Yeşiltopuklar Online Alışveriş

İstanbul Modest Fashion Week Nedir?

İstanbul Modest Fashion Week Nedir?

İstanbul Modest Fashion Week

İstanbul Modest Fashion Week nedir, bu organizasyona neden katılmalıyız?” sorularını soranlardan iseniz, birçok ayrıntıyı bizimle keşfedeceksiniz.

İlk olarak, İstanbul’da daha önce gerçekleştirilen Fashion Week organizasyonlarını biraz tanıyalım…
Dünya modasının nabzı organize edilen moda haftalarında atar. Modaya yön veren isimler yeni sezon koleksiyonlarını ilk defa bu organizasyonlarda modaseverlerin beğenisine sunar. Bu defilelerde çıkan kreasyonlar tüm sezon boyunca giyim sektörüne yön verir. Moda endüstrisinin başrol oyuncuları, defile ve sunumlar eşliğinde davetlilere boy gösterir. Sosyal medya fenomenlerinden stil ikonlarına kadar herkes, bu davetlerde kıyafetleri ile ön plana çıkar. Blog yazarları, tasarımcı olmak isteyenler de farklı fikirler edinmek ve moda dünyasının önde gelen aktörleriyle tanışmak için orada bulunurlar.

Elbette dünya modasını takip ederken, tesettür giyimin önde gelen tasarımcılarını, kanaat önderlerini ve stil fenomenlerini de takip ediyoruz. Yurt dışında ve İstanbul’da gerçekleşen moda haftalarından beklentimiz, biraz da kendi dünyamızdan yansıyan yenilikleri görebilmek. Ancak muhafazakâr kesimin takip edeceği bir moda haftası hiç yapılmamıştı. Yeni gelişen muhafazakâr giyim sektöründeki bu açığı fark eden ve tesettür giyimi her zaman ileriye taşımayı hedefleyen Modanisa, geçtiğimiz yıllarda ilk online muhafazakar giyim defilesini gerçekleştirdi. Büyük ilgi gören bu organizasyondan sonra bu yıl da dikkatleri çeken İstanbul Modest Fashion Week ile moda dünyasının önde gelen isimlerini daha yakından tanıma ve yeni sezon koleksiyonlarını ilk görenlerden biri olma keyfini yaşayacağız. Moda haftalarında yaşanan ayrıcalıkları bizlere fazlasıyla sunacak olan İstanbul Modest Fashion Week, 13-14 Mayıs’ta moda devlerini tarihi Haydarpaşa Garında ağırlayacak.

İstanbul Modest Fashion Week

Peki İstanbul Modest Fashion Week Nedir?

IMFW, sizler için gerçekleştirilen bir organizasyon. Çok sevdiğiniz isimlerin standını ziyaret ederken, organizasyona özel koleksiyonlardan dilediğinizi satın alma imkanı sunuluyor. Özel söyleşilere katılarak, bire bir iletişim kurma imkanı bulabiliyorsunuz. Workshop ve konferanslarda dinleyici olarak bulunurken, dünyanın en ünlü stil fenomenleri ve tasarımcıları ile aynı ortamda vakit geçirebiliyorsunuz. Satın aldığınız bilet, IMFW’in ayrıcalıklı dünyasının en özel parçası olacağınızın garantisi. Üstelik yazılı ve görsel medya, bu muhteşem günde sizlerle birlikte!

Defileler, IMFW’in en görkemli anlarından biri. Türkiye’nin ve dünyanın en ünlü ve başarılı tasarımcıları, muhteşem bir görsel şova imza atacak. Görülmeye değer koleksiyonlar, IMFW izleyicilerine özel olarak hazırlandı. Defile programı takvimi, basın tarafından yakın markaja alınacak isimlerle dolu.

Uzun süre hafızalarda yer edecek defilelerden birini yakından izleme ayrıcalığını yaşarken, faydalı bir workshop programı ile hayallerinize bir adım daha yaklaşabileceksiniz.

İşte, workshop ve söyleşi programının detayları:

İlk gün 1. seansta neler olacak?

Sosyal medyada trendlere yön vermek ve stiliniz ile ilham kaynağı olmak istiyorsanız, yapılacak ilk söyleşi tam size göre. Sorularınızın cevabını alırken, görsel ve yazılı medya ile beraber her ayrıntıyı öğrenme fırsatını yakalayacaksınız. Ardından “Dünya modasını buluşturan ülke Türkiye” konulu panel, öğrendiklerinizi bambaşka bir açıdan pekiştirmenizi sağlayacak. Tüm panel ve söyleşiler, yakından takip ettiğiniz kanaat önderleri tarafından yapılacak. Ardından, şal bağlama stillerinin uygulamalı olarak yapıldığı mini stage sizi bekliyor olacak. Bu mini stage’in en seveceğiniz yanı, sosyal medyada saniyelere sığdırılmış videolardan daha iyi olması.

İlk gün 2. seans:

2. seansta, tasarımcı ruhunu açığa çıkarmak isteyenler için harika bir fırsat sunuluyor. “1 Kıyafetle 5 Stil – Karıştır ve Eşleştir” konulu stil denemesinin bir parçası olma şansını yakalayabilirsiniz. Sonrasında İslami moda tasarım sektöründe yer almak isteyen hanımlara verdiği destek ile bilinen Islami Moda ve Tasarım Konseyi (IFDC)’nin kurucusu ve başkanı Alia Khan, “Modada Kişisel Başarı: Değer Yaratmak” başlıklı söyleşide bizimle olacak. Devamında Neslihan Çevik, Aysha Mag ve Modanisa, “Muhafazakâr ve Ana Akım Modasındaki Harmoni” den bahsedecek. Bu söyleşilerin amacı, bu alanda yer bulmak isteyen ve daha doğru bilgiler edinmeyi amaçlayan herkese ışık tutmak.

İkinci gün 1. Seans:

Sadece moda ile ilgilenmiyor, üretmek istiyorsanız veya ürettiklerinizi daha fazla insana ulaştırmayı hedefliyorsanız, ikinci gün 1. seans kaçırmamanız gereken saat dilimleri arasında. Sosyal medyadan tanıdığımız Hijarbie ile “Satış Sanatı: Görsel İletişimin Gücü” hakkında en ince detayları öğrenebileceksiniz. Sonrasında dünya markası olma hayali kuruyorsanız, Brand Age, MAC ve Kariyer Kurumlarından marka olmanın püf noktalarını dinleyebilirsiniz. 1. seans, “Cover Magazine” lansmanı ile keyifli bir zaman geçirmenizi sağlayarak son bulacak.

İkinci gün 2. Seans:

İki seansa da bilet alanlar, hiçbir detayı kaçırmayacak. Modanisa kıyafetleri ile 2016 İlkbahar/Yaz trendlerini anlatacak olan Esra Seziş Kiğılı’dan stil ve modaya dair her şeyi yüz yüze dinleyeceksiniz. Ardından sizi güzel bir sürpriz bekliyor olacak. Ünlü tasarımcı Rabia Z. ile birebir danışmanlık üzerine moda çalışmaları yapma fırsatını elde edeceksiniz. Ardından dünyaca ünlü moda bloggerları ile yapılacak olan söyleşi gelecek, söyleşiden sonra ise bloggerlarla tanışma fırsatı yakalayabileceksiniz.

IMFW kapsamında gerçekleştirilecek olan özel defilelerde ise, ilkler yaşanmaya devam edecek. Bu defilelerin konuklarından biri olma ayrıcalığı bir tık ötenizde. Organizasyonun en değerli parçası olan sizler için hazırlanan sürprizler ise şimdilik küçük bir sır. IMFW’i tüm dünya basından takip ederken siz de bu özel organizasyonun bir parçası olma keyfini yaşamak istiyorsanız, aşağıdaki linke tıklayın. Tüm sorularınız ve yorumlarınızı bekliyor, sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı ekliyoruz.

19 TL’lik IMFW biletlerini istanbulmodest.com/bilet adresinden alabilirsiniz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *