İpek Eşarplar Nasıl Kullanılır?

İpek Eşarplar Nasıl Kullanılır?

İpek Eşarp Modelleri Nasıl Bağlanır?

Tesettürlü hanımların örtü tercihlerinde ilk sırayı, her zaman ipek eşarplar almıştır. İpek eşarp kullanımı kolay olmadığı gibi, doğru bir biçimde de şekil vermek gerekir. Bugün sizlerle kolay ipek eşarp kullanımına dair bilgiler ve stil önerilerimizi paylaşacağız.

Eğer kıyafet tercihiniz minimal formlarda ve tek renk üzerine bir seçim ise, üzerine renkli ve desenli bir ipek eşarbı tercih edebilirsiniz. İpek eşarp desenlerinde çiçek figürlü tasarımlar size geleneksel bir görüntü verirken, asimetrik çizgili ipek eşarp modelleri ise size daha modern bir görüntü sağlayacaktır.

İpek eşarp örtmesi de hiç kolay değildir. Eşarbınızın kaymaması için yapmanız gereken şeyler ise, ipek eşarbınız için mutlaka içine penye bir bone tercih etmeniz gerekmektedir. Saten bir boneyi asla ipek eşarplarınızla kullanmamalısınız. Hem eşarbınız kayabileceği gibi, bonenin ve ipek eşarbın parlak görüntüsü şık bir izlenim vermeyecektir.

İpek Eşarp Modelleri Nasıl Bağlanır?

Eşarbınızı penye bonenizin üzerine örttükten sonra, eşarbınızın kaymaması ve şeklinin bozulmaması için toplu iğnelerle başınızın hemen üstünden ve kulak üstünde olacak şekilde iki yandan toplu iğne takmanızı öneririz. Toplu iğne de dikkat etmeniz gereken en önemli şey, iğnenin çelik ve çok ince olmasıdır. Kalın ve farklı toplu iğneler eşarbınızda iz bırakırken ip çekmelerine de yol açabilir.

Bu sezon ipek eşarp modellerinde floral desenler öne çıktığı gibi ekose desenlerle asimetrik çizgiler de hanımların beğenisini kazanmaktadır. Sezon renkleri ise bordo, ıhlamur yeşili ve kobalt mavi öne çıkan tonlar olmakta. Sizlerin de tercihiniz ipek eşarptan yana ise desenli kıyafetlerinizin üzerine çok renkli modelleri kullanmamanızı öneririz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir