İstanbul Film Festivali Başlıyor 10 Gün, 221 Film!

İstanbul Film Festivali Başlıyor 10 Gün, 221 Film!

İstanbul Film Festivali Filmleri 2016

Geldi bahar ayları, başladı içimizde etkinlik kıpırtıları… Sürekli bir yerlere gitme, yeni şeyler keşfetme heyecanı içindeyiz bugünlerde. Tamda bu tatlı sancıya şifa olacak bir haberimiz var. Türkiye’nin en büyük sinema etkinliği olan İstanbul Film Festivali perdelerini açmaya hazır. 1982 yılında İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bir sinema etkinliği olarak hazırlanan İstanbul Film Festivali, bu yıl 7-17 Nisan 2016 tarihlerinde 35. kez beyaz perdenin arkasında da önünde de bir şölen havası estirecek.

Festivalin programı hazır, ya sizinki?

7 – 17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 35. İstanbul Film Festivali’nin biletleri satışa çıktı. Festival takipçileri biletlerin festivalden önce hızla tükendiğini bilir. Merakla beklediğiniz filmleri kaçırmamak ve yeni filmler keşfetmek için elinizi çabuk tutun.

İstanbul Sinema Festivali 2016

Sinemasever arkadaşlarınız için de bilet alarak, festivalin tadını birlikte çıkarabilirsiniz. Kahvenizi hazırlayın ve 221 filmin gösterileceği festival programını dikkatle inceleyin. Sizi meraklandıran filmleri not alın, internette aratarak hakkındaki yorumları okuyun ve festival listenizi hazırlayın. Klasiklerden yenilere onlarca film arasından seçim yapmak zor olsa da, festival süresince kaç film izlemeyi başarırsanız o kadarı kârdır.
Festival programında neler var…

35. İstanbul Film Festivali programında; 187 uzun metrajlı, 10 kısa ve 24 deneysel filme yer verilmiş. Festivale, 62 ülkeden 223 yönetmenin 221 filmi gösterilecek. Festival boyunca sinema gösterimlerinin yanı sıra; söyleşiler, seminerler, atölyeler, konserler ve özel etkinlikler düzenlenecek.

İKSV 2016 Sinema Etkinlikleri

İstanbul’un farklı semtlerinde 10 farklı salonda…

Birbirinden güzel bağımsız filmlere yer verilen İstanbul Film Festivali’ni bu yıl; Beyoğlu’nda Atlas, Beyoğlu ve Fitaş sinemaları, Akbank Sanat, İtalyan Kültür Merkezi, Ortaköy Feriye Sineması, Kadıköy Rexx Sineması ve İstanbul Modern Sinema olmak üzere 10 farklı salonda takip edebilirsiniz. Festivalin Cuma ve Cumartesi geceleri saat 24:00 ‘da gerçekleşen geleneksel geceyarısı gösterimlerini ise Kadıköy ve Beyoğlu’nda izledikten sonra, yıldızların altında kısa bir yürüyüş yaparak bu güzel Nisan ayının tadını çıkarabilirsiniz.

Biletinizi almayı unutmayın!

İstanbul Film Festivali’nin biletlerini; Biletix, Atlas ve Rexx sinemalarında açılan ana gişelerden temin edebilirsiniz. Festival kataloğunu ise; Atlas Sineması, Rexx Sineması ve İKSV’den 5 TL’ye alabilirsiniz.

Bilet fiyatları:
Hafta içi gündüz seansları (11.00, 13.30, 16.00 ) yalnızca 8 TL;
Hafta içi 19.00 ve hafta sonu (11.00, 13.30, 16.00, 19.00) tam 18 TL, öğrenci ile 65 yaş ve üstü 14 TL;
Tüm 21.30 seansları 20 TL

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir