İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeli?

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeli?

Tesettür Ofis Giyim ve İş Görüşmesi İçin Kıyafet Modelleri

Kararsız kaldığımız konulardan birisi de “iş görüşmesine giderken ne giyerim” konusu oluyor. Ne spor giyinmek ne de aşırı şık giyinmek gerekiyor. İkisi ortasında bir çizgide durabilmek de zor bir seçenek oluyor.

Birçok konuda olduğu gibi tesettürlü kadının aradaki dengeyi sağlaması da kolay bir iş olmuyor. İşte sizler için hazırladığımız öneriler.

Tesettür Ofis Giyim ve İş Görüşmesi İçin Kıyafet Modelleri

Baş Tacı Klasik Tasarımlar

Birçok kadın, iş görüşmesinde ne giyilir? Konulu birçok yazı okur ve hep aynı söylemleri görür. Klasik giyinin, siyah giyinin vb… Evet, yanlış söylemler olmasa da birçoğumuzun zaten aklından geçen seçenekler de bunlar. Tesettüre uygun hem sade hem klasik bir parça seçmeniz gerekiyor. Ancak çoğu zaman buna uygun doğru parçaları bulmak zorlaşabiliyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ayrıntıya oldukça az yer veren tasarımlar olması olacaktır.

Düz tek renk bir elbise, ya da kalem etek. Elbise seçimi kombin konusunda biraz daha rahat ettirecektir. Mevsime göre yine detaysız tek renk bir dış giyim parçası seçebilir, hafif topuklu bir ayakkabıyla tamamlayabilirsiniz. Klasik görünümü verecek kumaşları seçmeniz de o derece önem taşıyor. Krep kumaş bu günler için sihirli bir değnek olacaktır!

Tesettür Ofis Giyim ve İş Görüşmesi İçin Kıyafet Modelleri

Tek Seçenek “Siyah” Değil

Tabii ki siyah klasik duruşu yansıyan en iyi renk ancak klasik olmanız için illa ki de siyahı tercih etmeniz gerekmiyor. Kahvenin açıklı koyulu tonları ve mavinin tonları bu güne uyum sağlayacak diğer seçenekler arasında yer alıyor. Mavinin güven veren hissinin yanı sıra yaratıcılığa teşvik etmesi iyi bir alternatif oluyor. Kahverenginin kreme kaçan tonları huzur hissi uyandırsa da koyu tonları yaşınızı biraz arttırabilir. Eğer koyu kahveyi tercih edecekseniz modern çizgileri yansıtan tasarımlar olmalıdır.

Gençler için Tesettür Giyim Ofis Kıyafetleri

Bunun yanında, monokrom stili uygulayarak siyah beyaz seçenekleri düşünebilirsiniz. Ayrıca, marsala – bordo tonları ve yeşil gibi renkler de seçenekler arasına dâhil edilebilir. Her şeye rağmen siyahtan vazgeçemeyenlerdenseniz başörtünüz ya da ufak aksesuarlarınıza pembe fuşya gibi canlı renkleri katarak enerji hissi uyandırabilirsiniz.

Tesettür Ofis Giyim ve İş Görüşmesi İçin Kıyafet Modelleri

Ayrılmaz İkili: Etek/Elbise – Ceket

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız pantolon üzeri tunik kombinleri iş görüşmeleri için geçerli not alacak bir seçim değil. Bu sebeple kombinlerinizi, mutlaka etek ve elbiseyi temel alarak oluşturmalısınız. Tek parça bir elbise işinizi oldukça kolaylaştırırken etek – ceketler de bu günlerin anahtar parçalarından oluyor. Etek ve elbiseyle kombin yapmak istemeyenler de şık yelekler ve klasik tuniklerle iş görüşmesine uygun bir stil oluşturabilir.

Tesettür Ofis Giyim ve İş Görüşmesi İçin Kıyafet Modelleri

Aksesuarlara Dikkat!

Seçeceğiniz kıyafetlerle beraber kullanacağınız aksesuarla da bir o kadar önem taşıyor. Kombinlerinizde mümkün olduğunca aksesuardan kaçınmalısınız. Aşırı büyük kolye ve yüzükler dikkati çekeceğinden iş görüşmenizde odak siz olmaktan çıkacaktır.

Gençler için Tesettür Giyim Ofis Kıyafetleri

Çanta seçimlerinizde de büyük modellerden uzak durmanızı öneriyoruz. Orta boy ya da küçük çantaları kullanmanız hem klasik duruşu koruyacak hem de zarif bir görünüm oluşturacaktır.
Ayakkabı seçimlerinizde ise şık bir babet kullanabileceğiniz gibi rahat bir topuklu ayakkabı da kullanabilirsiniz. Topuklu ayakkabıda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise aşırıya kaçmamak olacaktır. Açık modellerden değil kapalı ayakkabı modellerini seçmeli ve orta boy topuklar kullanmalısınız. Kıyafetlerinizde olduğu gibi aksesuarlarda da dikkat çekmeyen soft tonlar ve koyu renkleri tercih etmelisiniz.

Yazı: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir