İstanbul Moda Akademisi Mezunları Podyumda

İstanbul Moda Akademisi Mezunları Podyumda

Moda Tasarımı Mezunlarının Hazırladığı New Gen Defilesi

Her sezon olduğu gibi bu sezonda Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında gerçekleşen New Gen Defilesinde İstanbul Moda Akademisi Mezunları ilkbahar yaz 2018 koleksiyonlarını sergilediler.

İstanbul Moda Akademisi’nin Moda Tasarımı lisans ve lisansüstü program mezunlarından oluşan karma defilesi NEW GEN, 14 Eylül Perşembe günü Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında Zorlu Center PSM’de gerçekleşti.

Moda Tasarımı Mezunlarının Hazırladığı New Gen Defilesi

İstanbul Moda Akademisi’nde moda tasarımı eğitimi almış genç yetenekleri sektörle buluşturan NEW GEN, İstanbul Moda Akademisi’nin mezunlarına koleksiyonlarını Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da gösterme fırsatı sunuyor. NEW GEN defilesinde koleksiyonunu gösterecek genç moda tasarımcıları her yıl sektörün uzman isimlerinden oluşan ön jüri değerlendirmesi sonucu seçilerek ve MBFWI takviminde yer alma şansı buluyorlar.

Moda Tasarımı Mezunlarının Hazırladığı New Gen Defilesi

New Gen Karma defilesinde bu sezon 8 genç ve yetenekli tasarımcının İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonları bir arada MBFWI podyumunda yer aldılar. Dice Kayek ile gerçekleştirilen İzler Sergisi’nde yer alan Asude Şenoğlu’nun “Fake ID” koleksiyonu ve Neslihan Çömez’in “Dual Souls” koleksiyonu ile 2016 yılında Koza Genç Moda Tasarımcıları yarışmasında birinciliği kazanan Tuğçe Demiran’ın “Los Magicos” koleksiyonu, “Perfume And The Power Of Your Beauty” isimli koleksiyonu ile Tuğçe Güreşçi, “4 Times Four” isimli koleksiyonu ile Gizem Güngör ile Inditex firması tasarım ve satın alma hizmeti veren Merve Gülbudak’ın “My Heart is Stranger” koleksiyonu ve “Sirius” isimli koleksiyonu ile Kübra Akgünlü, “Free To Be Freak” isimli koleksiyonu ile Sanem Esen’in koleksiyonları sunuldu.

Moda Tasarımı Mezunlarının Hazırladığı New Gen Defilesi

MBFWI’da yer alan ve bu heyecanı önceden yaşayan genç tasarımcılar, İMA’nın daimi desteğiyle Türkiye’nin resmi ve en önemli moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul podyumunda yer alarak koleksiyonlarını etkinliğin sahip olduğu uluslararası moda ağına taşıma fırsatı buldular. Tasarımcıların sundukları koleksiyonlar, sektör profesyonellerinden oluşan Türk ve yabancı davetlilerin takdirini kazandı.

New Gen Defilesinden Öne Çıkan Tasarımlar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir