Yeşiltopuklar Online Alışveriş

İnatçı Lekelere Doğal Çözümler

İnatçı Lekelere Doğal Çözümler

İnatçı Lekelere Doğal Çözümler

Artık temizlik yaparken kimyasallardan uzak durmaya başladık. Doğal temizlik malzemeleri mutfakta banyoda kısacası hijyen olmasını istediğimiz her yerde yanımızda. Kimyasalların hem sağlığımıza hem dünyaya verdiği zararı düşündüğümüz de doğal temizleyiciler elbette en iyi olanı. Sadece hazırlamak biraz zaman istiyor. İşin içinde hem sağlık hem temizlik varsa hanımlar bu iş bize çocuk oyuncağı gibi gelir öyle değil mi?

O zaman mutfakta inatçı yağ ve lekelere karşı size önereceğimiz doğal temizleyicilerle tanışma zamanınız geldi. Sadece bir kaç malzeme ile hazırlayacağınız doğal yağ çözücü ve leke çıkarıcı tariflerine mutlaka göz atın…

İnatçı Lekelere Doğal Çözümler

Doğal Yağ Çözücü

Malzemeler:

  • 2 su bardağı su
  • 1 limonun suyu
  • 1 yemek kaşığı karbonat
  • 1/2 çay kaşığı kadar sıvı kastil sabunu

Yapılışı: Bütün malzemeleri temiz bir sprey şişesine koyarak homojen olana kadar çalkalıyoruz. Yağ lekesi olan yerlere uygulayıp bir müddet beklettikten sonra bir bezle siliyoruz.

Not: Kastil, aktarlarda ya da İnternette bulabileceğiniz yüksek oranda zeytinyağı içeren doğal bir sabundur.

İnatçı Lekelere Doğal Çözümler

Doğal Leke Çıkarıcı

Malzemeler:

Yapılışı: Boş bir bulaşık deterjanı şişesine daha önceden tarifini verdiğimiz doğal bulaşık deterjanını koyduktan sonra üzerine karbonat, karanfil yağı ve su ilavesinde bulunuyoruz. Şişenin kapağını kapatıp, güzelce çalkaladıktan sonra inatçı lekelerin üzerine döküyoruz. Biraz bekledikten sonra ovarak lekeleri çıkarıyoruz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *