İlk Kez Gidilen Misafirlikte Ev Sahibine Nasıl Hediye Almalı? Ev Hediyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

İlk Kez Gidilen Misafirlikte Ev Sahibine Nasıl Hediye Almalı? Ev Hediyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ev Hediyesi

Misafirlik kültüründe, özellikle de ilk kez gidilen eve hediye almak gibi güzel bir adet vardır. Yeni bir eve taşınan, evlenen, okul – iş ortamında henüz tanıştığınız ya da uzun zamandır görüşmediğimiz birini ziyaret ederken hediye olarak ne almalıyım diyorsanız bu yazı tam size göre. Oldukça zengin hediye listesinden ister ihtiyaca binaen bir hediye alabilir ister evin dekorasyonunda parlayacak bir parçayı tercih edebilirsiniz. Dekoratif objelerden teknolojik ürünlere ev hediyesi öneri listemizi vakit kaybetmeden hemen inceleyerek ne alacağınıza kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Vivense Dekoratif Ev Hediyesi

Vivense Yeşil Kaktüs Seramik Dekor
Vivense Siyah Gold Kitap Dünya Biblo

Dekoratif Ev Hediyesi

Ev hediyesi ne alınır sorusuna verilebilecek en popüler yanıt, irili ufaklı bir dizi dekorasyon ürününden oluşuyor. Evet, bu seçenek aklına hemen gelmiş olabilir. Peki dekoratif ürünler arasından hangisini seçeceğinize karar verdiniz mi? Bunun için misafiri olacağınız evin sahibini iyi tanımanız ya da zevkini bilmeniz avantajınız olacaktır. Örneğin odaya renk katacak kaktüs seramik dekor ya da siyah gold renklere sahip dünya biblo, TV ünitesinden kitaplığa kadar evin pek çok yerinde son derece şık bir görünüm kazandırıyor.

Vivense Saat ve Kanvas Tablo

Vivense Saat
Vivense Kanvas Tablo

Bu minvalde başka dekortif ev hediyeleri ne olabilir diyorsanız kanvas tabloların her zaman evin salonundan yatak odasına kadar kendine pek çok yer bulduğunu bilmelisiniz. Dekoratiflik ile işlevselliği bir arada götüren duvar saatleri de salondaki o boş duvarda parlayabilir. İster sarkaçlı, sallanır bir duvar saati ister metal, ahşap gibi detaylarla hazırlanmış bir model… Seçim sizin! Tüm bunlara ek olarak; mumluk, masa saati, yapay ağaç, hasır servis, ayaklı boy aynası, şamdan yine dekoratif ev hediyesi olarak alabileceğiniz diğer seçenekler…

Karaca Kahve Makinesi
Karaca Espresso Makinesi

Teknolojik Ev Hediyesi

Dekoratif ürünler dışında ev hediyesi ne alınabilir diyorsanız size uzun süredir trend halindeki bir eğilimden bahsetmek istiyoruz. Hiç şüphesiz ki güne kahve ile başlayan arkadaşınızın yeni evine giderken hediyeniz fonksiyonel, mutfak tasarımına da uygun bir kahve makinesi olabilir. Türk kahvesi makinesi, filtre ya da espresso kahve makinesi seçeneklerinden birine mutlaka şans tanımalısınız. Hazır mutfaktan ilerliyorken ilk kez misafirliğe gideceğiniz tanıdığınıza dayanıklı ve işlevsel bir waffle ya da tost makinesi de alabilirsiniz. Hem acele kahvaltı etmesi gerektiğinde hem de özenli bir pazar kahvaltısı hazırlanacağı zaman waffle ve tost makinelerine çokça ihtiyaç duyuluyor. Böyle bir eksiği tamamlayarak da gittiğiniz ev sahibesinin yüzünü güldürebilirsiniz.

Karaca Blender ve Airfry

Karaca Blender
Karaca Airfryer

Yine mutfakla haşır neşir ama bir o kadar da sağlıklı ve az yağlı yemek pişirmek isteyenleri inanılmaz mutlu edecek airfryer harika bir teknolojik ev hediyesi fikri. Bu grupta listenin popüler diğer ürünleri ise ekmek kızartma makinesi, blender, su ısıtıcı, krep makinesi…

Mutfak dışında teknolojik ev hediyesi olarak fön makinesi, saç şekillendirici, polaroid fotoğraf makinesini örnek verebiliriz. Ütü yapmaktan haz almayanların işini kolaylaştıracak buharlı düzleştiriciler ise tam bir mutluluk kaynağı.

Vivense Tekstil Ürünleri

Vivense Kırlent
Vivense Runner

Tekstil Ürünleri Ev Hediyesi

Daha farklı bir ev hediyesi ne alınır diyorsanız önce bir ana kategori belirleyip daha sonra da ayrıntılara inebilirsiniz. Örneğin, ev tekstili ürünleri genellikle bir ihtiyaç olarak öne çıkıyor. Peki bu grupta nasıl bir tercihte bulunabilirsiniz? Salon ve oturma odalarına özel ev tekstili ürünleri çok daha risksiz ve nokta atışı seçimler olabilir. Mesela peluş yastıklar… Salondaki üçlü koltuğa da çok yakışabilir. Mutfak tekstilinde de birbirinden harika ev hediyeleri var. Fırın eldiveni, mutfak önlüğü, runner bunlar arasında hemen öne çıkıyor.

Vivense Pike ve Banyo Paspası

Vivense Pike
Vivense Banyo Paspası

Banyo tekstili grubunda ise havlu, bornoz, el işi lif, paspas takımları arasından bir tercihte bulunmanız çocuk oyuncağı. Yatak ve çocuk odaları için nevresim, pike ve tabi ki yatak örtüsü ev tekstili ürünlerinden hediye olarak seçebileceğiniz diğer alternatifler.

Karaca Baharat ve Fincan Takımları

Karaca Baharat Takımı
Karaca Fincan Takımı

Cam ve Porselen Ev Hediyesi

Ev hediyesi olarak yıllardır bir gelenek haline gelmiş cam ve porselen ürünlere de mutlaka bakmalısınız. Sofra düzenini şıklıkla tamamlayacak bardak ve tabaklar, kırk yıl hatırı olan kahve için çok özel fincan takımları, servis ve sunum da kullanılabilecek katlı kurabiyelik, salata kasesi ve baharat setleri gibi pek çok alternatif yine misafirliğe giderken alabileceğiniz hediyelik eşyalar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir