İlk Türk-Arap Ortak Yapımı Dizi Ramazan’da TRT El Arabia’da

İlk Türk-Arap Ortak Yapımı Dizi Ramazan’da TRT El Arabia’da

İlk Türk-Arap Ortak Yapımı Dizi

‘Büyük Ev’ adlı dizi TRT El Arabia’da yayınlanacak!

Ramazan ayında TRT El Arabia ekranlarında yayınlanacak olan İlk Türk- Arap ortak yapımı dizi “Büyük Ev” Türkiye ile Arap dünyası arasında köprüler kuruyor.

Arapça yayınıyla 350 milyon nüfusu olan bir coğrafyaya hitap eden TRT El Arabia bir ilke imza atıyor. Türk-Arap ortaklığında, ilk kez bir televizyon dizisi çekiliyor. “Büyük Ev” adındaki dizi, Ramazan ayında izleyici ile TRT El Arabia ekranlarından buluşacak.

‘Büyük Ev’ Dizisi, Türk- Arap ilişkilerini yansıtan hikayelerden oluşuyor. Dizi, farklı kültürlerin birbirleriyle kaynaşmasıyla ortaya çıkan komik olayları, nefes kesen sürprizlerle, enteresan ve ilgi çekici bir tarzda işliyor.

İlk Türk-Arap Ortak Yapımı Dizi

7 farklı ülkeden ünlü oyuncu bir araya geliyor!

‘Büyük Ev’, Türkiye, Suudi Arabistan, Kuveyt, Fas, Mısır, Suriye ve Lübnan olmak üzere 7 farklı ülkeden gelen, 7 ailenin, Türkiye’de yollarının kesişmesi ve birbirleriyle kaynaşması sonucu ortaya çıkan komik olayları konu alıyor. Dizi, Bir Türk’ün WhatsApp aracılığıyla gönderdiği bir video mesajın, Arap dünyasında bir anda yayılmasıyla ortaya çıkan ilginç olaylar silsilesiyle başlıyor.

Arap dünyasının en önemli yapım şirketlerinden biri olan, 130’dan fazla televizyon projesine imza atan Sadaf Yapım, dizinin Arap ortak yapımcılığını üstleniyor. Sadaf Yapımın kurucusu ve projenin yapımcılığını üstlenen Hasan Asari aynı zamanda Arap dünyasının en ünlü komedyenlerinden biri olarak tanınıyor ve ‘Büyük Ev’ dizisinde de rol alıyor.

İlk Türk-Arap Ortak Yapımı Dizi

Türkiye ve Arap dünyasından 120 kişilik bir ekiple çekilen “Büyük Ev” dizisi, 45’er dakikalık 30 bölümden oluşacak. Ramazan ayı boyunca iftar sonrası TRT El Arabia ekranlarından yayınlanacak dizide, Osmanlı’dan gelen köklerini arayan bir Suudi milyarderin hikayesi de işleniyor.

TRT El Arabia yetkilileri; bu projenin Türk-Arap dünyasındaki dostane ilişkilerin, güçlenerek devam etmesinde bir omurga ve köprü görevi görmesini amaçladığını belirtti. TRT El Arabia yetkililerince yapılan açıklamada; böylesi bir yapıma imza atmaktan gurur duydukları ve ‘Büyük Ev’ dizisinin Türk ve Arap halkları arasındaki ekonomik, sosyal etkileşimlerin ve tarihi bağların güçlenmesinde rol oynayacağı belirtildi. Özellikle son yıllarda Türkiye’de ikamet eden Arap nüfusun artışı ve Arap ülkeleriyle gelişen ticari ilişkiler bu projenin ortaya çıkma fikrini güçlendirdiğinin altı çizildi.

İlk Türk-Arap Ortak Yapımı Dizi

Çekimleri Antalya’da devam eden ‘Büyük Ev’ dizisinin, tüm Arap ülkelerinden yayınlanması ile 350 milyon kişiye ulaşması bekleniyor. Dizi, bunun yanı sıra, TRT El Arabia’nın yayın yaptığı tüm Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerinde de yayına girecek.

Türkiye’den; Bedir Yolucu, Ezgi Sümer, Serdal Genç, Esma Saib Efendi, Suudi Arabistan’dan; Hasen Asiri, Faysal el Umeri, Abdulaziz el Sikarin, Nur Huseyn, Kuveyt’den; Meryem Huseyn, Muna Huseyn, Ubeyr Khadar, Fas’dan; Faydam Elham Boaziz, Nesrin Katrub, İman el Garbi, Halime el Saidi, İbtisam Okadir, Abdurrahim el Gazvani, Suriye’den Dime Beya’a, Muhammed el Haci, Cirar Aga, Şadi Yusuf, Hela Siyasena, Betül Muhammed, Mısır’dan; Hamid Merzuk, Martina Adil, Melik Jamal Lubnan Rabi’ Zain’in rol alacağı dizi, 7 farklı ülkeden ünlü oyuncularını bir araya getirdi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir