İlkbahar – Yazın Favori Rengi Kırmızı Şimdi Nasıl Giyilir?

İlkbahar – Yazın Favori Rengi Kırmızı Şimdi Nasıl Giyilir?

Kırmızı Takım ve Trençkot Kombinleri

Evlere kapandığımız kış aylarından sonra yeni mevsime motivasyonu yükseltecek bir renkle, ‘kırmızı‘ ile giriyoruz. Sadece ilkbaharda değil, sıcak yaz günlerinde de yıldızın parlatacak bu rengi şimdiden farklı yönleriyle tanıyın. Her zaman tutkulu olması gerekmeyen kırmızılar, bazen cesareti bazen cool olmayı bazen de bohemyayı çağrıştırıyor. Ama nasıl?

Kırmızı ve Denim Tesettür Kombinler

Kırmızıyla Cool Ol: Sokak Stilinde Denimle Eşleştir

Kırmızıyla cool uyumu yakalamak için ilk seçeneğiniz denimler. Sezonun favorisi kırmızı blazer’ı bir tişört bir denim pantolonla kombinlemek, kırmızı sweatshirt‘ü bol salaş denim jean ile eşleştirmek ya da kırmızı çizgili tunik gömleği kot kap ile kullanmak gibi… Ofise, alışverişe, arkadaşlarla buluşmaya ya da bir yürüyüşe, gideceğiniz yer neresi olursa olsun bu ikililer sizi hem iddialı hem de minimalist bir şıklık çizgisinde tutacak. Kırmızının denim ile olan uyumundan yola çıkarak ‘mavi’ tonlarıyla (bebe mavisi, petrol mavisi) yakın olduğunu unutma.

Kırmızı ve Sütlü Kahve Tesettür Kombinler

Kırmızıyla Minimalist Ol: Sütlü Kahvelerle Kombini Yumuşat

Kırmızının iddialı tavrı biraz fazla geliyor ama tutkusundan da vazgeçiyorsanız, onu kahve tonlarıyla kombinlemelesiniz. Kış aylarında koyu kahvelerle kullanma fikri baskın olsa da ilkbahar – yaz sezonunda bu tonları olabildiğince açmak gerekiyor. Sütlü kahve, sarımtrak badem rengi tonları, krem ve hatta ekru…

Kırmızı Kombinler

Kırmızı ile Bohem Ol: Kendi Tonlarıyla Bir Arada Kullan

Kırmızı ile bohem bir stil oluşturmak için onu kendine yakın tonlarla kullan. Mesela, kırmızı uçuş uçuş bir eteği tarçın rengi gömlekle kombinleyip, turuncuya kaçan bir kırmızı örgü bir çanta seç. Ya da bordo İspanyol paça bir pantolonu, kırmızı triko ile kombinleyip, üzerine kiremit tonlarında bir trençkot giy.

Kırmızı-Beyaz Tesettür Kombinler

Kırmızı ile ‘Bayrak’ Gibi ‘Olma’

Kırmızıyı ne ile kombinleyeceğini bildiğin kadar ne ile kombinlemeyeceğini de bilmek gerek. Bunun için öncelikle, bir milli maç yoksa Türk bayrağı gibi görünmeye hiç lüzum yok. Özellikle bir kombinde sadece kırmızı – beyazı kullanmamalısın. Kırmızı bir ceketle tabii ki beyaz tişörtü giyebilirsin ama altına beyaz pantolon değil jean giymeli, şal seçimini nude tonlardan yana kullanmalısın. Yani beyaz sadece küçük bir parçada  detay olabilir.

Kırmızı ve Yeşil Tesettür Kombinler

Kırmızıyı Doğadaki Gibi Kullan: Çilek Kombinler

İlkbahar deyince çilek, yaz deyince de aklına karpuz gelmeyen yoktur. Tam da bu yüzden kırmızıyı kullanırken doğadan ilham ol; ister çilek ol ister karpuz. Bu da demek oluyor ki baş rol rengimiz kırmızıyı yeşil ile kombinle, ancak araya üçüncü bir rengi de katmayı ihmal etme. Mesela kırmızı bir trençkotun için ekru bir takım giyerken yeşil şalla kombinle. Siyah bir pantolonu, kırmızı tunik ile kullanırken yine yeşil şal ile eşleştir.

Kırmızı ve Desenli Parçalarla Tesettür Kombinler

Kırmızıya Hareket Kat: Desenleri Parçalarla Uydur

Kırmızıyı günlük hayata dahil ederken desenleri göz ardı etme. Mesela, kırmızının detayda kaldığı ekoseli bir ceketin için yine kırmızı bir tişört giy ya da kırmızı çizgili spor tunik ile kırmızı şalı kombinle.

Kırmızı ile Petrol Mavisi ve Lila Kombinler

Kırmızıyla Zıtlaş: Petrol Mavisi mi Lila mı?

Kırmızıyla uyum içinde uyumsuzluk yakalamak için kendisiyle zıtlaşan renk tonlarını kullanın. Bunun içinse en iyisi, ya petrol mavisi ile daha pastel bir zıtlık ya da lila ile daha ilkbahara atıf yapan bir uyum. Seçim senin.

Kırmızı Elbise Kombinleri

Zirve Şıklık İçin Kırmızıyla Monokrom

Kırmızıyla özel bir güne ya da geceye katılacaksınız, mutlaka monokrom uyum yapmalısınız. Yani tek renk, yani baştan aşağı kırmızı. Mesela; kırmızı bir elbiseyi, kırmızı stilletto ve yakın tonlarda farklı dokulardaki şal ile kombinleyin.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir