İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir, Ne Giyilmez? Tesettürlü Kadınlar için 3 Öneri

İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir, Ne Giyilmez? Tesettürlü Kadınlar için 3 Öneri

Mülakat Kombini Tesettür

İş görüşmesine giderken öz güvenli bir duruşa sahip olmak ilk izlenim için sihirli bir ilk adım diyebiliriz. Öz güvenli bir duruşa sahip olmak içinse sizi en doğru şekilde yansıtacak stili oluşturmanız önemli.  Hem profesyonel tarafınızı hem de size ait ipuçlarını vurgulayacak bir görünüme sahip olmak oldukça önemli. Şimdi gelin birlikte iş görüşmenizde işinizi kolaylaştıracak mülakat için kombin önerilerimize birlikte göz atalım.

Mülakatta Ne Giyilir

İş Görüşmesi İçin Kombin

İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir?

Uzun süredir heyecanla beklediğiniz iş başvurusuna en sonunda ulaştınız ve size geri dönüş yapıp mülakata çağırdılar. Şimdi ise yepyeni bir stres alanınız oluştu kendinizin en iyi versiyonuna geçiş yapmak ve istediğiniz gibi bir ilk izlenim oluşturmak.. Aklınızda sıralanan onlarca sorudan biri de “İş görüşmesi için ne giyeceğim?” olduğundan eminiz. İşte Yesiltopuklar.com moda editörülerinden tesettürlü kadınlar için kendinden emin bir duruş için birbirinden ideal iş görüşmesi kombinleri!

1. Abartıdan Uzak Durun

İş görüşmesi gününe öz güvenli, profesyonel bir başlangıç yapmanın sırrı, yaşamın hemen her alanında olduğu gibi iyi bir denge yakalamaktan geçiyor. Yani giysi ve aksesuar seçiminde, renk kullanımında ve hatta topuk boyunda dahi güvenli sularda kalmanızda fayda var. Ne sadelikte ne de detaylarda abartıya kaçmayın. Çok sade bir kombin seçimiyle silik bir profil oluştururken, çok abartılı detaylarda boğulan bir kombin seçmek de komik bir izlenim oluşturmanıza sebep olabilir. Siz siz olun dengeli kombinlerden vazgeçmeyin.

2. Demode Parçalara Yer Vermeyin

Modası çook uzun yıllar öncede kalmış parçalarla hazırlanan kombinler gelişmelere uyum sağlama noktasında zorlandığınız düşüncesi oluşturabilir. Bu nedenle güncel görünümlü parçalar ve şık kadın ayakkabı modellerini tercih etmelisiniz.

İş Kombini Tesettür

3. Şirketin Giyim Politikasını Öğrenin

İyi düşünülmüş bir kombin oluşturmak için şirketin giyim politikası hakkında yapacağınız ufak bir araştırma size yol gösterebilir.

4. İşinize ve Pozisyonunuza Uygun Seçimler

İşinizin ruhuna uygun bir kombin oluşturmak belki de odaklanmanız gereken en önemli şey. Örneğin; kot kumaştan üretilen parçalar bir yönetici adayı için uygun özellik taşımazken, rahat bir ofis ortamında çalışacak kişiler için ideal bir seçenek olabilir.

5. Rahat Hissettiğiniz Parçalara

Mülakat esnasında seçtiğiniz parçaların karşı tarafa verdiği mesaj çokça önemli ancak içinde rahatsız hissedeceğiniz örneğin çok dar ya da kol boyu tam ayarlanmadığı için elinizin üzerine düşen parçalar olduğunda asıl odak noktanız olan konuları konuşmada zorluk yaşayabilirsiniz. Hangi parça olursa olsun içinde konforlu hissedeceğiniz giysilere öncelik vermelisiniz.

6. Öncesinde Tertip ve Düzen

Bu satırları okuyorsanız kıyafet seçiminizi son dakikaya bırakmayacağınızdan elbette ki eminiz. Ama sadece seçimi değil ütülenmiş, temiz ve renk olarak canlılığını koruyan parçalar tercih etmeniz profesyonel görünümünüzü bir adım yukarıya taşıyacaktır.

İş Görüşmesi Kombini

2024 Yılı için İş Görüşmesi Giyim Fikirleri

Eğer kış mevsiminde bir iş görüşmeniz olacaksa işiniz biraz daha zor olabilir. Mülakata gireceğiniz yerin sıcaklığı kombin parçalarını seçmekte büyük önem taşıyor. Kış için fazla kalın ya da fazla ince olmayan triko kazaklar ya da yün etek ceket takımlarla hedeflediğiniz ağırbaşlı havayı yakalayabilirsiniz. Mülakat yapacağınız ortamın serin olmayacağından eminseniz uzun pardösü, klasik elbise ya da kalem etek ve gömleklerle şık kombinler oluşturabilirsiniz.

Yaz aylarına denk gelen iş görüşmeleri ise biraz daha hareket alanı sağlayan konforlu parçalar anlamına geliyor. Bu nedenle klasik etek ceketler yerine etek ve bluz kombinlerine bir şans tanıyabilir veya sınırsız seçenek sunan elbise modelleri arasında keşfe çıkabilirsiniz. Şık babet modelleri, kapalı burunlu ve mantar topuklu ayakkabılar, loafer seçenekleriyle kombinlerinizi uyumlu biçimde tamamlayabilirsiniz. Kombin parçalarınızla uyumlu saat, bileklik, yüzük gibi aksesuarlarla görünümünüze hareket katmayı unutmayın!

İlk İş Gününde Ne Giyilir?

İlk İş Günü İçin Kombin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir