iPhone6’nın Sıradışı Özellikleri

iPhone6’nın Sıradışı Özellikleri

iPhone6 Özellikleri

Aylardır teknoloji piyasasının gündemine oturan, bu hafta çıktı çıkıcak derken günleri meşgul eden iPhone6‘ nın bir çok özelliği kulislerde yayıldı. Özellikle sosyal ortamlardan sürekli iPhone 6 fotoğrafları paylaşılırken kesin olan net bir bilgi var ki, oda yeni iPhone6′ nın ekranının büyüyecek olması. Rakipleri Samsung, Sony, HTC ve LG büyük ekranlı telefonlar ile boy gösterirken iPhone 5s ‘in hala 4 inçlik ekran ile devam etmesi Apple adına ister istemez bir kan kaybına yol açtı.

Yeni nesil iPhone ile büyük bir ipucu ise yeni telefonun ABD’de 4.7 inçlik bir ekranla çıkarılacağı, ayrıca 5.5 veya 5.6 inçlik ekrana sahip üst versiyonunun da olacağı kaydediliyor. Bu yüzde yüz olarak netlik kazanmış olmasada, iPhone 6′ nın ekranının en az 4.7 inçlik bir büyüklükle gelicek diyebilir. İphone kullanıcılarının en büyük problemlerinden biri olan pil ömrü problemi 6’ da da çözülmüş gibi durmuyor.

iPhone6 Özellikleri

Yeni iPhone için şuanda görüntülenen en net şekli resimde ki gibi. Apple 9 Eylül’ de WWDC’de yapılacak sunum ile iPhone 6′ yı tanıtacak. 14 Ekim günü ise tüm ülkelerde raflarda ki yerini alması bekleniyor. Apple’ın amiral gemisi 10 megapixellik geliştirilmiş bir kamera ve a8 işlemci ile gelmesi bekleniyor. Dünya genelinde Türk Lirası’na göre 2200 TL’ den satışa çıkması beklenen iPhone6′ nın vergi ve kdv fiyatları ile Türkiye’ deki satış fiyatını merakla bekliyoruz.

Rakipleri ile arasındaki ekran boyutu ve ön kamera kalitesini kapatmasını beklediğimiz iPhone 6′ nın kendisini tam anlamıyla görüp incelemek için 9 Eylül’ü bekleyin!

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *