Yeşiltopuklar Online Alışveriş

İstanbul Manzarasını Doyasıya İzleyebileceğiniz Seyir Terasları

İstanbul Manzarasını Doyasıya İzleyebileceğiniz Seyir Terasları

İstanbul Galata Kulesi Manzarası

Marmara denizine bakan iki kıyısı ve bunları kavuşturan boğazı ile İstanbul, en güzel manzaraya sahip şehirlerimizden biri. İstanbul manzarasının sonbaharda, özellikle gün batımında seyri büyük keyif veriyor.

Yahya Kemal Beyatlı’nın

Sana dün bir tepeden baktım âziz İstanbul!
Görmedim gezmediğim, sevmediğim hiçbir yer.
Ömrüm oldukça gönül tahtıma keyfince kurul!
Sâde bir semtini sevmek bile bir ömre değer…

dizelerinde bahsettiği duyguları yaşamak için rotalar belli. İşte İstanbul’un en güzel manzaralarının tadına varacağınız seyir terasları

Pierre Loti Tepesi

Pierre Loti Tepesi

Güneş batarken Haliç’in kızıla çalan o muhteşem manzarası, nostalji kokan kırmızı-beyaz pötikareli örtü serili ahşap masaları ve sandalyeleri ile Pierre Loti Tepesi İstanbul Avrupa yakasındaki ilk rotanız olmalı. Eyüp Sultan Cami ve türbesini ziyaret ettikten sonra teleferikle Pierre Loti Tepesi’ne çıkarak mekanın o eşsiz atmosferinde hem derin bir nefes alın hem de manzaranın tadını doyasıya çıkarın. Tabi çay ve simit eşliğinde…

Galata Kulesi Seyir Terası

Galata Kulesi

İlk bakışta tarihi dokusuyla büyüleyen Galata Kulesi, girişinde uzun kuyruklar oluşsa da terasından izleyebileceğiniz muhteşem İstanbul manzarasıyla mest ediyor. Tabi bu manzarada bir eksik var o da Galata Kulesi. Çünkü İstanbul manzarası kadar Galata Kulesini karşıdan izlemek de ayrı bir huzur veriyor.

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

İstanbul Anadolu yakasında manzarayı en güzel şekilde izleyebileceğiniz rotalardan biri ise Çamlıca Tepesi. Türkiye’nin en büyük camisi olan Çamlıca Camisinde ikindi namazını kıldıktan sonra İstanbul Boğazı ve Marmara Denizine karşı yürüyüş yapabileceğiniz tepede manzaranın tadını doyasıya çıkarabileceğiniz kafe ve restoranlardan birine uğrayın.

Otağtepe Parkı

Otağtepe Parkı

Güneşin tam tepe noktasından doğuşunu ve batışını izleme keyfini çıkarabileceğiniz Otağtepe‘de yer alan Fatih Korusu yine Anadolu yakasının en güzel manzarasına sahip rotası. Mis gibi temiz hava ve kuş bakışı İstanbul manzarası ile içinizin açacak bu mekanda harika fotoğraflar çekilerek anılarınızı ölümsüzleştirin.

Nakkaştepe

Nakkaştepe

Yedi tepeli şehre en geniş açıdan bakmak ve boğazın eşsiz cazibesine kapılmak için Anadolu yakasının bir diğer rotası da Nakkaştepe. Üsküdar Belediyesinin millet bahçesi olarak düzenlediği mekanda denizin mavisi gökyüzüne karışıyor. Çocuklar için pek çok aktivite alanının da olduğu Nakkaştepe Millet Bahçesinde ister bir termos çay eşiliğinde piknik yapın ister cafedeki lezzetlerin tadına bakın. Uçan yoldan geçerek manzaranın tadını doyasıya çıkarın.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *