İndirim Zamanında Doğru Alışveriş Yapmanın Yolları

İndirim Zamanında Doğru Alışveriş Yapmanın Yolları

İndirimli Alışveriş Yapmak

Alışveriş yapmanın en keyifli zamanı hiç şüphesiz indirim zamanlarıdır. Ancak her zaman keyifle sonlanmaz. Özellikle ‘nasıl olsa bir yerde giyerim’ düşüncesiyle yapılan gereksiz alışverişler gün sonunda kabusunuz olabilir.

İşte bu yüzden “evdeki hesap çarşıya uymadı” sitemiyle sonuçlanmadan indirimde doğru alışveriş yapmanın yollarını sizler için derledik.

İndirimli Alışveriş Yapmak

İndirim Alışverişi Nasıl Yapılır?

İndirim alışverişleri için en doğru zaman tabii ki sabah saatleridir. Yoğunluğun olmadığı ve kabinlerde oluşan uzun sıraların yaşanmadığı saatlerde dilediğiniz ürünü acele etmeden deneyebilir ve çok daha sağlıklı kararlar verebilirsiniz.

Gün içinde denediğiniz bir ürünün bir beden büyüğünü ya da küçüğünü sorduğunuzda “kalmadı” yanıtıyla karşılaşabilirsiniz ancak unutmayın ki denenip kabinlerin yanında bulunan askıda asılı parçalar içinde aradığınız ürünü ve bedeni bulabilirsiniz.

İndirimli Alışveriş Yapmak

İndirim kalabalığında en büyük kabusunuz ürün giyip çıkarmak ise stilini beğendiğiniz mağazalarda sevdiğiniz ürünleri önceden deneyebilir ve bedeninizi belirleyebilirsiniz. İndirim zamanlarında artık hangi ürünün hangi bedenini alacağınızı biliyor olacaksınız ve denemeden doğru kasanın yolunu tutacaksınız.

İndirimde alışverişlerinizi yoldan çıkaracak ve iştah kabartan her ürüne yönelmeden önce bütçe ayarlamanızı önceden yapmalısınız. Gün sonunda pişman olmamak için bütçe dışına asla çıkmayın.

İndirimli Alışveriş Yapmak

Mümkün olduğunca indirim günlerinin ilk dönemlerinde alışveriş yapın. Stokların en bol olduğu dönemler olduğunu unutmayın.

Aralıklı zamanlarda mağazalara uğrayın. Belli dönemlerde ürünler yenilenebilir ve bu durumda farklı ürünleri de gözden kaçırmamış olursunuz. Ayrıca indirimin son dönemleri de fiyatların iyice dibe vurduğunu unutmayın. Nasıl ilk dönemde favori ürünleri kaptıysanız, son dönemlerde de en hesaplı fiyata şık ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz.

İndirimli Alışveriş Yapmak

Zamansız dediğimiz klasik parçalara ağırlık verin. Örneğin kusursuz bir beyaz gömlek, şık bir takım, tunik, elbise…

Giyim tarzınıza zıt parçaları almadan önce iyi düşünün. Sırf indirimde diye ve çok da hesaplı diye amacınızın dışında parçalara yönelmeyin.

Yesiltopuklar.com Alisveris

Mağaza mağaza dolaşmak zor mu geliyor? İnternetten alışveriş yapın. Hem online alışveriş sitelerinin sezon sonunu beklemeyen sürpriz indirimleri ve kampanyaları sezon ortasında bile yüzünüzü güldürebiliyor. Hiç kalabalığa girmeden evinizin konforunda alışveriş yapmanın keyfi bir başka!

Haydi! Şimdi tüm bu öneriler ışığında alisveris.yesiltopuklar.com ‘da alışverişe başla!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir