İlkbaharda Trençkot Giymenin 5 Kusursuz Yolu

İlkbaharda Trençkot Giymenin 5 Kusursuz Yolu

Manuka Trençkot - Rimel Aşkına

Sezonlar değişir ama trençkotun yeri asla değişmez. İlkbahar stilleri için harika bir yatırım olarak göreceğiniz bu tasarımların şıklığa dair her zaman bir diyeceği var. İlkbahar kapıyı çaldı çalalı imdada yetişen birbirinden şahane trençkotları, çok yönlülüğüyle mevsime uyarlamak şart. Peki ama nasıl? Gelin, sağı sollu belli olmayan bahar günleri için trençkot giymenin 5 kusursuz yolunu bulun.

Acne Studios Trençkot - Hülya Aslan

Sokağın Tercihi: Bol Pantolon ve Sneaker ile Trençkot

İlkbaharı yalnızca trençkot için bile sevebiliriz. Öyle ki, bu tasarımlar serin havaları ısıtırken sokakların da tozunu attırıyor. Özellikle bu sezon namı dilden dile yayılan ‘maksi boylarıyla trençkotlar’ tesettürlü kadının da gönlünü bir kere daha çalıyor. Klasik olduğu kadar ikonik bu parçayı günlük hayata yorumlarken de sezonun diğer trendlerinden yardım almakta fayda var. Mesela, yüksek belli bol kesim pantolonlar… Yani bir pantolon, desenli bir tişört ve trençkota sneaker’lar ile kol çantalarını kombinle. Mevsimin kahve ve bej tonlarıyla ton sür ton yapmak da sokak stilini şıklığa çevirmek için bir ipucu olabilir.

Zara Trençkot- VDR Takım - Hülya Aslan

Yeni Resmi: İkili Takımlarla Eşleşen Casual Trençkot

2021’de adeta gündemi ikili takım parçalar sardı. Özellikle bol pantolon – ceket olarak koleksiyonları ele geçiren görünümler zaman zaman da ete – bluz haliyle tesettürlü kadınlara göz kırpıyor. Her iki haliyle de çokça sevilen kombinlere üçüncü bir eşlikçi ise trençkotlar. Ceket üstüne ceket olur mu klişesini bir kenara bırakarak kat kat giyinmenin verdiği cool’luğu bu üçlüyle yansıtmak gerek. Bu üçlüde sözünü ettiğimiz klasik takımlarsa hafta sonuna eşofman takımı olarak uyarlanıyor çoğu zaman. Ve renk seçimlerinde mutlaka baharın canlı tonlarını, – fıstık yeşili, sarı, su yeşili, pembe gibi – tercih etmelisiniz.

Asos Trençkot - Wissam Wissxo

Modest Çizgisi: Maksi Elbiselere Maksi Trençkot

Yeni sezonun belki de en şahane ikilisi, maksi elbiselerle maksi trençkotlar! Dünya modasını ele geçiren bu kombin fikri elbette ki tesettürlü kadının yıldızı olacak. Özellikle uçuş uçuş elbiselerin, en çiçekli ve en renklileriyle tercih edilen stile, bej klasik oversize trençkot modelleri eşlik edecek. Şıklığı artırmak için topukluların ancak her zaman buna gerek olmayıp düz tabanlı babet, laofer, oxford tarzı ayakkabıları hatta terlikleri seçenekler arasında düşünmeli.

Hooop Store Etek-Trençkot - Merve Öz

Tamamlayıcı Dokunuş: Etek – Gömlekle Trençkot

İlkbaharda tesettürlü kadınlar için giyilmesi en keyifli parçalardan biri olan etekler, hareketlenen kesimleri renklenen kumaşlarıyla gönülleri fethediyor. Öyle ki dümdüz basit bir tişört ya da gömlekle kombinlerek günlük hayata uyarlanıyor. Bu görünümü havalı bir tavra sokansa tabii ki trençkotlar. Hem de öyle her zaman krem, bej gibi klasik tonlarıyla değil, etekle ton sür ton yakalayacak en renkli seçimlerle. Mesela, fıstık yeşili bir eteği beyaz gömlekle kombinlerken trençkotu su yeşili giymek gibi.

Qooq Store Trençkot-Elbise - Hülya Aslan

Tek Başına Yeter: Elbise Havasında Trençkot

2021 sezonunda öyle havalı trençkotlar var ki, yanına başka hiçbir yardımcı oyuncu istemiyor. Tek başına baş rollüğe adaylığını koyan bu tasarımlar, elbise gibi önü düğmeli uzun boylarıyla sokakların tozunu alıyor. Basit bir jean, gömlek, sneaker ve nude şal ile tamamen öne çıkarmanız gereken bu ikonik trençkot tasarımları, detayları ve renkleriyle kombinleri ayağa kaldırıyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir