Yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın Özellikleri

Yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın Özellikleri

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus

Apple dünyanın en büyük teknoloji firması olduğunu bir kez daha gösterecek gibi. 9 Eylül akşamı “ September event ” etkinliği ile yeni ürünlerini tanıtan dev teknoloji firmasın da yeni nesil iPad Pro ve Apple TV’nin yanı sıra en çok dikkat çeken ürünler yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus oldu.

Başka bir bültende özel haber olarak hazırlayacağımız iPad Pro ve Apple TV ürünlerini kısaca haber verdikten sonra, iPhone 6s ve 6s Plus’ dan biraz bahsedelim.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus

Yeni nesil iPhone’ların en büyük farklılığı 3D Touch özelliği. Parmağınızla ekrana uyguladığınız basıncı 3 farklı şekilde analiz eden ve telefona buna göre komut verdiren 3D Touch özelliği ile bir çok kısayola çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Dokunmaya yeni bir deneyim getiren Apple’ın parmak izi tarayıcısı da artık daha etkili.

Tabii ki tek 6s’ler de ki tek farklılık bununla sınırlı değil. 8 mega piksel arka kamerası bulunan iPhone 6’lara göre 6s’lerde bu 12 mega piksele yükseltildi. Her şeyin mega piksel ile değişmeyeceğinin farkında olan Apple, yeni auto focus, daha da gerçekçi renkleri ve 4K video çekebilmesi ile dünyanın en iyi telefon kamerası olmasına aday.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus

Ön kamerasında da büyük değişikliğe gidilen iPhone 6s’ de 5 mega piksellik bir selfie kamerası bulunuyor. Yüz algılama sistemi ve ışık ayarları gibi özellikler de sunan ön kamera ile kusursuz selfie fotoğrafları yakalayabilirsiniz.

Karanlık ve ışığın düşük olduğu ortamlarda, ön kamera ile çekim yaparken telefon ekranının parlaklığının olduğundan 3 kat daha fazla patlaması ise size ön kamerada flaşlı bir çekim deneyimi sunuyor. Yeni bir işletim sistemi de sunacak olan ( IOS9 ) 6s’ler akıllı telefon pazarının en tepesine oturacak gibi.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus

Yeni bir renk seçeneği de eklenen Apple’ın amiral gemisi iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’lar için 12 Eylülde ön sipariş alınmaya başlanıyor. 16 Eylülde ilk sahipleri ile buluşacak olan akıllı telefonun 25 Eylülden itibaren 130’dan fazla ülkede 400’den fazla operatör ile satışa sunulması bekleniyor.

Avrupa fiyatları henüz belli olmamasına rağmen tahmini fiyat aralığının 3000 TL. ile 3700 TL. arasında olması bekleniyor.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *