğunuz en üst noktalara taşınacak.

Şeb-i Arus 2015 Aralık Sinan Erdem

Manevi hazzın doruklara çıktığı anlarda, karşınıza Mevlana‘yı ve öğretilerini bizlere hissettirecek Mutrib ve Sema Heyeti sahne alacak. Semazenler eşliğinde ayaklarınız yerden kesilip, öze dönüş yolunuzda yine musiki sizi yalnız bırakmayacak.

Tokhayder’in himayesinde gerçekleştirilecek bu organizasyonla gönüller sultanı, aşkın başkentinde en güzel şekilde anılacak.

İstanbul, Şeb-i Arus ile şerefleniyor. Hazırlanın!

19 Aralık Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşecek gecenin, Biletleri Biletix’te!

Şeb-i Arus 2015 Aralık Sinan Erdem

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir