İmam-Hatiplilerden Kutlu Doğum’a Özel R4BİA Tasarımı

İmam-Hatiplilerden Kutlu Doğum’a Özel R4BİA Tasarımı

İmam Hatiplilerden Kutlu Doğum'a Özel R4BİA Tasarımı

Mısır direnişinin tüm dünyadaki ortak simgesi olan R4BİA selamının logosu ÖNDER tarafından Kutlu Doğum Haftası için özel olarak yeniden tasarlandı. Hucurat Suresi’nin ‘Müminler ancak kardeştir‘ ayeti R4BİA selamı şeklinde yorumlandı.

İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği ÖNDER İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Peygamber Efendimiz’in Doğum Günü için İstanbul’da dev bir organizasyon hazırladı. Başbakan Erdoğan’ın da katılacağı program için Mısır direnişiyle tüm dünyaya yayılan R4BİA selamı kardeşliğin de simgesi oldu. Hucurat Suresi’nin ‘Müminler ancak kardeştir’ anlamına gelen 10’uncu ayeti Hattat Bilal Akkaya tarafından R4BİA şeklinde tasarlandı.

İmam Hatiplilerden Kutlu Doğum'a Özel R4BİA Tasarımı

Başbakan İmam-Hatiplilerle Buluşacak

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa\’nın (sav) kutlu doğumunun 1443. yıldönümü münasebetiyle ÖNDER İmam-Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği, Türkiye sathında faaliyet gösteren 300\’e yakın İmam-Hatip mezun ve mensup derneğinin işbirliğiyle Kardeşlil teması etrafında muhtelif projelerden oluşan Kutlu Doğum Etkinlikleri tertip ediyor.

Etkinliklerin İstanbul ayağında kentin dört bir yanından gelecek binlerce İmam-Hatip mezunu, öğrencisi ve öğretmeni ile birlikte peygamberi iklimde buluşacağını ifade eden ÖNDER Genel Başkanı Dr. Hüseyin Korkut, “Program hazırlıkları tamamlandı, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra çok sayıda bakan ve milletvekilinin katılım sağlayacağını programda, İstanbul genelindeki okullarımızdan gelecek olan binlerce öğrencimiz, öğretmenimiz ve idarecimiz ile birlikte şölen havasında bir program icra edeciğiz” dedi.

ÖNDER’in ‘Kardeşlik’ temasıyla hazırladığı program 25 Nisan Cuma günü saat 14.00 ‘de Sinan Erdem Spor salonunda yapılacak. Başbakan Erdoğan ile çok sayıda siyasetçi ve bürokratın katılacağı program imam hatipli öğrencilerden oluşan Açılış Senfonisi ile başlayacak. Kuran’ı Kerim tilavetinin okunacağı programda Ömer Karaoğlu da bir konser verecek.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir