İsmek Yaz Kursu Kayıtları 1 Haziran’da Başlıyor

İsmek Yaz Kursu Kayıtları 1 Haziran’da Başlıyor

İsmek Yaz Kursu Kayıtları

Çocukların verimli yaz tatili geçirebilmeleri için daha okullar kapanmadan kayıtların başladığı yaz kurslarını sizler için araştırmaya devam ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren İSMEK yaz döneminde çocuklara yönelik kurslarla faaliyetlerine devam ediyor.

Geçtiğimiz yaz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş’ın talimatları ile kapılarını ilk kez çocuklara açan İSMEK, bu yaz da kapılarını çocuklara açmaya hazırlanıyor. 9 yaş ve üstü çocuklara eğitim verecek olan İSMEK yaz kurslarında kayıtlar 1 Haziran 2016, eğitimler ise 11 Temmuz itibari ile başlayacak.

20 yıldan bu yana yetişkinlere yönelik verdiği eğitimlerle bilinen İSMEK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatları ile Temmuz 2015’den itibaren çocuklara yönelik eğitimler vermeye başladı. Bu yaz da 9 yaş ve üstü çocuk ve gençlere eğitim verecek olan İSMEK’te kayıtlar 1 Haziran 2016’da başlayacak.

İsmek Yaz Kursu Kayıtları

Yaz kurslarında 9-11 yaş (çocuk), 12- 15 yaş (çocuk) ve 16- 21 yaş (genç) gruplara eğitim verilecek. 11 Temmuz itibariyle başlaması planlanan eğitimler için İSMEK kurs merkezlerinden kayıt yapılabileceği gibi www.ismek.org adresi üzerinden ön kayıt başvurusu da yaptırılabilecek. Web sitesinden yapılan başvuruların ise kurs merkezine gidilerek asıl kayda dönüştürülmesi gerekecek.

Toplam 33 ana alanda verilmesi planlanan eğitimler, İSMEK’in diğer tüm eğitimleri gibi ücretsiz olacak. Yaz kurslarında eğimler, 4 Eylül 2016’ya kadar devam edecek. Yetişkin eğitimi için yeni dönem kayıtları ise 5 Eylül 2016 tarihi itibariyle başlayacak.

Temmuz 2015’de başlayan kayıtlar sonrasında İstanbul’un dört bir yanında 7 Yaş üstü tüm İstanbullular İSMEK’te eğitim alma imkanı yakalamıştı. 23 bin 811 kişinin başvuru yaptığı 30 toplam 18 bin 78 çocuk, genç ve yetişkin eğitim almıştı.

Kaynak: İSMEK

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir