İlhamını Kış Meyvelerinden Alan Kombinler

İlhamını Kış Meyvelerinden Alan Kombinler

Aker 2015-2016 Sonbahar Kış Eşarp Modelleri

2015-2016 Sonbahar-Kış sezonuna meyvelerin renkli dünyası damgasını vuruyor. Portakal, mandalina, nar, greyfurt, muz, kivi…

Dünya moda otoriteleri 2015-16 kışını işte bu canlı meyve renklere adıyor! Peki kıyafetlere yansıtması bilgi ve tecrübe isteyen bu renkleri kombinlerimize nasıl yansıtırız? Cevabını Yesiltopuklar.com moda editörlerinden öğrenin!

Nar Kırmızısı Kombin Önerisi

Renkli Tesettür Giyim Kombinleri

Binlerce yıllık hikâyesi ile Türkülere konu olmuş narın insan sağlığına faydaları saymakla bitmiyor. Bereketin de sembolü olan nar, rengi ile de bu kış kombinlere ilham veriyor.

Kış mevsiminde kullanmayı en sevdiğimiz kumaş çeşidi ise hiç şüphesiz deri! Nar kırmızısı renginde Gucci deri uzun etek ile kombinleyeceğiniz yün triko kazağı siyah botlarla tamamlayarak şık bir kış stili oluşturabilirsiniz. Yine siyah deri birceket ise stilinizin tamamlayıcısı olacaklar.

Kan Portakal Rengi Kombin Önerisi

Renkli Tesettür Giyim Kombinleri

Portakalın yararı C vitaminiyle sınırlı değildir. Öyle ki portakal içerdiği 20’den fazla cevherlerle, manavlarda değil, eczanelerde satılması gereken gerçek bir ilaçtır, iksirdir… Kış aylarında hem katı olarak hem de içecek olarak bolca tükettiğimiz portakal rengi ile de kombinlere ilham veriyor.

Baskı desenlerinin yükselişte olduğu yeni bir dönem başlıyor. Marc by Marc Jacobs bu trendi göz önünde bulundurarak harika bir elbiseye imza atmış. Siz de bu kış portakal renklerini içinde barındıran böyle bir elbiseye sahip olmalısınız. Saportif stili tamamlayacak olan parçalar ise spor ayakkabılar ve yine portakal renginde büzgülü bir çanta!

Sarı Limon Rengi Kombin Önerisi

Renkli Tesettür Giyim Kombinleri

Onlarca faydasına rağmen limonu bütün olarak yemek bazılarımız için ekşi tadı nedeniyle imkansız olabilir; ancak limonu su ile karıştırarak, çayınıza ekleyerek, salatalarınızda kullanarak da tüketebilir ve vitamin deposundan yararlanabilirsiniz. Bu kış limonu sadece gıda olarak görmüyor kıyafetlerimize rengi ile de vitamin katmasını istiyoruz.

Nasıl ki besin olarak limonu bütün tüketmiyorsak kıyafetlerimize, kombinlerimize de limon rengini taşırken bütün olarak taşımıyoruz. Biz özellikle siyah ile limon sarısı rengini kombinlemeyi çok seviyoruz. Peter Pilotto koleksiyonundan seçtiğimiz şerit desenli uzun hırkayı limon sarısı eşarp ile kombinledik. Koyu yeşil çanta ise kombine artı bir enerji katıyor.

Kivi Yeşili Kombin Önerisi

Renkli Tesettür Giyim Kombinleri

1900’lü yılların hemen başlarında Çin’in güneyinden dünyaya yayılan kivi, tam bir vitamin deposu. Dünya tarafından tarihsel süreç içerisinde bakıldığında oldukça yeni sayılabilecek bir dönemde tanınmaya başlayan kivi rengini kombinlerinize taşırken iddialı olmanızda fayda var.

Yeşilin her tonunu seviyoruz. Kivi yeşili ise farklı yeşil tonlarıyla da kombinlenebilen harika bir renk. Delpozo triko kazağı yine yeşil tonlarında kalem etek ile tamamladık. Renkli giyinmenin hakkını vermek istiyorsanız fuşya tonlarında çanta ve ayakkabı seçiminde bulunabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir