İsrafsız ve Doğru Alışverişin Püf Noktaları!

İsrafsız ve Doğru Alışverişin Püf Noktaları!

İsrafsız ve Doğru Alışverişin Püf Noktaları!

Sonbahar-kış için israfsız, doğru bir alışveriş yapmaya nedersiniz?

Eğer henüz sonbahar-kış alışverişine çıkmadıysanız bu haber tam size göre! Alışveriş öncesi doğru giyim ürünlerini seçebilmeniz için YesilTopuklar.com’un size birkaç önerisi var!

Alışveriş çılgını olmadan doğru ve kararında tercihler yapmak çok önemli ama bir okadar da zor! Onlarca çeşit arasında sizlerinde fazlasıyla aklı karışmıyor mu? Hangisini alsak diğerinde gözümüz kalıyor ama eve döndüğümüzde kabarık bir fatura ve aslında hiç de gerekli olmayan kıyafet poşetleriyle kendimizi yorgun bir şekilde buluyoruz. Bu kabusu yeniden yaşamak istemiyorsanız şimdi önerilerimize kulak verin!

Bir gün Peygamberimiz (asv), sahabîlerden birinin abdest alırken suyu israf ettiğini görür. “Bu israf nedir?” diye sorar. Bunun üzerine sahabî, “Abdestte israf olur mu?” diye karşılık verir. Peygamberimiz: “Evet, akan bir nehrin kenarında bile olsan, normal bir miktarın üzerinde su kullanman israf olur.” buyurur.

Doğru alışverişin ilk kuralı “Liste”: Alışverişe çıkmadan önce ihtiyaç listesi hazırlayarak, gereksiz ürünler için hem zamanınızı hem de paranızı harcamamış olursunuz.

Ayna karşısında vakit harcamayın: Eğer denediğiniz bir kıyafetin içinde kendinizi mutlu ve iyi hissediyorsanız başkalarının sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Ya da tam tersi olarak iyi hissetmediğiniz bir ürünü asla almayın. Özellikle satış elemanlarının sözlerinden ziyade kendi fikirlerinizle hareket edin ve tavşz vermeyin!

Kalabalık yerlerden uzak durun: Kalabalık mağazalar oldukça sıkıcıdır. Siz olabildiğince hafta arası bir gün alışverişe çıkmaya özen gösterin. Uzayan kabin kuyrukları tüm enerjinizi alabilir.

Pahalı ürünlere dikkat: Hiçbir kıyafet ederinden fazla bir parayı haketmiyor ve biliyorsunuz ki o çok sevdiğiniz ürün bir kaç ay sonra yarıyarıya fiyatı düşecek. Bu sebeple bir ürünü çok sevseniz bile eğer fiyatı pahalıysa almadan önce iki kere düşünün.

Her bedeni deneyin!: Bir ürüni beğendiğinizde onun büyük ve küçük bedenlerini mutlaka deneyin. Unutmayın her modelin farklı bir kalıbı vardır ve size en uygun olanını bulmak için ideal bedeninizden farklı olanlarıda mutlaka üzerinizde görün ve en iyi gideni seçin!

Alışverişe giderken rahat giyinin: Alışverişe giderken öyle katkat ve giyip-çıakrması zor kıyafetleri tercih etmeyin. Zira kabinde kıyafet denerken fazlasıyla efor sarfetmeniz olası. Ayakkabınızı da çıkarması kolay düz bir model tercih edebilirsiniz.

Alışverişe tek başınıza çıkın: Arkadaşınız ya da eşinizle alışveriş yaparken tam olarak ne almanız gerektiğine odaklanmanız biraz zor olabilir. Çevreden gelen öneriler herzaman doğru kararlar vermemizi sağlamayabilir. Ne istediğimizi bilmeli ve kendi ihtiyaçlarımızı tek başımıza almayı öğrenmeliyiz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir